Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum İştahsız ve Dışkısı Değişti

Dışkılar fena değil..
Hocam yumurta maması verebilirsiniz dediniz diye neredeyse hergün veriyorum. Yumurta mamasını yiyiyor. 3-4 saat duruyor kafesinde, 20-30 dakika yiyiyor.
Aslında ben yem yemediğinde elma veriyordum, elma yer yemez hemen iştahı açılıyor yem yiyiyordu ama ishali tetikleyebilir dediğiniz için elma vermedim hiç.

Hocam yumurta maması verebilirsiniz dediniz diye neredeyse hergün veriyorum. Yumurta mamasını yiyiyor. 3-4 saat duruyor kafesinde, 20-30 dakika yiyiyor.
Aslında ben yem yemediğinde elma veriyordum, elma yer yemez hemen iştahı açılıyor yem yiyiyordu ama ishali tetikleyebilir dediğiniz için elma vermedim hiç.
Elma az miktarda verebilirsiniz ara ara.

Hocam bugün sabah yarım çay kaşığı kadar yem yedi. Öğlen 1 ile 6 arasında 1 çay kaşığından fazla yumurta maması yedi. Dışkıları ishal değil ama tam normalde değil. Şimdi altını yeniledim. Fotoğraflarını atarım sabah. Dışkısı katı ama rengi siyahdan açık bir renk hafif kahverengi gibi.

Hocam 3-4 tane dışkı yapmış. Onların fotoğrafını çektim. Birde kanadının altını yine kanatmış bugün 2 kere crystalin sıktık. Crystalin sıktıktan sonra fotoğraf çekebildik. Şu şekilde;
11111.jpeg
1111.jpeg
11.jpeg

Dışkılar çok kötü değil. Veterinerden boyunluk alabilirseniz alın, takın, uğraşmasın orayla.
Hocam 3-4 tane daha dışkı yaptı yine aynısı ama etrafında sıvı yok. 1 tane ishal diğerleri katı. Ek olarak az önce yarım çay kaşığı kadar yem yedi. Şimdilik kabarmıyor ama pek neşeli değil yinede. Orta seviyenin biraz üzerindedir.

Hocam bu arada ilginiz için çok teşekkür ederim. Bu yaşınızda böylesiniz, tebrik ederim. Bende yerli ve yabancı kaynakları okuyorum araştırıyorum ama böyle bir durumda çok panikliyorum ne yapacağımı bilmiyorum. Boyunluk daha çok rahatsız etmez mi acaba? Strese sokmaz mı?

Hocam 3-4 tane daha dışkı yaptı yine aynısı ama etrafında sıvı yok. 1 tane ishal diğerleri katı. Ek olarak az önce yarım çay kaşığı kadar yem yedi. Şimdilik kabarmıyor ama pek neşeli değil yinede. Orta seviyenin biraz üzerindedir.

Hocam bu arada ilginiz için çok teşekkür ederim. Bu yaşınızda böylesiniz, tebrik ederim. Bende yerli ve yabancı kaynakları okuyorum araştırıyorum ama böyle bir durumda çok panikliyorum ne yapacağımı bilmiyorum. Boyunluk daha çok rahatsız etmez mi acaba? Strese sokmaz mı?
Yarası oldugu için neşeli olmaz kabarık olsa da anlayış gösterilebilir, boyunluk ile biraz uğraşır daha sonra bırakır diye düşünüyorum.

Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Yardımcı olabildiysrk ne mutlu bize..
Boyunluk pek rahatsız etmez. ilk başlarda uğraşır, ondan sonra bırakır. Kanama olursa, furacin alıp sürün.

Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Yardımcı olabildiysrk ne mutlu bize..
Boyunluk pek rahatsız etmez. ilk başlarda uğraşır, ondan sonra bırakır. Kanama olursa, furacin alıp sürün.
12121212.jpeg
121212.jpeg
1122.jpeg

Hocam bunlar dün geceden bu saate kadar yaptıkları. Su gibi ishal olan 1 tane onu az önce yaptı. Bugün ilacın 4. günü. İlaç işe yaramış mı acaba?

Ekli dosyayı görüntüle 50814Ekli dosyayı görüntüle 50815Ekli dosyayı görüntüle 50816
Hocam bunlar dün geceden bu saate kadar yaptıkları. Su gibi ishal olan 1 tane onu az önce yaptı. Bugün ilacın 4. günü. İlaç işe yaramış mı acaba?
İlacı 2 gün kullanıp bıraktığınız için, sulfadimidin sodyum etken maddeli ilaçlara bağışıklık kazanmış kuşun bünyesi büyük ihtimalle.

Size önerdiğim gibi 2 gün sitraks 1 gün probiyotik verip ondan sonra 7 gün florokinolon grubu bir antibiyotik kullansaydınız keşke.

İlacı 2 gün kullanıp bıraktığınız için, sulfadimidin sodyum etken maddeli ilaçlara bağışıklık kazanmış kuşun bünyesi büyük ihtimalle.

Size önerdiğim gibi 2 gün sitraks 1 gün probiyotik verip ondan sonra 7 gün florokinolon grubu bir antibiyotik kullansaydınız keşke.
Dışkıları nasıl hocam? Öğlen 12 den bu saate kadar hiç ishal yapmamış, diğer yaptıkları gibi.

Hocam bu arada ilacı 8 gün kullanıp bıraktık. 2 gün ara verdik. O arada dışkıları kötü olunca tekrar başladık bugün 4. gün.

Şimdi Crystalin aldım, piyasada satılanların SKT'si çok yakındı. Fabrikası evime uzak sayılmaz, telefon ile arayıp rica minnet 1 tane alabildim, sağolsunlar kırmadılar 1 kereliğe mahsus diye.

Dışkıları nasıl hocam? Öğlen 12 den bu saate kadar hiç ishal yapmamış, diğer yaptıkları gibi.

Hocam bu arada ilacı 8 gün kullanıp bıraktık. 2 gün ara verdik. O arada dışkıları kötü olunca tekrar başladık bugün 4. gün.
Attığınız Dışkılar pek iyi değil.

Attığınız Dışkılar pek iyi değil.
WhatsApp Image 2021-01-14 at 19.46.25 (1).jpeg
WhatsApp Image 2021-01-14 at 19.46.25.jpeg
WhatsApp Image 2021-01-14 at 19.46.24 (1).jpeg

Hocam dışkıları böyle oldu, artık 3 gündür yumurta maması vermiyom. Yem yiyiyor. İlacın 7.günü bugün. İlacı ne kadar daha vermem gerekir? Sulfemetezini geçen sefer 8 gün vermiştim sonra 2 gün ara vermiştim daha sonra vermeye başladım ve bugün 7. günü oldu.

10 gün oldu bugün neşesi iyi, iştahıda iyi sulfemetazini bırakıp probiyotiğe geçelim mi artık?
@Recai

bırakın.probiyotiğe geçebilirsiniz.genede dışkıları görelim
2222222.jpeg
222222.jpeg
2222.jpeg

Hocam dışkıları bu şekilde. İştahı son 2 gündür iyi ama bu sabah yem yemedi. Biraz kabarıktı, üşümüş olabileceğini düşünüyorum. Klima sabit 27 derecede onların olduğu yerde. Şimdi ilaçlı suyunu aldım probiyotiği kaç gün vermem gerekir?

Probiyotik takviyesine geçin. 3 gün probiyotik, 3 gün multivitamin verin.
Hocam bugün 3 gün dolcak probiyotikte. Dışkıları düzeldi iştahıda düzeldi sayılır. Fakat biraz kabarıp uyuyor gün içinde. Bugün multivitamine geçeceğiz. Elimde halihazırda aminosol ve trocan var.

Geri