Muhabbet kuşu cinsiyet, ırk ve yaş tahmini - sorularınızı buraya yazabilirsiniz.

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan alpdna
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Sokak kedisi yavru kuşu kapıp kaçtı, iki saat gidebileceği yerlere baktık ama yok hiçbir yerde, kaçtıktan beş dakika sonra kardeşim kediyi görmüş ama ağzında kan ya da tüy yokmuş. Maalesef bulamadık 😔. Felaket kötü hissediyorum, bir anlık hata ile bir buçuk senedir beslediğimiz kedi, kuşun sonu oldu. En çok üzen şey ise belki de kuş kurtuldu ama biz bulamadığımız için ölecek düşüncesi.
Hay Allah'ım Yarabbim çok geçmiş olsun. Sizi çok iyi anlıyorum benim de 1 hafta önce kuşum vefat etti. Kendine özel bir karakteri vardı. İlk 5 aydır alışmamıştı. Öleceğine 1 ay kala parmağıma geliyordu tatlı tatlı ısırıyordu gagasıyla 😔 Onu kaybedince ben de felaket kötü oldum... Size de gerçekten çok üzüldüm. Yeni kuş alın isterseniz, acınızı hafifletmek adına. Hem bu olaydan sonra daha da dikkat edersiniz. Üzülmeyin lütfen.

Anne babası bizde hâlâ, yeni yavrular gelir inşallah, ben değil de annem ve kız kardeşim çok kötü oldu, kapıyı açık bıraktığı için annem kendisini suçluyor. Yani sanki kurtarabilirmis ama becerememiş gibi hissediyorum, İnşallah yeni yavrular iyi gelir.

Anne babası bizde hâlâ, yeni yavrular gelir inşallah, ben değil de annem ve kız kardeşim çok kötü oldu, kapıyı açık bıraktığı için annem kendisini suçluyor. Yani sanki kurtarabilirmis ama becerememiş gibi hissediyorum, İnşallah yeni yavrular iyi gelir.
İnşallah. Kendinizi suçlamayın olacağı varmış. Bundan sonra daha dikkat edersiniz. Hem yeni yavrular da gelir İnşallah. Onlara daha iyi bakarsınız.

İkisi için yaş ve cinsiyet tahmini alabilir miyim

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-05-22-08-39-03-970_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2023-05-22-08-39-03-970_com.miui.gallery.jpg
    888.9 KB · Görüntüleme: 44
İkisi için yaş ve cinsiyet tahmini alabilir miyim
Soldaki kızışmış erkek sağdaki dişi. Erkek tahminen 1 yaşında olabilir. Gözünün gözükeceği şekilde fotoğraf eklerseniz daha iyi anlaşılır. Sağdaki albino sanırım. Bu nedenle yaşını anlamak zor. O da 7-8 aylık sanırım.

Soldaki kızışmış erkek sağdaki dişi. Erkek tahminen 1 yaşında olabilir. Gözünün gözükeceği şekilde fotoğraf eklerseniz daha iyi anlaşılır. Sağdaki albino sanırım. Bu nedenle yaşını anlamak zor. O da 7-8 aylık sanırım.
Erkek bana dün geldi petshoptaki kafesteyken kızışmış olduğu belliydi, şu an dişi ona çok yoğun kur yapıyor ama erkek sürekli kaçıyor sanırım ortama yeni geldiği için daha bana ve kafese alışkın değil. Bir tavsiyeniz var mı bu alışma süreci hakkında :)

Erkek bana dün geldi petshoptaki kafesteyken kızışmış olduğu belliydi, şu an dişi ona çok yoğun kur yapıyor ama erkek sürekli kaçıyor sanırım ortama yeni geldiği için daha bana ve kafese alışkın değil. Bir tavsiyeniz var mı bu alışma süreci hakkında :)
Aynı kafestelerse mutlaka 1-2 günde adapte olmaya başlayacaktır. Siz de onlara bolca ilgi gösterir ve evin içinde salarsanız bulundukları ortamı ve sizi daha iyi tanırlar. Size alışmasını istiyorsanız elinizle yem uzatın. Ben bu şekilde 5 kuşumun 5'ini de eğittim. Size de tavsiye ederim.

3-4 aylık erkek olduğunu tahmin ediyorum görüşlerinizi alabilir miyim

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-05-23-11-32-18-269_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2023-05-23-11-32-18-269_com.miui.gallery.jpg
    378.4 KB · Görüntüleme: 31
  • Screenshot_2023-05-23-11-32-13-227_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2023-05-23-11-32-13-227_com.miui.gallery.jpg
    590.4 KB · Görüntüleme: 23
3 aylık erkek muhabbet kuşu
Öncelikle merhaba, dün de bir kuşu paylaşmıştım yaklaşık 1 yaşında erkekti yine siz cevap vermiştiniz. Bu kuş benim dişi kuşuma hiç kur yapmadı, üç günlük misafirlik sonucu aldığım petshopa geri götürdüğümde kendisinin kafeste halihazırda bir çifti olduğunu direkt onun yanına gidip ona kur yaptığını gördük. Kendi kuşumu diger kuşların olduğu kafese saldıgimda özellikle bu erkekle iyi anlaştılar. Erkek olan kuş sanırım küçüklüğünden dolayı biraz çekingen ve korkak ancak benim dişiden kaçmıyor dişi de ona diğerlerine yaklaştığı gibi sinirli değil daha yumuşak yanaşıyor. Sormak istediğim şu, bu kadar ufak bir yavruyla nispeteden daha büyük ve biraz agresif dişi kuşumu aynı kafeste büyütürken dikkat etmem gereken şeyler nedir, müsait olduğunuzda cevaplarsanız çok sevinirim :)

Öncelikle merhaba, dün de bir kuşu paylaşmıştım yaklaşık 1 yaşında erkekti yine siz cevap vermiştiniz. Bu kuş benim dişi kuşuma hiç kur yapmadı, üç günlük misafirlik sonucu aldığım petshopa geri götürdüğümde kendisinin kafeste halihazırda bir çifti olduğunu direkt onun yanına gidip ona kur yaptığını gördük. Kendi kuşumu diger kuşların olduğu kafese saldıgimda özellikle bu erkekle iyi anlaştılar. Erkek olan kuş sanırım küçüklüğünden dolayı biraz çekingen ve korkak ancak benim dişiden kaçmıyor dişi de ona diğerlerine yaklaştığı gibi sinirli değil daha yumuşak yanaşıyor. Sormak istediğim şu, bu kadar ufak bir yavruyla nispeteden daha büyük ve biraz agresif dişi kuşumu aynı kafeste büyütürken dikkat etmem gereken şeyler nedir, müsait olduğunuzda cevaplarsanız çok sevinirim :)
Sizin yapmanız gereken pek bir şey yok, sadece iyi bir gözlem yapacaksınız. Genellikle dişi ve erkek kuşlar aynı kafeste çok çabuk anlaşır ve severler birbirlerini. Aynı soruyu iki dişi ya da iki erkek muhabbet kuşu için sorsaydınız kuşlardan büyük olanı öteki yavruya baskınlık, üstünlük kurabilir diyecektim ancak bir dişi bir erkek muhabbet kuşlarında böyle bir problem fazla gözlenmiyor. Velev ki birinin yaşı ötekinden büyük bile olsa. Yine de iyice birkaç hafta gözlem yapın, eğer anlaşıyorlarsa tamamdır. Anlaşamıyorlarsa ayırmanız en iyisi olur.

Sizin yapmanız gereken pek bir şey yok, sadece iyi bir gözlem yapacaksınız. Genellikle dişi ve erkek kuşlar aynı kafeste çok çabuk anlaşır ve severler birbirlerini. Aynı soruyu iki dişi ya da iki erkek muhabbet kuşu için sorsaydınız kuşlardan büyük olanı öteki yavruya baskınlık, üstünlük kurabilir diyecektim ancak bir dişi bir erkek muhabbet kuşlarında böyle bir problem fazla gözlenmiyor. Velev ki birinin yaşı ötekinden büyük bile olsa. Yine de iyice birkaç hafta gözlem yapın, eğer anlaşıyorlarsa tamamdır. Anlaşamıyorlarsa ayırmanız en iyisi olur.
Ay bugün yanlız bıraktım yanlarına geldim o kadar tatlı anlaşıyorlar ki çok mutluyum şu an :):)

Muhabbet kuşu cinsiyet, ırk ve yaş tahmini sorularınızı sadece bu konu altında yapabilirsiniz.

Artık bu bölümde yeni konu açılmayacaktır, bu konu üzerinden bütün sorularınıza cevap verilecektir.
Aynı mesajı birden fazla göndermeyiniz ve mesajlarınıza resim eklemeyi unutmayınız.
Bu kategori dışında açılan cinsiyet, ırk ve yaş tahmini konularınız silinecektir.

Soru sormadan önce lütfen bu sabit konuları inceleyiniz.
IMG_20230524_152917 (1).jpg

Alalı 4 gün oldu cinsiyeti nedir?

İlk fotoğraftaki kuş benim taminim 1 yasında dışı ve kizismiş
İkinci fotoğraftaki kuşu ben ocak ayında almıştım ve 1 aylıktı o zaman şuan 4-5 aylık bir erkek olduğunu düşünüyorum ve ikinci fotodaki kus geldiğinden diğer kuşla ilk 1 ay farklı kafeste tutum sonra kafesi her actiğimda ilk kusun kafesine gidiyordu bende birleştirdi. Sizce 2 ay sonra falan yavru alabilir miyim yanlışım varsa düzeltim cinsiyetler ini ve yaşlarını tahmin ettim birde ilk kuş baya buyk hasta olduğundan falan değil geldiğinden beri böyle sizce kırma veya jumbo falan olabilir mi

Ekli dosyalar

• IMG_20230525_091450_549.jpg
    IMG_20230525_091450_549.jpg
    137.3 KB · Görüntüleme: 19
  • IMG_20230525_114914_279.jpg
    IMG_20230525_114914_279.jpg
    178.4 KB · Görüntüleme: 15
  • IMG_20230525_115547_840.jpg
    IMG_20230525_115547_840.jpg
    373.4 KB · Görüntüleme: 24
İlk fotoğraftaki kuş benim taminim 1 yasında dışı ve kizismiş
İkinci fotoğraftaki kuşu ben ocak ayında almıştım ve 1 aylıktı o zaman şuan 4-5 aylık bir erkek olduğunu düşünüyorum ve ikinci fotodaki kus geldiğinden diğer kuşla ilk 1 ay farklı kafeste tutum sonra kafesi her actiğimda ilk kusun kafesine gidiyordu bende birleştirdi. Sizce 2 ay sonra falan yavru alabilir miyim yanlışım varsa düzeltim cinsiyetler ini ve yaşlarını tahmin ettim birde ilk kuş baya buyk hasta olduğundan falan değil geldiğinden beri böyle sizce kırma veya jumbo falan olabilir mi
İki kuşta dişi. Jumbo değil kırık değil. Ancak kanında vardır ihtimal dahilinde.

Geri