Karadeniz Pet

Yavru kuş aç

Size daha önce de söyledim dal darı cidden işe yarayabilir. Kuşlar için abur cubur gibi bir şey. Kırması kolay yemesi zevkli kuşlar için. Zaten yem kırmayı öğretirken illa yuvalığa konulur bir tane.

İşte alma imkanımız yok, fiyatından dolayı da değil.

Aspur var yeminde, onu falan kırıyor.

Anlamadım gitti ya, çok garip bir kuş. Bazen isteyince yem yiyor.

Normalde yemez ama bu sabah bir sürü yem yedi, şimdi aç ama hiç yemiyor.

Hocam siz hangi ilde yaşıyorsunuz. Dal darı bazı aktarlarda bile satar.

Size daha önce de söyledim dal darı cidden işe yarayabilir. Kuşlar için abur cubur gibi bir şey. Kırması kolay yemesi zevkli kuşlar için. Zaten yem kırmayı öğretirken illa yuvalığa konulur bir tane.

Gün içerisinde kursağı boşaldıkça mamayla besleyin, kafes tabanına bir kabın içerisine aspur, başka bir kabın içerisine de normal yem koyun yavaş yavaş yemeye alışacaktır.

Kuşunuz tembel olduğu için yemiyor, yavruyken anne ve babası yem yemesi için onu hiç zorlamamış hazıra alıştığı için böyle :D

Hocam siz hangi ilde yaşıyorsunuz. Dal darı bazı aktarlarda bile satar.

İstanbul.

Petshop gibi yerler çok uzak kalıyor.
Gün içerisinde kursağı boşaldıkça mamayla besleyin, kafes tabanına bir kabın içerisine aspur, başka bir kabın içerisine de normal yem koyun yavaş yavaş yemeye alışacaktır.

Cici bebe, mısır unu ve su ile mama yapıp veriyorduk daha küçükken.

Artık yemiyor.

Anladım. Kuşunuzun yem kırma yaşı geldi de geçiyor, söylediğimiz yöntemleri yapmaya devam edin zamanla alışacaktır.

Cicibebeyi tatlı olduğu için mamayı yemesini kolaylaştırmak maksadıyla geçici olarak verin, yem yemeye alıştıktan sonra vermeyi kesin.

Anladım. Kuşunuzun yem kırma yaşı geldi de geçiyor, söylediğimiz yöntemleri yapmaya devam edin zamanla alışacaktır.

Cicibebeyi tatlı olduğu için mamayı yemesini kolaylaştırmak maksadıyla geçici olarak verin, yem yemeye alıştıktan sonra vermeyi kesin.

Şuan kafesinin dibinde, tüylerini kabartmış bir şekilde duruyor.

Hareket etmiyor, ölüyor galiba.

Ne yapmamız lazım?

Şuan kafesinin dibinde, tüylerini kabartmış bir şekilde duruyor.

Hareket etmiyor, ölüyor galiba.

Ne yapmamız lazım?

Yaptığınız mamadan biraz daha yedirmeye çalışın. Yapabileceğiniz başka bir şey yok maalesef.

Öyle bir durumda yapabileceğiniz bir şey yok. Yine de biraz saçma olacak belki ama sanki sizin onun yanında bulunmanız onun ölmesini engelleyen bir durum gibi geliyor. Belki de başında durmanız onu daha iyi hissettirecek . Biraz saçma gelecektir ama kendi şahsi fikrim bu.

Geri