Muhabbet kuşu cinsiyet, ırk ve yaş tahmini - sorularınızı buraya yazabilirsiniz.

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan alpdna
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Soldakine erkek denilirse onu almayı düşünüyorum. Diğer kuş içinse gagası henüz tam siyahlığı geçmemiş durumda 5-6 aylık olduğuna emin misiniz bana ikiside 1.5 aylık denildi
Bahsettiğiniz kuşun gagasındaki siyah leke fotoğrafta gözükmüyor ve tepesindeki siyah çizgiler geriye gitmişti. Kafa kısmı bembeyazdı. Ondan dolayı 5-6 aylık dedim ancak gagasında siyah leke varsa 2 aydan fazla değildir.

Screenshot_2023-06-02-21-55-57-311_com.google.android.apps.photos.jpg

Merhaba, petshopcu arkadaşla bu kuşların cinsiyetleri konusunda anlaşamadık. Sizce bunların cinsiyetleri nedir arkadaşlar?

Beyaz muhabbet kuşumun cinsiyetini söyleyebilir misiniz? Karşılaştırabilmeniz için kesin erkek denilen yeşil kuşumun fotografini da ekliyorum. Beyaz kusuma daha onceden disi denmisti ama beyazdan maviye donuyor gibi geliyor bana. İrisi de grilesti artik cinsiyetinin belli olmasi lazim diye dusunuyorum.Ekli dosyayı görüntüle 67790
kuşlarıma bakabilir misinizz

Benim kuşumunda ceresi böyle bende erkek sanmıştım ama burun deliklerinin etrafı beyaz yani dişiymiş. Erkeklerde bu beyazlık olmuyor düz pembe, düz mavi oluyor. Bende o şekilde erkek sandım ama dişi 💕
eğer fotoğraftaki kuşunuzundan bahsediyorsanız benim beyaz kuşun ceresi daha koyu bir mavi o yüzden emin olamadım :(

Merhabalar, kuşlarımın yaşı, cinsi ve cinsiyeti hakkındaki düşünceleriniz neler?

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2023-06-05 at 18.10.05.jpeg
    WhatsApp Image 2023-06-05 at 18.10.05.jpeg
    96.9 KB · Görüntüleme: 27
  • WhatsApp Image 2023-06-05 at 18.09.34.jpeg
    WhatsApp Image 2023-06-05 at 18.09.34.jpeg
    89.3 KB · Görüntüleme: 34
Merhabalar, kuşlarımın yaşı, cinsi ve cinsiyeti hakkındaki düşünceleriniz neler?
Yaşı hakkında bir şey diyemem ama sarı erkek, mavi dişi olması lazım. Burda oyun mu oynuyorlardı çok kabarık duruyorlar gözleride kısık halsiz gibiler hastalarmı acaba 🥺

Yaşı hakkında bir şey diyemem ama sarı erkek, mavi dişi olması lazım. Burda oyun mu oynuyorlardı çok kabarık duruyorlar gözleride kısık halsiz gibiler hastalarmı acaba 🥺
Kuşlarımı dün sahiplendim, sarı renkli kuşumun dışkısında bir farklılık gördüm ancak yeni geldikleri için strestendir diye düşündüm. Onun dışında enerjileri, yemeleri ve tünekte durmalarında herhangi bir anormallik gözlemlemedim. Yine de dikkat edeceğim sağlık durumlarına

Kuşlarımı dün sahiplendim, sarı renkli kuşumun dışkısında bir farklılık gördüm ancak yeni geldikleri için strestendir diye düşündüm. Onun dışında enerjileri, yemeleri ve tünekte durmalarında herhangi bir anormallik gözlemlemedim. Yine de dikkat edeceğim sağlık durumlarına
Doğrudur sarı kuşta tüy dökümünde sanırım bu dönemde olabiliyormuş dışkıda değişiklik.🙃

Yahu hani ikiside dişiydi, bir yardım atın.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2023-06-05 at 20.34.01.jpeg
    WhatsApp Image 2023-06-05 at 20.34.01.jpeg
    93.4 KB · Görüntüleme: 26
  • WhatsApp Image 2023-06-05 at 20.34.02.jpeg
    WhatsApp Image 2023-06-05 at 20.34.02.jpeg
    75.6 KB · Görüntüleme: 23
  • yes.jpg
    yes.jpg
    106.1 KB · Görüntüleme: 22
Geri