Karadeniz Pet

Yavru muhabbet kuşum aç mı

selhan

Meraklı Üye
14.01.2021 tarihinde doğan yavru muhabbet kuşum sabahtan beri ağlamaya benzer bir ses çıkararak anne kuşun gagasına atılıyor ama anne kuş bu gün hiç beslemedi. Kuşlar artık tüylendiği için kursakları boş mu dolu mu anlayamıyorum. Bu kuş aç mı? Hiç ellemezsem yeme düşer mi? önerileriniz varsa duymak isterim.

kursağı tam dolu görünmüyor. yani kuş aç. internette yavru kuş icin mama tarifleri var. yapıp şırıngaya çekin(şırınga ucundaki iğneyi çıkarın) öyle besleyebilirsiniz. zaten birkaç gune yeme duser.

yeme düşmesi için dışarıya çıkarıp onune biraz yem koyun tırtıklayıp ögrenir.

tüylü kuşlarda da elinize alıp bakarsanız eğer anne beslediyse yem tanelerini görürsünüz tüyleri araladığınızda. Eğer boşsa yem kırmayı öğrenmesi gerek

29 günlük olmuş kuş artık. Yem kırmayı öğrenmesi gerekiyor. Siz beslemeyin, öğrenecektir kendisi yem kırmayı. Kuş beslenmişse yandan baktığınızda şişlik görürsünüz.
hocam şöyle yemi ağzına alıyor, kabugunu çıkarıyor kabuk düşüyor yere sonra yemi ağzından atıyor ne yapmam gerekiyor hayvan aç, bilemiyorum ne yapacağımı

tüylü kuşlarda da elinize alıp bakarsanız eğer anne beslediyse yem tanelerini görürsünüz tüyleri araladığınızda. Eğer boşsa yem kırmayı öğrenmesi gerek
evet denedim ama göremedim sanırsam hâla aç

kursağı tam dolu görünmüyor. yani kuş aç. internette yavru kuş icin mama tarifleri var. yapıp şırıngaya çekin(şırınga ucundaki iğneyi çıkarın) öyle besleyebilirsiniz. zaten birkaç gune yeme duser.

yeme düşmesi için dışarıya çıkarıp onune biraz yem koyun tırtıklayıp ögrenir.
dediginizi yaptim 2 gundur yapiyorum yemi kabugundan ayiriyor ama yemiyor ağzından geri atıyor

kuş böyle kabarık duruyor genel olarak

Ekli dosyalar

• 1111.jpeg
    1111.jpeg
    137.3 KB · Görüntüleme: 47
Kızıl veya Sarı dal darı alıp elinizle toz haline getirip tozunu üfleyin tanelerini çok rahat bir şekilde yiyecektir sonra bu yemin içine az miktarda normal yem ekleyin kısa sürede yeme düşer.

Haşlanmış yumurta ver, sarısını aç kalmasın.
gunde 1 kere kursaktan besliyorum. anne babadan ayırdım. anne babanin gagasina yapisiyor bir anda anne baba kaciyor yavrudan ve beslemiyorlar tüm gün gözlemledim. baharat cekme aletim vardi yemleri toz haline getiriyorum onla un kivamina geliyor. yumurta sarisi ve toz halindeki yemi karistirip kursaktan besliyorum.

Kızıl veya Sarı dal darı alıp elinizle toz haline getirip tozunu üfleyin tanelerini çok rahat bir şekilde yiyecektir sonra bu yemin içine az miktarda normal yem ekleyin kısa sürede yeme düşer.
kizil dari aldim ilk gördüğünde hemen atıldı ama yiyemedi şimdi yüz vermiyor dediginizi de deniyecegim sağolun

kuşum dün akşam saatlerinde yem yemeye başladı ama hala durmadi yem yiyor. dünden beri ne zaman elime alsam kursak full taş gibi. yemi önünden almalı mıyım? kabsuz yemi biraz kirarak kafes tabanina sermiştim

kuşum dün akşam saatlerinde yem yemeye başladı ama hala durmadi yem yiyor. dünden beri ne zaman elime alsam kursak full taş gibi. yemi önünden almalı mıyım? kabsuz yemi biraz kirarak kafes tabanina sermiştim
Kuş yem kırabiliyorsa kabuksuz yemi alın. Normal yemliği kafeste dursun, ara ara dal darı atın. Başka bir şeye gerek yok.

Geri