Karadeniz Pet

Yavru kuş aç

kandes222

Meraklı Üye
Annesinin yanına koyuyoruz, beslemiyor, dövüyor.

Mama veriyoruz, yemiyor, kıvırcık veriyoruz yemiyor, uspur olan yem koyduk, yine yemiyor.

Açlıktan ölecek, ne yapmalıyız?

Yumurta hasla sarisini al onu cok kati olmuycak sekilde sulandir ve agzına ignesiz sırınga ile damlat gursak dolana kadar

Ekli dosyalar

• Screenshot_20201111-095859_Chrome.jpg
    Screenshot_20201111-095859_Chrome.jpg
    375.4 KB · Görüntüleme: 21
Kardeşim aman diyeyim. Bu işlem öyle kolay bir işlem değil. Eğer anne bakmıyorsa sen bakacaksın ama dikkatli olman lazım. Daha yeme düşmemiş kuşa marul veya kıvırcık yedirtilir mi? Kuş kaç günlük? Ona göre yardımcı olacağım.

40 günlük falan.

Yem yedi şimdi, annesinin yanına koyduk annesi versin diye, annesi vermedi diye annesini dövdü.

Yem yedirdim, kırıyor ama yem yemeyi bilmediği için biz gösteriyoruz öyle yiyor.

Birde çok arsız.

40 günlük olduğunu duyunca içime su serpildi. Bolca dal darı verin size attığım videolarda ki gibi elle beslemeye çalışın. Dal darı kırılması çok kolay bir tohumdur öğrenmesinde yardımcı olacaktır.

Aspur olur mu?

Evimizin yakınlarında petshop yok ve petshop'a gitme imkanımız biraz az.

Yem aldık ona, aspur da var içinde. Sabah yemi kırdı, bayağı yedi ama şuan yemiyor. Sürekli kendini kabartmış bir durumda.

Sizce neden? Üşütmesi zor bir ihtimal, camları açmıyoruz, peteklerimiz açık.

40 günlük olduğunu duyunca içime su serpildi. Bolca dal darı verin size attığım videolarda ki gibi elle beslemeye çalışın. Dal darı kırılması çok kolay bir tohumdur öğrenmesinde yardımcı olacaktır.

Ayrıca şuan verdiğimiz yavru için olan kabuklu yemi kırıyor istediği zaman.

Şuan ishal galiba, sulu dışkı yapmış, kıç bölgesinde olan tüyleri dışkı renginde, çünkü sulu dışkı yapıyor.

Son 3 gündür falan yemek yemiyor zaten, yem kırsın diye bırakıyoruz ama kırmıyor, biz de bugün kendimiz yedirttik yem, şuan ishal sanırsam.

Tüyleri de kabarık sürekli.

Şuan ishal galiba, sulu dışkı yapmış, kıç bölgesinde olan tüyleri dışkı renginde, çünkü sulu dışkı yapıyor.

Son 3 gündür falan yemek yemiyor zaten, yem kırsın diye bırakıyoruz ama kırmıyor, biz de bugün kendimiz yedirttik yem, şuan ishal sanırsam.

Tüyleri de kabarık sürekli.
Ishal olmasi gayet normal kardesim yinede foto at bakalım yavru yeme düstügü zaman ishal olur genelde korkulcaj bisey degil ama yinede foto at kusa probiktich kullan vitamin takviyelerini yap yemi yemlikte degil kafes tabaninda ver bir sikinti olcagini düsünmyrm

Aspur olur mu?

Evimizin yakınlarında petshop yok ve petshop'a gitme imkanımız biraz az.

Yem aldık ona, aspur da var içinde. Sabah yemi kırdı, bayağı yedi ama şuan yemiyor. Sürekli kendini kabartmış bir durumda.

Sizce neden? Üşütmesi zor bir ihtimal, camları açmıyoruz, peteklerimiz açık.
Bütün mesajlarına ithafen;
1- Kuşun ishal olması normal probiyotik uygulayın. Probiyotik alamıyorsanız suyuna 2-3 damla sirke damlatın.
2- Aspur da verebilirsiniz ama dal darı hem besleyici hem de kolay kırılan bir gıdadır sorunlarınızı çözer.
3- Yumurta maması ya da patates haşlayıp verebilirsiniz. Bağırsakları düzenler hem de besleyicilerdir.

Bütün mesajlarına ithafen;
1- Kuşun ishal olması normal probiyotik uygulayın. Probiyotik alamıyorsanız suyuna 2-3 damla sirke damlatın.
2- Aspur da verebilirsiniz ama dal darı hem besleyici hem de kolay kırılan bir gıdadır sorunlarınızı çözer.
3- Yumurta maması ya da patates haşlayıp verebilirsiniz. Bağırsakları düzenler hem de besleyicilerdir.

Sabah yem kırdırtım ona, bayağı yedi.

Şuan tüyleri kabarık, yem tabağını yaklaştırıp yedirdim sabah, ama şuan yemiyor, kafasını yeme yaklaştırsam bile yemiyor, halsiz, elimle kaçmasın diye etrafını sarıyorum, tabağı yaklaştırıyorum, sabah böyle yapınca bayağı yedi, şuan ise böyle yapınca uyuyor.

Normal mi?

Sabah yem kırdırtım ona, bayağı yedi.

Şuan tüyleri kabarık, yem tabağını yaklaştırıp yedirdim sabah, ama şuan yemiyor, kafasını yeme yaklaştırsam bile yemiyor, halsiz, elimle kaçmasın diye etrafını sarıyorum, tabağı yaklaştırıyorum, sabah böyle yapınca bayağı yedi, şuan ise böyle yapınca uyuyor.

Normal mi?
Bir fotoğraf atar mısınız hocam. Halsiz düşmesi normal yeni ayrılmış kuş uzun süre de aç kalmış. Kursağını kontrol edin kuş aç kalmasın. Oda da sıcak olsun.
Henüz yavru bir kuş zaten çektikleri de ortada şuan ilaç kaldıramaz. Kuşa ek besin olarak ne verdiniz yem dışında şu ana kadar?

Bir fotoğraf atar mısınız hocam. Halsiz düşmesi normal yeni ayrılmış kuş uzun süre de aç kalmış. Kursağını kontrol edin kuş aç kalmasın. Oda da sıcak olsun.
Henüz yavru bir kuş zaten çektikleri de ortada şuan ilaç kaldıramaz. Kuşa ek besin olarak ne verdiniz yem dışında şu ana kadar?

Bir ara yem kıramıyordu, çok az kıvırcık vermek zorunda kaldım, ama 5 gün olmuştur vereli, bugün yem kırdıktan sonra böyle oldu.

Suyuna limon kattık, ishal için ilaç vermeye çalıştık, yumurta maması verdik ama hiçbirini yemedi, içmedi.

Şuan aç galiba, yem kırabiliyor, bu sabah bir sürü yedi, şuan hiç yemiyor.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20201112-001348_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20201112-001348_WhatsApp.jpg
    758.5 KB · Görüntüleme: 17
  • Screenshot_20201112-001352_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20201112-001352_WhatsApp.jpg
    760.6 KB · Görüntüleme: 16

Sabah bir sürü yem kırdırtım, ama şimdi yemiyor.

Kafese koyunca kafeste yemiyor, tüylerini kabartık tünekte duruyor.

Elime alıyorum, çay tabağına yem koyup önüne koyuyorum, kafasını yeme yaklaştırıyorum, yemi görüyor, yemiyor.

Geri