Karadeniz Pet

Yavru kuş aç

Bir ara yem kıramıyordu, çok az kıvırcık vermek zorunda kaldım, ama 5 gün olmuştur vereli, bugün yem kırdıktan sonra böyle oldu.

Suyuna limon kattık, ishal için ilaç vermeye çalıştık, yumurta maması verdik ama hiçbirini yemedi, içmedi.

Şuan aç galiba, yem kırabiliyor, bu sabah bir sürü yedi, şuan hiç yemiyor.
Elinizle bir kursak kontrolü yapar mısınız hocam? Boş mu dolu mu?

Sabah bir sürü yem kırdırtım, ama şimdi yemiyor.

Kafese koyunca kafeste yemiyor, tüylerini kabartık tünekte duruyor.

Elime alıyorum, çay tabağına yem koyup önüne koyuyorum, kafasını yeme yaklaştırıyorum, yemi görüyor, yemiyor.
Babasi nerde kusun ? Babasinin yanina at o ona ogretir

Şırınga var.

Ne yapabiliriz?

İsterse yem kırıyor, şuan kendisi yemiyor, yoksa yem kırmayı biliyor.
Hocam yem kırabiliyorsa elinizle yedirmeye çalışın. Patates haşlayıp patates vermeye çalışın. 1-2 saat deneyin eğer olmuyorsa mecbur size attığım videoları izlediyseniz eğer görmüşsünüzdür nasıl beslenileceğini.

Şimdi mama mı vereyim? Yoksa babasını yanına mı koyayım?
Koymayın hocam babasının yanı daha önce koymuşsunuz dövmüş zaten hepten kaybedeceğiz kuşu. Dediğim şekilde kuşa elinizle yem yedirmeye çalışın. Patates haşlayın onu vermeye çalışın. Baktınız yemiyor kuşu attığım videolardaki gibi kendiniz besleyeceksiniz. Bu kadar.

Koymayın hocam babasının yanı daha önce koymuşsunuz dövmüş zaten hepten kaybedeceğiz kuşu. Dediğim şekilde kuşa elinizle yem yedirmeye çalışın. Patates haşlayın onu vermeye çalışın. Baktınız yemiyor kuşu attığım videolardaki gibi kendiniz besleyeceksiniz. Bu kadar.

Ölecek galiba hocam.

Yemiyor hiç, ağzını açmıyor, elime alınca uyuyor.

Ölecek galiba hocam.

Yemiyor hiç, ağzını açmıyor, elime alınca uyuyor.
Hocam mecburi elle besleyeceksiniz. Kuş aç kalırsa sabaha kadar çıkaramaz. Şuan babasının yanı koymak doğru değil kuş zaten üfleseniz uçacak durumda öyle babasından dayak yiyerek öğrenecek durumu yok. Elle besleyeceksiniz başka çaremiz yok. Kuş 40 günlük olmuş babası artık büyüdüğü yedirmiyor da olabilir o kadar küçük bir kuş ta değil.

Hocam mecburi elle besleyeceksiniz. Kuş aç kalırsa sabaha kadar çıkaramaz. Şuan babasının yanı koymak doğru değil kuş zaten üfleseniz uçacak durumda öyle babasından dayak yiyerek öğrenecek durumu yok. Elle besleyeceksiniz başka çaremiz yok. Kuş 40 günlük olmuş babası artık büyüdüğü yedirmiyor da olabilir o kadar küçük bir kuş ta değil.
Kardesleri yanindami yaninda ise onlarda doyurur

Şırıngaya ne koyalım?

Sabah denedik ama şırınga ile de besleyemedik.

Geri