Karadeniz Pet

Yavru kuş aç

Hocam bu videoda detaylı bir şekilde nasıl yapılacak her şey anlatılmış. Yumurtanın sarısını ılık su ile azar miktarda cıvık hale getirip yedirin. Çok su koymayın çok kuru da olmasın. İshal zaten yavrucak.
Şırıngaya ne koyalım?

Sabah denedik ama şırınga ile de besleyemedik.

Hocam bu videoda detaylı bir şekilde nasıl yapılacak her şey anlatılmış. Yumurtanın sarısını ılık su ile azar miktarda cıvık hale getirip yedirin. Çok su koymayın çok kuru da olmasın. İshal zaten yavrucak.

Şuan mama yapıyoruz.

Anladığım kadarıyla kuşu sol elime alacağım, şırıngayı yavaşca sıkıp besleyeceğim?

Şuan mama yapıyoruz.

Anladığım kadarıyla kuşu sol elime alacağım, şırıngayı yavaşca sıkıp besleyeceğim?
Kuşu sol elinizle tuttuğunuzda kuşun yemek borusu solda kalıyor oraya doğru yavaşça sıkacaksınız zaten kursağının dolduğunu hissedersiniz. Sağda ise soluk borusu var o yüzden dikkatli yapmanız gereken bir işlem.

Kuşu sol elinizle tuttuğunuzda kuşun yemek borusu solda kalıyor oraya doğru yavaşça sıkacaksınız zaten kursağının dolduğunu hissedersiniz. Sağda ise soluk borusu var o yüzden dikkatli yapmanız gereken bir işlem.

Peki yanlış yaparsak?

Yani soluk borusuna giderse?

Harici olarak multivitamin varmı evde su ile karıstirip agzina sikin doyurma islemi bittikten sonra

Ozaman acele etme yarın gidip bir yerden temin ediniz ha elimde yok diosan bulamam diosan ank de isen kullanma amaclı bir miktar vereyim sana alana kadar

Yok Ankara'da değilim.
Kürdanın ucuyla ağzına götürürseniz içgüdüyle kendisi de yiyecektir. Aynı @FındıkBaba nın dediği gibi.

O zaman şırınga ile çok zorlamayayım, yemezse son olarak şırıngayla zorla yediririz.

Ben de anlamadım ya.

Annesini bile dövecek kadar büyümüş, ama yem kırmıyor.
Size daha önce de söyledim dal darı cidden işe yarayabilir. Kuşlar için abur cubur gibi bir şey. Kırması kolay yemesi zevkli kuşlar için. Zaten yem kırmayı öğretirken illa yuvalığa konulur bir tane.

Geri