muhabbetkusu.com.tr KIRAATHANESİ / SOHBET SERBEST

benım tavsıyemı sorucak olursan kusların alıskanlıklarını deısdırme pvc 3 yanı kapalı kuslar sadece onden hava alıyor bana bu kotu gelıyor tel kafes daha saglıklı alırsan demek ıstedıgımı anlarsın hayvanların ona alısmazı cok uzun surer yavru aldıgın kuslardan uzun sure yavru alamama durumun olabılır oyuzden hıc tel kafesden sasma buyuk uretıcı tanıdıklarım var cogu tel kafes yada salma usulu uretım yapıor pvc pek kullanan yok kullananlarda satıp tel kafese gecmıs
Evet yapcak bir şey yok böyle kafes le devam edicez kapalı balkon olunca tel kafesleri düzene sondaj bir raf sistemi yapmam lazım

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu raf sistemini mdf den yapsam bit pire olur mu acaba bunda kararsizim

Bu raf sistemini mdf den yapsam bit pire olur mu acaba bunda kararsizim

rafı bende dusundum ayak altından kalksın kafesler temızlık kolay olsun dureklı bıseylerı kaldırıp ındırmek yoruyor ınsanı bır arastırayım onu sanada bılgı verırım raf yapıp kafeslerı ustune dızmek sıkıntı olcagını sanmam bıt pıre acısından

rafı bende dusundum ayak altından kalksın kafesler temızlık kolay olsun dureklı bıseylerı kaldırıp ındırmek yoruyor ınsanı bır arastırayım onu sanada bılgı verırım raf yapıp kafeslerı ustune dızmek sıkıntı olcagını sanmam bıt pıre acısından
Ben ya mdf yapicam yada 10x10 mm profil demirden yapip üstüne 8 mm kontraplak gibi bir tahtadan rafları yapicam sonucda yüz kilo tasimicak

Aynen oyle kardesım dun bana bı kardesım kusunu getırdı kusun gozunde ıltıhap var onla ugrasıom kafasındakı bazı yerlerdede tuyler dokulmus ve ceresının ustunde ora ıcınde merhem sururum ve elma sıreklı su sıkıyorum bakalım tedavı edebılıcekmıyım ınsallah ıyılesır kusu bana heıdye ettı ben yapamadım sen yaparsansenın olsun dıe bende ugrasıorum ınsallah kendıne gelır yemesınde ıcmesınde sıkıntı yok haraketlı otuyor ıshalıde yok tuyler duzelse ve göz tamamdır ayrı kafesde tedavı etmeye calısıorum bu skelde bıraz deneyım kazandıkdan sonra vasıflı kuslara yavas yavas yonelebılırım hem yavrular cogalsın onlardan satıs yaparak vasıflı kus alırım ılerde ınsallah
inşallah kardesım tabıkı kan degısdırmek ıcın alıs verısımız olur senınle bolca aynen ole
Bende yaza cok umıtlıyım yavrularda buyuyor yuva hazırlıgına gıren kuslar var yaza beklettıgım kuslarada yuvalık takdımmı soyle hepsı bır kuluckaya gırerse muthıs olur ben ozellıklek usları yavru aldımkı bıldıgım emın oldum kuslar olsun yası genc olsun acele etmıyorum bu konuda
benım kuslar suan 40 adet oldu evdekılerden sıkıntı olmasa dahada alırım ama ılerdekı hedefım dedıgın gıbı vasıflı kus almak yavrulardan verıp bakalım hayırlısı olsun ınsallah :)

hocam peki 40 adet olduysa satmayacak mısın, yani ne bileyim hobiden öteye geçti seninki sanki :) ilanlar kısmına satışa çık bence artık, damızlıklarını ayır gerisini sahiplendir derim :) bir de hasta kuşun kafesini ayırsan da sana tavsiyem hastalığı ne olursa olsun kümesine sokma, havadan dahi diğer kuşlara hastalığı bulaştıracağı gibi, bit vs yoluyla kafesler arası hastalık taşınabiliyor... karantina olan başka bir odada dene derim tabi bu benim kişisel fikrim... inşallah iyi edersin, ben de hastalıkla baş edemeyince bir uzman arkadaşa götürüp veriyorum o iğne vs yapıyor 1 kez kurtardı, belli bir tedavi ücreti karşılığında kuşu geri aldım ve şuan çok şükür çok sağlıklı :)

Bülbüller günlük yumurtluyor muş demek bunu öğrendik şu an 3 yumurta var dişide bir yumurta daha var sis poposu heralde 4 yapacak

hocam peki 40 adet olduysa satmayacak mısın, yani ne bileyim hobiden öteye geçti seninki sanki :) ilanlar kısmına satışa çık bence artık, damızlıklarını ayır gerisini sahiplendir derim :) bir de hasta kuşun kafesini ayırsan da sana tavsiyem hastalığı ne olursa olsun kümesine sokma, havadan dahi diğer kuşlara hastalığı bulaştıracağı gibi, bit vs yoluyla kafesler arası hastalık taşınabiliyor... karantina olan başka bir odada dene derim tabi bu benim kişisel fikrim... inşallah iyi edersin, ben de hastalıkla baş edemeyince bir uzman arkadaşa götürüp veriyorum o iğne vs yapıyor 1 kez kurtardı, belli bir tedavi ücreti karşılığında kuşu geri aldım ve şuan çok şükür çok sağlıklı :)
Kafesi ayrı aynı odadalar ama kusda bıt yok birde göz nezlesı kus çok ciddi birşeyi yok ama başka odaya alabilirim dedin gibi her ihtimale karşı suan gözü duzelıor ama tuy dökülmüş kafa kısmında onun için ne yapıcam bilemedim b vitamini verıorum elma sirkeli su sıkdım oksijenli su ile sılıcem başka napabılırım araştırmam lazm
Kuşları damızlık ayırdım renkler güzel diye bundan sonraki yavrulardan satıcam inşallah 2 tane paınted yavru var çok ıstıordum :) bırdahakı kuluckalarda satış yapıcam seneyede kuşları satıp jumbo üretimi yapıcam inşallah 1 çiftte rainbow kısmet olursa :)

Bülbüller günlük yumurtluyor muş demek bunu öğrendik şu an 3 yumurta var dişide bir yumurta daha var sis poposu heralde 4 yapacak

Maşallah yapar 4 5 tane inşallah hepsıde sağlıklı şekilde çıkar buyur

Benim 2 yumurtlayıp ara verip tekrar yumurtlayan kuş bu
8f339b257c5a304b54513b37f123d156.jpg
6f04e5b69b9600be7e90e5524b738815.jpg

Evet arkadaşlar 2 yumurta yapıp kuluçkaya yatmayıp 10 gün sonra kuluçkaya yan bu kuşumun bazı arkadaşlar alin o yumurtaları o yumurtalar yavru olmaz demişti yüze rabbim demekki isteyince oluyormuş az önce kontrol ettim o iki yumurta da içinde damarlanma olmuş yumurtalar sağlıklı.bir şekilde oluşumuna devam ediyor bu arada bu 2 yumurtanın üstüne 1 tane ben kaydırma yaptım o boş cıktı bunun üstüne yattıktan birkaç gün sonra birkaç yumurta yaptı ikisi kafes içinde buldum ben genede altına koydum inşallah onlarda doludur ama gercekden bu iki yumurtanın dolu olmasına çok sevindim

Evet arkadaşlar 2 yumurta yapıp kuluçkaya yatmayıp 10 gün sonra kuluçkaya yan bu kuşumun bazı arkadaşlar alin o yumurtaları o yumurtalar yavru olmaz demişti yüze rabbim demekki isteyince oluyormuş az önce kontrol ettim o iki yumurta da içinde damarlanma olmuş yumurtalar sağlıklı.bir şekilde oluşumuna devam ediyor bu arada bu 2 yumurtanın üstüne 1 tane ben kaydırma yaptım o boş cıktı bunun üstüne yattıktan birkaç gün sonra birkaç yumurta yaptı ikisi kafes içinde buldum ben genede altına koydum inşallah onlarda doludur ama gercekden bu iki yumurtanın dolu olmasına çok sevindim

Maşallah holsun kardeşim benimde 6.yumurta dün geldi 5i dolu sonuncu belli deıl yumurtanın devamı gelicek gibi poposu hala şiş kusun inşallah sağ salim çıkarlar buarada yuvada 4 yavrusu olan kuslarım cıftlesmeye başladı tekrar dün gördüm ve 6 aylık civarı olan cıftımde dün akşam cıftlesmeye çalıştı ama beceremedi erkek sanırım onlarda yumurta yolunda maşallah lutıno dışı df lutıno erkekde ciflesme yolunda dün disinin 3kere yattığını gördüm yuva hazırlıor inşallah tez zamanda yumurtalar gelır sağlıklı şekilde cıkarlar

Ekli dosyalar

• 20180331_200758.jpg
    20180331_200758.jpg
    833.1 KB · Görüntüleme: 4
Maşallah holsun kardeşim benimde 6.yumurta dün geldi 5i dolu sonuncu belli deıl yumurtanın devamı gelicek gibi poposu hala şiş kusun inşallah sağ salim çıkarlar buarada yuvada 4 yavrusu olan kuslarım cıftlesmeye başladı tekrar dün gördüm ve 6 aylık civarı olan cıftımde dün akşam cıftlesmeye çalıştı ama beceremedi erkek sanırım onlarda yumurta yolunda maşallah lutıno dışı df lutıno erkekde ciflesme yolunda dün disinin 3kere yattığını gördüm yuva hazırlıor inşallah tez zamanda yumurtalar gelır sağlıklı şekilde cıkarlar
Bende 5 takım yumurta da
1. Takımda 7
2. Takımda 6
3.Takımda 6
4. Takımda 6
5 takımda 4 yumurta var ama bazı takımlar yumurtaya devam ediyor

Bende 5 takım yumurta da
1. Takımda 7
2. Takımda 6
3.Takımda 6
4. Takımda 6
5 takımda 4 yumurta var ama bazı takımlar yumurtaya devam ediyor

Maşallah dün benim 3 cift ciftleşdi sabahda aynı şekilde fakat 1 çıft erkeği 3 aylık dişisi 3bucuk sürekli cıftlesıorlar yuvada takılı deıl az öncede arka arkaya 3 kere cıftlesdıler napsam bılmıom

Gunaydin kus cennetinin guzel insanlari
2 ay once bir kus aldim o kadar ilgilenmeme ragmen hep isiriyordu bizi.
Ama gercekten sabir lazimmis.

Simdi ustunuzden gitmiyor okey oynuyoruz gelip taslari oraya buraya cekiyor
Kiz odev yaparken kalemlerini alip oynuyor hele bide kendini kasitmasi var gormeniz lazim.dun aksam kus yrde oynarken kizim kuyruguna basti uzun kuyruklari koptutekrar geri cikarmi.resimde once ve sonra aşdim ya (k leri soyleyemiyor) ya olseydi diyip diyip agliyor.

Ekli dosyalar

• IMG-20180401-WA0004.jpg
    IMG-20180401-WA0004.jpg
    229.6 KB · Görüntüleme: 6
  • 20180313_095147.jpg
    20180313_095147.jpg
    357.5 KB · Görüntüleme: 6
Gunaydin kus cennetinin guzel insanlari
2 ay once bir kus aldim o kadar ilgilenmeme ragmen hep isiriyordu bizi.
Ama gercekten sabir lazimmis.

Simdi ustunuzden gitmiyor okey oynuyoruz gelip taslari oraya buraya cekiyor
Kiz odev yaparken kalemlerini alip oynuyor hele bide kendini kasitmasi var gormeniz lazim.dun aksam kus yrde oynarken kizim kuyruguna basti uzun kuyruklari koptutekrar geri cikarmi.resimde once ve sonra aşdim ya (k leri soyleyemiyor) ya olseydi diyip diyip agliyor.
Yok Allahın ıznıyle birşey olmaz tuylerde çıkar yakında merak etmeyin geçmiş olsun Üzülmesin kızınız :) maşallah 2sınede

Maşallah dün benim 3 cift ciftleşdi sabahda aynı şekilde fakat 1 çıft erkeği 3 aylık dişisi 3bucuk sürekli cıftlesıorlar yuvada takılı deıl az öncede arka arkaya 3 kere cıftlesdıler napsam bılmıom
Tak o zaman bence bi hevesini alsınlar yerli ise ve bakımında iyi ise erken gelişmiş olabilir

Tak o zaman bence bi hevesini alsınlar yerli ise ve bakımında iyi ise erken gelişmiş olabilir

çek kırıgı annesı babası yerlı mama verıorum sık sık bıde karısık yem sanırım ondan kızıstı erkenden sureklı cıftlesıorlar bende yuva takdım sabah bakalım napacaklar dısı yuvaya gırıordu enson 7 8 kere cıftlesdı hayvanlar kafese yumurtalaması en azından dıe takdım dişi yenı geldı bıde 3 gun once geldı dunden berı cıftlesıorlar petshopdan geldı dişi

çek kırıgı annesı babası yerlı mama verıorum sık sık bıde karısık yem sanırım ondan kızıstı erkenden sureklı cıftlesıorlar bende yuva takdım sabah bakalım napacaklar dısı yuvaya gırıordu enson 7 8 kere cıftlesdı hayvanlar kafese yumurtalaması en azından dıe takdım dişi yenı geldı bıde 3 gun once geldı dunden berı cıftlesıorlar petshopdan geldı dişi
Maşallah o dişiye bende benim kırık bir erkeğe iri yerli çek çıkıştığı bir dişi attım dişi bizim oğlanı aldı assagi bastı kanatlarının üstüne erkeği hareketsiz kaldı baskın bir dişi heralde bu dişiyi değiştircem bugün böyle olmaz çünkü 3 erkeğe attım 3 gündede erkekleri pusturdu

Maşallah o dişiye bende benim kırık bir erkeğe iri yerli çek çıkıştığı bir dişi attım dişi bizim oğlanı aldı assagi bastı kanatlarının üstüne erkeği hareketsiz kaldı baskın bir dişi heralde bu dişiyi değiştircem bugün böyle olmaz çünkü 3 erkeğe attım 3 gündede erkekleri pusturdu

cok sagol kardesım
dısı ırı olmayıcak erkekden herzama ndeıl ama cogu zaman sonuc boyle oluyor erkegın boyutlarında bır dısı al daha kolay sonuc alırsın inşallah

Geri