Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum İştahsız ve Dışkısı Değişti

Hocam bugüne kadar çok iyidi. Bugün biraz kabardı, biraz uyuklamaya başladı. Veteriner hekim, cumaya kadar izle bakalım demişti. Kötü gibi olursa bytril verelim demişti. Yarında yine kabarık uyuklama hali olursa gidip alacağım sanırım. Böbreklerine ağır gelmesin diye vermedi direkt. Bytril ağır bir ilaç mı?

Hocam bugüne kadar çok iyidi. Bugün biraz kabardı, biraz uyuklamaya başladı. Veteriner hekim, cumaya kadar izle bakalım demişti. Kötü gibi olursa bytril verelim demişti. Yarında yine kabarık uyuklama hali olursa gidip alacağım sanırım. Böbreklerine ağır gelmesin diye vermedi direkt. Bytril ağır bir ilaç mı?
kısmen ağır.

Uygun dozda ağır değil. Tek problem ilacın tadının aşırı kötü olması, buda dozu alırken kuşu rahatsız edip kusturabiliyor.

22222.jpeg
11111.jpeg

Ağır bir ilaç ancak dozajlama doğru yapıldığında sorun çıkmıyor.

Ağır bir ilaç ancak dozajlama doğru yapıldığında sorun çıkmıyor.
Hocam 5-6 gündür iyiydi. Duruşu bakışı dışkıları. Dün normal su verdim. Reflor+aminosol vermedim çünkü 6-7 gündür veriyordum. Bugün kötü gibi. İshal oldu hemen. Veterinere gidip baythril alacağım yarın ama içime sinmiyor. Birşey olmaz değil mi 1 gündür böyle diye?
@eyunal

Hocam 5-6 gündür iyiydi. Duruşu bakışı dışkıları. Dün normal su verdim. Reflor+aminosol vermedim çünkü 6-7 gündür veriyordum. Bugün kötü gibi. İshal oldu hemen. Veterinere gidip baythril alacağım yarın ama içime sinmiyor. Birşey olmaz değil mi 1 gündür böyle diye?
@eyunal
1 günde bişey olmaz diye düşünüyorum. Baytrili alıp yarın başlarsınız.

@eyunal
Swap zamanında kuşunuzun durumu da fena değildi yanlış hatırlamıyorsam, swap da da çıkan bakteri demek ki henüz enfeksiyon başlatmamış olabilir sonuçta 1 gün de iyileşmeyeceği gibi 1 günde de bu kuşlar hasta olmuyor. Yarın başlamanız iyi olur sizin için :)

1 günde bişey olmaz diye düşünüyorum. Baytrili alıp yarın başlarsınız.
Hocam aldım Bytril'i. Ağzına sabah-akşam 1 damla ver dedi. Bu sabah durumu epey kötüydü. Dışkıları koksidiyozdaki gibiydi. Çok kabarık ve uyukluyor hala.
Az önce ağzına 1 damla vermeyi denedik tam veremedik. Suyuna koyarsamda içmez. Ağzına nasıl rahat damlatabilirim? Şırınga ile zor oluyor. Ya da suyuna mı koysam acaba?
@eyunal @Recai

Hocam aldım Bytril'i. Ağzına sabah-akşam 1 damla ver dedi. Bu sabah durumu epey kötüydü. Dışkıları koksidiyozdaki gibiydi. Çok kabarık ve uyukluyor hala.
Az önce ağzına 1 damla vermeyi denedik tam veremedik. Suyuna koyarsamda içmez. Ağzına nasıl rahat damlatabilirim? Şırınga ile zor oluyor. Ya da suyuna mı koysam acaba?
@eyunal @Recai
Damlalık alıp damlatmayı deneyebilirsin.

Hocam şu an test kitlerinin içinden çıkan damlalık ile denedik. Elime alınca kıyameti koparıyor bende kıyamıyorum.

Ya acaba suyuna damlatsam aynı etkiyi alamaz mıyız?
Çok kötü koktuğundan kuşlar içmeye yanaşmayabiliyor. Ama tam dolu suluğa 6 damla olarak kullanılıyor.

@eyunal @Recai
%10luk mu verdi ?

%2.5liğiği suya katmak için çok fazla kullanmak lazım 1ml de 25mg etken madde içeriyor. Bence hekimin belirttiği şekilde vermeye gayret edin, tadı çok ağır gelirse 1 damlayı enjektöre çekip az miktar su ekleyip verin, enjektörde ki karşımın tamamını vermeniz şart ama.

Sabahtan beri çok kabarık, kafasını gömüp uyuyor. Yumurta mamasını çok severdi, onu verdim, çok az yedi :(

Sabahtan beri çok kabarık, kafasını gömüp uyuyor. Yumurta mamasını çok severdi, onu verdim, çok az yedi :(
Maalesef ki canları acıyınca hemen depresif hale gelip yemeden içmeden kesiliyorlar, besin almasını bağlayın antibiyotik etkisini gösterdikçe durumu olumluya gidecek.

Maalesef ki canları acıyınca hemen depresif hale gelip yemeden içmeden kesiliyorlar, besin almasını bağlayın antibiyotik etkisini gösterdikçe durumu olumluya gidecek.
Yumurta mamasını almadım önünden. Gelip gidip çok az yedi. Yani yarım açy kaşığı yemiştir. Hocam acaba tutar mı o kadarı?

Şimdi bytril i verdik. Elime alınca kıyameti koparıyor. Damlalığı ısırıyor, o arada 1 damla verdik ağzına.

Geri