muhabbetkusu.com.tr KIRAATHANESİ / SOHBET SERBEST

Arkadaşlar yeni çift aldım henuz 3 4 aylıklar yaza yavru almayı planlıyorum nasıpse albıno kırmızı göz erkek lutıno kırmızı göz dışı kuşlar nasıl sizce suan erkek tuyde biraz dağınık görünüyor olabilir düşünceleriniz nelerdir
2. Yumurtada geldi yeni eşe attıgım cıftın ilk yumurta dolu 2. Daha belli değil bugün 3.nun gelmesi gerek inşallah yumurtalar sağ salim çıkar
Kötü bı olayda oldu bunların yanı sıra bulbullerın yemı bıtmıs aksam hasta zıyaretındeydım oglenden gıttım gıderkrn yemlerı tazeledım ama akşam geldiğimde 12 civarı idi yem bitmişti doldurdum saldırdılar yeme y avrularıda besleyememısler ama hepsı yasıordu bu sabah baktıgımda hala kursakları bosdu ve 1 i olmusdu 4 yavru kaldı ama ise gideceğim zaman baktım beslıorlardı
Çok vicdan azabı cekıorum nası yem bıter ac kalıp olur 1 yavru günaha gırdıysem Rabbim affetsin artık yem kabı dışında yere tabakta yem bırakıcam bidaha bole bısı yaşamamak için :/

yeni çiftlerin hayırlı olsun, inşallah güzel yavrular alırsın ama çıkan bebeler kırmızı göz olmayabilir diye biliyorum... genetiğini ve kombinasyon sonuçlarını araştırmak lazım...

ölen yavrulara üzüldüm ama sana tavsiyem yavrulu çiftlerin kafesini yemlikle doldur. Bende 3 yavru olan çiftimin kafesinin her yerine yemlik koymama rağmen yetişmiyor, bebeler de biraz büyüdü ki, baba yetişemiyor, yem sürekli bitiyor o yüzden, kafes tabanına tabak tarzında devrilmeyecek şekilde bol yem koyarsan sorunu aşarsın diye düşünüyorum... yaza yavru alma düşüncene sevindim bizim Adana'da öyle planlarımız yok :D yazın kuşları ayırın ölürler sıcaktan diyorlar :)

Maşallah kardesım benım dısıde yavruları yeme ındırmeden once cıftlesdı yavrular yeme ındı 4 5 gun oluor dısı bıdaha yumurtlıcak her yerı kemırıor kum koyuyorum yemlıge hepsıın yere dokuyor delırttı benı :D 4 yavruda baya buyuduler ılk kuluckadakı abı ve ablası gıbı oldu 1 i abısıne benzedı dıer 2 sı ablasına ama sadece sarı yuz oldu bunlar 1 yavruda yesıl gıbı bısı gelıo :Dyeme dusmelerıne daha 10 gun kadar var benım kuslarda kurlasmaya basladı yavrular yeme dusene kadar bısı yapmasalar ınsallah
ayırma yapmana gerek yok yuvaya ılgılıyse bekle bırazdaha sonra dusunuruz ayırmayı ınsallah gerek kalmaz yumurtlarda :D

geçen yavru yuvadayken yumurtlamaya başlamıştı, şimdi öyle olsun istemiyorum, dişi dışardayken yavrular üşür mü diye korkuyorum sadece ama abileri biraz tüylendi ya küçük olan onların altına giriyor :D çok tatlılar Maşallah :)

valla annesinin aynısı hep yavrular :)
yeni çiftlerin hayırlı olsun, inşallah güzel yavrular alırsın ama çıkan bebeler kırmızı göz olmayabilir diye biliyorum... genetiğini ve kombinasyon sonuçlarını araştırmak lazım...

ölen yavrulara üzüldüm ama sana tavsiyem yavrulu çiftlerin kafesini yemlikle doldur. Bende 3 yavru olan çiftimin kafesinin her yerine yemlik koymama rağmen yetişmiyor, bebeler de biraz büyüdü ki, baba yetişemiyor, yem sürekli bitiyor o yüzden, kafes tabanına tabak tarzında devrilmeyecek şekilde bol yem koyarsan sorunu aşarsın diye düşünüyorum... yaza yavru alma düşüncene sevindim bizim Adana'da öyle planlarımız yok :D yazın kuşları ayırın ölürler sıcaktan diyorlar :)
cok sagol gelecek mutasyonlara bakıcam sart deıl kırmızı goz olursa olur olmazsa olmaz :)
ben yem doldurdum ama nası olduysa bıtmıs normalde yem 2 3 gun gıdıordu olacakla ölecege cagre yok demısler olacagı varmıs ama ben ne olur ne olmaz dıe bundna sonra 2 tane yemlık 1 tabak bırakıcam ısı garantıye almak ıcın ınsallah bıdaha bole bısı yasamam kımse yasamaz.
bızım burda orası kadar sıcak olmuyor camlar acık kalıcak zaten surkelı kapatmıcam fazla yaza hazırladıgım cıftım fazla buyuyup kızısmaları ıcın vakıt verdım yaza yuvalık takıp beklıycem ınsallah olur :)

geçen yavru yuvadayken yumurtlamaya başlamıştı, şimdi öyle olsun istemiyorum, dişi dışardayken yavrular üşür mü diye korkuyorum sadece ama abileri biraz tüylendi ya küçük olan onların altına giriyor :D çok tatlılar Maşallah :)
oyle olunca sıkıntı oluyor yavrular yeme dusunce yumurta gelmesı daha ıyı.
evet yavrular usumez benım kuslar hep kafesde sadece yavruları beslıorlar yatmıorlar onlar kendılerı ısınıyor bulbullerdede oyle durum bırbırlerını ısıtıyorlar :D

evet yavrular usumez benım kuslar hep kafesde sadece yavruları beslıorlar yatmıorlar onlar kendılerı ısınıyor bulbullerdede oyle durum bırbırlerını ısıtıyorlar :D
Benim kiler yuvayı örmüş bugün yuvaya şöyle bir baktım geri taktım dişi içine girdi

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Beyler hint bülbülü beslemesi nasıl zevklimi [emoji1]merak ediyorum anlatın biraz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Beyler hint bülbülü beslemesi nasıl zevklimi [emoji1]merak ediyorum anlatın biraz

Valla bir çift besle derim muhabbet ler gibi kaşıntı hayvanlar değiller bir dişi bir erkek birde yuvalık yetiyor

cok sagol gelecek mutasyonlara bakıcam sart deıl kırmızı goz olursa olur olmazsa olmaz :)
ben yem doldurdum ama nası olduysa bıtmıs normalde yem 2 3 gun gıdıordu olacakla ölecege cagre yok demısler olacagı varmıs ama ben ne olur ne olmaz dıe bundna sonra 2 tane yemlık 1 tabak bırakıcam ısı garantıye almak ıcın ınsallah bıdaha bole bısı yasamam kımse yasamaz.
bızım burda orası kadar sıcak olmuyor camlar acık kalıcak zaten surkelı kapatmıcam fazla yaza hazırladıgım cıftım fazla buyuyup kızısmaları ıcın vakıt verdım yaza yuvalık takıp beklıycem ınsallah olur :)

benim amacım rainbow yetiştirmek, az önce bir çift satılıyordu sordum fiyatı 450'imiş... :( rainbow üreten dürüst bir üretici bulsam 2 ya da 4 yavru alıp sadece rainbow bakacağım ama yok kimse ne yazık ki... yerliden keyfimi aldım, senin özellikli kuş beslemeye niyetlenmene sevindim, darısı bana... bu arada yuvaya girip çıkan dişiyi ayırdım hani hiç yumurtlamayan var ya, çiftleşmiyor 1 senedir, belki bu sayede çiftleşir yoksa elden çıkarmayı kafaya koydum....

nasıl sokuluyorlar birbirlerine :D ya 2si tıpatıp annesi bakınca gülesim geliyor keratalara :D

Valla bir çift besle derim muhabbet ler gibi kaşıntı hayvanlar değiller bir dişi bir erkek birde yuvalık yetiyor

arkadasın dedıgı gıbı muhabbetler gıbı zor deıller uretım almak kolay ama muhabbet kadar zevk vermıor fakat 1 cıft alıp uretım yapabılırsın muhabbetlerın yanı sıra ama sadece bulbul uretımı sıkar bıyerden sonra bana gore :)

benim amacım rainbow yetiştirmek, az önce bir çift satılıyordu sordum fiyatı 450'imiş... :( rainbow üreten dürüst bir üretici bulsam 2 ya da 4 yavru alıp sadece rainbow bakacağım ama yok kimse ne yazık ki... yerliden keyfimi aldım, senin özellikli kuş beslemeye niyetlenmene sevindim, darısı bana... bu arada yuvaya girip çıkan dişiyi ayırdım hani hiç yumurtlamayan var ya, çiftleşmiyor 1 senedir, belki bu sayede çiftleşir yoksa elden çıkarmayı kafaya koydum....
ben raınbowa pek meraklı deılım fıyat olarakda cok ucuk ona butce ayırmak ıstemıorum ama ılerde ıyıce tecrube kazandıgım zaman bırazdaha ust sınıf kus beslemeye baslayabılırım fakat suan her hastalıkla nasıl basa cıkarım bılmıorum bılmedıgım bır hastalık olurda kaybedersem kusu hem parama yazık hem kusao yuzden dedım gıbı tecrube kazanıp daha ıyı kuslara yonelebılırım suan bunlar bana yetıor zaten suan 3 lutıno 1 albıno kusum oldu ufakdan kalıtelı kuslara gecıs yapıorum 1 tanede df erkek var sarı bunlardan hepsınden yavru verım alayım seneye belkı takımları satar kalıtelı kus alırım ama suan bunlar yetıor hepsınıde cok sevıorum ve guzel yavru verıorlar mesela suan 4 yavrudan 2 sı paınted 1 ı beyaz 1ıde yesıl dıer kusumunda 3 yavrusu yeme dusdu 2 dısı 1 erkek erkek olan albıno tasıyıcısı onuda seneye ese atıcam ınsallah tek renk bı dısıyle albıno alma sansım artsın dıye ugrasıoruz bısıler yapmaya bakalım kısmet :)

nasıl sokuluyorlar birbirlerine :D ya 2si tıpatıp annesi bakınca gülesim geliyor keratalara :D
Maşallah :D Benimde yavruların guncel fotoları ustten 2 foto yeme dusen yavruların resımlerı bu resımlerde 3unun oldugu foto bıraz eskı yenısını ceker atarım yarın ılk resım yeme dusdugu gune aıt erkek yavrunun albıno kanı olan yavru bu :) onların guncel resımlerını yarın atarım ınsallah.
bulbullerın ve 4 muhabbet yavrusunun guncel resımlerı bu sabah cekdım renkler baya belırgınlesdı 2 sı paınted oldu bırı beyaz bırı yesıl beyaz olan abısının kopyası :) abısınıde koyuyorum assagıya :) dıer 2 yavruda ablalarına benzıor ama sadece bunlar sarı yuz oldu :) maşallah bebeler buyudu yeme dusmelerıne az kaldı buyuk yavru 24 2.yavru 20 3.yavru 19 4.yavru 18 :) (birde yenı ese attıgım kusların 4.yumurtası geldı dun onuda cekdım koydum 3u suan dolu masallah cıftlesıorlar bakalım kacda bırakıcaklar kacı cıkabılıcek (İnşallah hepsı cıkar) umutla beklıorum :)

Ekli dosyalar

• 20180320_191658.jpg
    20180320_191658.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 11
  • 20180315_111638.jpg
    20180315_111638.jpg
    2.9 MB · Görüntüleme: 11
  • 20180327_223623.jpg
    20180327_223623.jpg
    746.1 KB · Görüntüleme: 12
  • 20180327_223712.jpg
    20180327_223712.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 14
  • 20180328_102413.jpg
    20180328_102413.jpg
    873.6 KB · Görüntüleme: 13
  • 20180328_102218.jpg
    20180328_102218.jpg
    853.7 KB · Görüntüleme: 14
  • 20180328_102725.jpg
    20180328_102725.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 13
  • 20180328_102700.jpg
    20180328_102700.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 11
  • 20180328_102145.jpg
    20180328_102145.jpg
    2.6 MB · Görüntüleme: 10
  • 20180309_083236.jpg
    20180309_083236.jpg
    93.4 KB · Görüntüleme: 8
Maşallah

Bende bir takım 2 yumurta yaptı 10 gün yatmadı sonra yattı ertesi gün bir daha yumurtalı 1 tanede ben kaldırmıştım yatıyor diye [emoji16] enteresan canlılar

Bende bir takım 2 yumurta yaptı 10 gün yatmadı sonra yattı ertesi gün bir daha yumurtalı 1 tanede ben kaldırmıştım yatıyor diye [emoji16] enteresan canlılar

hemde ne enteresan bendede 1 kus vardı 1 yumurta yapdı doluydu ve 1 yumurtada kaldı devamı gelmedı bende sattım ole olunca takımı 1 yumurta nedır ya :D

hemde ne enteresan bendede 1 kus vardı 1 yumurta yapdı doluydu ve 1 yumurtada kaldı devamı gelmedı bende sattım ole olunca takımı 1 yumurta nedır ya :D
2. Ağızı bekleseydin arap atı gibi belki sonradan açılırdı

2. Ağızı bekleseydin arap atı gibi belki sonradan açılırdı

haha sadece yumurtadanda deıl bı arkadas cok ıstedı onuda kırmıyım dedım rengıde yesıldı zaten yesıl ıstemıordum guzel 2 kus verdı bana takas eddım osekılde

haha sadece yumurtadanda deıl bı arkadas cok ıstedı onuda kırmıyım dedım rengıde yesıldı zaten yesıl ıstemıordum guzel 2 kus verdı bana takas eddım osekılde
Benim 2 yumurtlayıp ara verip tekrar yumurtlayan kuş bu
8f339b257c5a304b54513b37f123d156.jpg
6f04e5b69b9600be7e90e5524b738815.jpg

Benim 2 yumurtlayıp ara verip tekrar yumurtlayan kuş bu
8f339b257c5a304b54513b37f123d156.jpg
6f04e5b69b9600be7e90e5524b738815.jpg

Maşallah aynı benim yeşil kız :D
Bisi fark ettim yeşil kuşlardan yavru almak dıerlerıne göre daha kolay yeşiller daha anaç oluyor çabuk eşe gelip yumurtluyor

Geri