Karadeniz Pet

Yavru kuş su ihtiyacı

Hkty

Yeni Üye
27 günlük yavrulara su vermem gerekiyor mu anne besliyor sadece. Yem de vermiyorum yuvadan dışarı atılana kadar. Yeme de suya da yeme düşünce mi başlamam lazım? Günde bi defa su versem su günlerde sorun olur mu ? Anne besler de ordan gelen su yeter mi yavrulara.. bi de yuvalıga kabuksuz mama koymalı mıyım artık ?

27 günlük yavrulara su vermem gerekiyor mu anne besliyor sadece. Yem de vermiyorum yuvadan dışarı atılana kadar. Yeme de suya da yeme düşünce mi başlamam lazım? Günde bi defa su versem su günlerde sorun olur mu ? Anne besler de ordan gelen su yeter mi yavrulara.. bi de yuvalıga kabuksuz mama koymalı mıyım artık ?
Kabuksuz koyarsanız alışabilir yem kırmasını bilmeli alışsınlar. Bence ihtiyaclarının karsılanması bittiginde devreye siz girin.

merhaba.ben yavrulara bu zamanlarındayken yuvalığı hergün temizledikten sonra kenarına ufak ufak yem serpiştirmeye başlamıştım.kırmasını kendileri öğreniyorlar birkaç gün içinde.yavrular yuvalıktan çıkıp kafesin altına koymaya başlayıncada damacana kapağında su koymaya başlamıştım.ufak ufak içiyorlar yani.sizde pet şişe kapağında deneyebilirsiniz ufaktan.döktükçe yenilersiniz.malum yeni yeni tanımaya başlıyorlar çevreyi :)

Geri