Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum İştahsız ve Dışkısı Değişti

İlaca 1-2 gün daha devam etmem gerekir mi yoksa bırakalım mı artık?
İlk dışkılara bakınca dışkılar çok güzel toparlanmış ilaç tedavisini 7 güne tamamlayın bence tamamen düzelmiş olsun, kanat altı fotoğrafı mevcut mu?
Hocam eskiden veterinerlere atmak için çekmiştim. Şu an mevcut değil, elime alıp çekebilirim ama şimdi neşesi çok iyi maşallah, elime alınca bir süre neşesi kaçıyor yem yemiyor. Yarın duruma göre elime alıp çekeyim. Kanadının altındaki tüyleri yoldu ilk önce. Sonra gagası ile sürekli orayı kaşıyor ve deliyor. Bazen bir yerden kanıyor bazen 3-4 noktadan kanıyor. Şu an orda tüy yok, derisi gözüküyor.

Yarın bakalım dışkıları en son iyiydi bakarız gerek yoksa keseriz gerek varsa devam ederiz.
fıstık dışkı11.jpeg
fıstık dışkı22.jpeg

Hocam bugün öğlen tam dolu dolu 7 gün oldu ilaç vereli. Dışkıları bu şekilde. Altlarını temizlememiştim dışkılarının fotoğrafını çekcem diye. Şimdi temizledim.
@Recai @ADRIAN

İlacı kesin, probiyotik ve multivitamin takviyesi yapın 3 gün boyunca.
Probiyotik yok galiba hocam, 6-7 ay önce aldığım probiyotik+prebiyoitik vardı buzdolabında saklıyorum beyaz toz. Ondan versem olur mu? multivitamin olarak trocan ve aminosol var hangisini vereyim?

Probiyotik yok galiba hocam, 6-7 ay önce aldığım probiyotik+prebiyoitik vardı buzdolabında saklıyorum beyaz toz. Ondan versem olur mu? multivitamin olarak trocan ve aminosol var hangisini vereyim?
Probiyotiğin skt si geçmemişse kullanın. Multivitamin olarak trocan kullanabilirsiniz.

Probiyotiği veterinerden aldım, poete koymuştu. SKT'sini bilmediğim için vermedim. Acaba koksidiyoz tam geçmemiş mi?
İlaçtan sonra probiyotik takviyesi mutlaka yapılmalı. Probiacti bird alın, kullanın 3 gün.

Dışkıların arasında normal oln dışkılarda var. Tehlikeli bir durum değil..
Hocam o normal olanları dün yaptı. Bugün öğleden sonra dışkıları bozuldu.
6 ay kadar önce veterinerden probiyotik+prebiyotik almıştım. Beyaz toz halde. Buzdolabında saklıyorum. Ondan versem olur mu acaba?

Hocam o normal olanları dün yaptı. Bugün öğleden sonra dışkıları bozuldu.
6 ay kadar önce veterinerden probiyotik+prebiyotik almıştım. Beyaz toz halde. Buzdolabında saklıyorum. Ondan versem olur mu acaba?
Tekrar güncel dışkıları atarmısınız. Ben size önceden de söyledim diye hatırlıyorum, verin demiştim o probiyotiği.

Geri