muhabbetkusu.com.tr KIRAATHANESİ / SOHBET SERBEST

ben raınbowa pek meraklı deılım fıyat olarakda cok ucuk ona butce ayırmak ıstemıorum ama ılerde ıyıce tecrube kazandıgım zaman bırazdaha ust sınıf kus beslemeye baslayabılırım fakat suan her hastalıkla nasıl basa cıkarım bılmıorum bılmedıgım bır hastalık olurda kaybedersem kusu hem parama yazık hem kusao yuzden dedım gıbı tecrube kazanıp daha ıyı kuslara yonelebılırım suan bunlar bana yetıor zaten suan 3 lutıno 1 albıno kusum oldu ufakdan kalıtelı kuslara gecıs yapıorum 1 tanede df erkek var sarı bunlardan hepsınden yavru verım alayım seneye belkı takımları satar kalıtelı kus alırım ama suan bunlar yetıor hepsınıde cok sevıorum ve guzel yavru verıorlar mesela suan 4 yavrudan 2 sı paınted 1 ı beyaz 1ıde yesıl dıer kusumunda 3 yavrusu yeme dusdu 2 dısı 1 erkek erkek olan albıno tasıyıcısı onuda seneye ese atıcam ınsallah tek renk bı dısıyle albıno alma sansım artsın dıye ugrasıoruz bısıler yapmaya bakalım kısmet :)

sana hak veriyorum, hastalık konusunda uzmanlaşmamız lazım, yoksa para boşa gider :( ama vasıflı kuşları yetiştirelim, dediğim gibi inşallah ilerde birbirimizden alıp satarız hem piyasadan kazık yememiş oluruz, hoş sen bana bakma :) daha 3 yavru alabildim, diğer kuşlarım hep tırt... yavrular büyürse ama gelecek sezondan ümitliyim inşallah...hocam sen kuşları geliştir, inşallah doğru yoldasın, ben de kapalı balkonu olan bir eve geçeceğim kısmetse 5 6 ay sonra... o zaman coşarız diyorum :)

sana hak veriyorum, hastalık konusunda uzmanlaşmamız lazım, yoksa para boşa gider :( ama vasıflı kuşları yetiştirelim, dediğim gibi inşallah ilerde birbirimizden alıp satarız hem piyasadan kazık yememiş oluruz, hoş sen bana bakma :) daha 3 yavru alabildim, diğer kuşlarım hep tırt... yavrular büyürse ama gelecek sezondan ümitliyim inşallah...hocam sen kuşları geliştir, inşallah doğru yoldasın, ben de kapalı balkonu olan bir eve geçeceğim kısmetse 5 6 ay sonra... o zaman coşarız diyorum :)
Benim balkon kapalı ama biraz küçük fazla coşamıyorsun 15 takım [emoji3][emoji3][emoji3][emoji16][emoji23][emoji23]

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ben raınbowa pek meraklı deılım fıyat olarakda cok ucuk ona butce ayırmak ıstemıorum ama ılerde ıyıce tecrube kazandıgım zaman bırazdaha ust sınıf kus beslemeye baslayabılırım fakat suan her hastalıkla nasıl basa cıkarım bılmıorum bılmedıgım bır hastalık olurda kaybedersem kusu hem parama yazık hem kusao yuzden dedım gıbı tecrube kazanıp daha ıyı kuslara yonelebılırım suan bunlar bana yetıor zaten suan 3 lutıno 1 albıno kusum oldu ufakdan kalıtelı kuslara gecıs yapıorum 1 tanede df erkek var sarı bunlardan hepsınden yavru verım alayım seneye belkı takımları satar kalıtelı kus alırım ama suan bunlar yetıor hepsınıde cok sevıorum ve guzel yavru verıorlar mesela suan 4 yavrudan 2 sı paınted 1 ı beyaz 1ıde yesıl dıer kusumunda 3 yavrusu yeme dusdu 2 dısı 1 erkek erkek olan albıno tasıyıcısı onuda seneye ese atıcam ınsallah tek renk bı dısıyle albıno alma sansım artsın dıye ugrasıoruz bısıler yapmaya bakalım kısmet :)

Benim balkon kapalı ama biraz küçük fazla coşamıyorsun 15 takım [emoji3][emoji3][emoji3][emoji16][emoji23][emoji23]

balkonda mı 15 takım??? :D MAŞALLAH diyorum :D komşular peki???

Maşallah :D Benimde yavruların guncel fotoları ustten 2 foto yeme dusen yavruların resımlerı bu resımlerde 3unun oldugu foto bıraz eskı yenısını ceker atarım yarın ılk resım yeme dusdugu gune aıt erkek yavrunun albıno kanı olan yavru bu :) onların guncel resımlerını yarın atarım ınsallah.
bulbullerın ve 4 muhabbet yavrusunun guncel resımlerı bu sabah cekdım renkler baya belırgınlesdı 2 sı paınted oldu bırı beyaz bırı yesıl beyaz olan abısının kopyası :) abısınıde koyuyorum assagıya :) dıer 2 yavruda ablalarına benzıor ama sadece bunlar sarı yuz oldu :) maşallah bebeler buyudu yeme dusmelerıne az kaldı buyuk yavru 24 2.yavru 20 3.yavru 19 4.yavru 18 :) (birde yenı ese attıgım kusların 4.yumurtası geldı dun onuda cekdım koydum 3u suan dolu masallah cıftlesıorlar bakalım kacda bırakıcaklar kacı cıkabılıcek (İnşallah hepsı cıkar) umutla beklıorum :)

spangle de var sanki yavrularda :)) MAŞALLAHHHHHHHHHHHHHH

Apartman benim [emoji16] allt katta annem var üst katta kiracı var ama onlarda o tarafı kullanmıyor onun üstündeki oda bizim kıtlı olarak duruyor

çok şanslısın kardeşim, darısı bana diyelim :D
Amin benim düşüncem 15 gözlü bir pvc kafes alayim diyorum ama ama temizliği felan çok sıkıntı olurmu acaba hem böylelikle kalabalık gitmiş olur ordan düzenli bir ortam olur birde bazıları bit pire geldimi.pvc kafes daha tehlikeli diyorlar anlamadım gitti ben özel ölçü olacak 145 cm lik bir alana 5 katlı 3 sıra olacak şekilde on telde akıllı yemlik kapısı bir yuvalık birde servis kapısı sigarmi onda tereddüt te kaldım çünkü yuvaliklari kendim dışardan takicam akıllı yemlik olmaz sa olmaz servis kapısının altındada 2 tane kristal yemlik olursa on numara okur

Böyle
5a7bc8a6430b290bafbf3b1d6c1542ef.jpg
6cd6124d2be9a30770891a0baffd9151.jpg
1ccb9dbfcb800c0cd61276c2125b4a1c.jpg

Bu arada hint bülbülleri yumurtlamış valla süper bu yaratıklar böyle giderse bunların bir boy büyüğü jumbo olan beyaz bir çift alırım valla
62c56e0a422aca738dd3dc2f85bab142.jpg

Bu arada hint bülbülleri yumurtlamış valla süper bu yaratıklar böyle giderse bunların bir boy büyüğü jumbo olan beyaz bir çift alırım valla

Hayırlı olsun . Muhabbetler de biraz ders alsın şunlardan :)

Hayırlı olsun . Muhabbetler de biraz ders alsın şunlardan :)
Valla aynen öyle allahdan
4 takim yumurtada
1 takım garip bir kuluçkada
2 takım yuvadan yavrular arar ara çıkıyor
1 takım 5 yumurta 1 yavru kuluçkada tahminim 3 boş var
2 takım ağırdım tekrar ese aticam
1 takım tuy de
1 takım dişi tuvaliga ilgi başladı
Jumbokatin ikisi erkek cıktı onları besleyip.disi bulucaz artık
Hintler 1 yumurta yaptı dün
Bu arada hint ler birgün ara ile mi.yoksa her gün mü yapıyor yumurta onu bilmiyorum

Aynen oyle kardesım dun bana bı kardesım kusunu getırdı kusun gozunde ıltıhap var onla ugrasıom kafasındakı bazı yerlerdede tuyler dokulmus ve ceresının ustunde ora ıcınde merhem sururum ve elma sıreklı su sıkıyorum bakalım tedavı edebılıcekmıyım ınsallah ıyılesır kusu bana heıdye ettı ben yapamadım sen yaparsansenın olsun dıe bende ugrasıorum ınsallah kendıne gelır yemesınde ıcmesınde sıkıntı yok haraketlı otuyor ıshalıde yok tuyler duzelse ve göz tamamdır ayrı kafesde tedavı etmeye calısıorum bu skelde bıraz deneyım kazandıkdan sonra vasıflı kuslara yavas yavas yonelebılırım hem yavrular cogalsın onlardan satıs yaparak vasıflı kus alırım ılerde ınsallah
inşallah kardesım tabıkı kan degısdırmek ıcın alıs verısımız olur senınle bolca aynen ole
Bende yaza cok umıtlıyım yavrularda buyuyor yuva hazırlıgına gıren kuslar var yaza beklettıgım kuslarada yuvalık takdımmı soyle hepsı bır kuluckaya gırerse muthıs olur ben ozellıklek usları yavru aldımkı bıldıgım emın oldum kuslar olsun yası genc olsun acele etmıyorum bu konuda
benım kuslar suan 40 adet oldu evdekılerden sıkıntı olmasa dahada alırım ama ılerdekı hedefım dedıgın gıbı vasıflı kus almak yavrulardan verıp bakalım hayırlısı olsun ınsallah :)

Amin benim düşüncem 15 gözlü bir pvc kafes alayim diyorum ama ama temizliği felan çok sıkıntı olurmu acaba hem böylelikle kalabalık gitmiş olur ordan düzenli bir ortam olur birde bazıları bit pire geldimi.pvc kafes daha tehlikeli diyorlar anlamadım gitti ben özel ölçü olacak 145 cm lik bir alana 5 katlı 3 sıra olacak şekilde on telde akıllı yemlik kapısı bir yuvalık birde servis kapısı sigarmi onda tereddüt te kaldım çünkü yuvaliklari kendim dışardan takicam akıllı yemlik olmaz sa olmaz servis kapısının altındada 2 tane kristal yemlik olursa on numara okur

pvp kafesler bıldıgım bıt yapmıor tahta sunta olursa bıt tutuyor ama kullananların cogu tavsıye etmıor kuslar tel kafesde daha rahat oluyorlar cıftlesme olayı daha cabuk gerceklesıormus yoksa pvc daha kullanıslı temızlık bakımından etraf daha az kırlenır en azından bende dusundum ama sonra vazgcdım tel kafesle devam :)

pvp kafesler bıldıgım bıt yapmıor tahta sunta olursa bıt tutuyor ama kullananların cogu tavsıye etmıor kuslar tel kafesde daha rahat oluyorlar cıftlesme olayı daha cabuk gerceklesıormus yoksa pvc daha kullanıslı temızlık bakımından etraf daha az kırlenır en azından bende dusundum ama sonra vazgcdım tel kafesle devam :)
Işte beni durduran tek şey o

Maşallah sana solemısdım hınt bulbullerı hızlıdır dıye :D hanı muhabbetlere bukadar baglı olmasam hepsını satıp kalıtelı hınt bulbulu besleyesım var :D ama malesefkı muhabbet kuslarıma asıgım kıyamıorum baskasına vermeye :D

Maşallah sana solemısdım hınt bulbullerı hızlıdır dıye :D hanı muhabbetlere bukadar baglı olmasam hepsını satıp kalıtelı hınt bulbulu besleyesım var :D ama malesefkı muhabbet kuslarıma asıgım kıyamıorum baskasına vermeye :D
Peki bunkar günlük mu yumurtluyor yoksa bir gün ara ile mi

Valla aynen öyle allahdan
4 takim yumurtada
1 takım garip bir kuluçkada
2 takım yuvadan yavrular arar ara çıkıyor
1 takım 5 yumurta 1 yavru kuluçkada tahminim 3 boş var
2 takım ağırdım tekrar ese aticam
1 takım tuy de
1 takım dişi tuvaliga ilgi başladı
Jumbokatin ikisi erkek cıktı onları besleyip.disi bulucaz artık
Hintler 1 yumurta yaptı dün
Bu arada hint ler birgün ara ile mi.yoksa her gün mü yapıyor yumurta onu bilmiyorum

bendede durumlar soyle sıralıyım :D
1 takım 4 yavrulu
1takım yumurtada 5 yumurta var yumurtaya devam edıor bosumuz suan yok maşallah
1takım yavrularını yenı yeme dusurdu tekrar cıftlesıorlar bı kac haftaya ılk yumurta gelır
1takım yuza hazırlıgında dıskısında buyumeler baslamıs ve belıde kırılmıs yakın zamanda yumurtanın gelecegını dusunuorum
1 takım hınt bulbulu yavru bakıyor 4 adet gozlerıde acıldı baya tuylendıler
diger takımlarda ise4 takım yenı ese atıldı ve yaslarıda cok genc daha yaza yavru alabılırım bekletıyorum
kalan takımlarda ıse hepsı yavru 1 ıle 4 aylık arası yaza ve yaz sonuna dogru yavru alabılecegım takımlar
ozellıkle yavru kus alıyorum ve yavrularımdan damızlık ayırıorum kı hobı hanem genc kuslardan olussun yaslı kus bende suan yok hepsı genc Maşallah

Peki bunkar günlük mu yumurtluyor yoksa bir gün ara ile mi

benımkıler hergun yumurtladı 5 gunde 5 yumurta gunluk yumurtluyorlar dıye bılıyorum ama nette okudum bazen 1 gun ara oluyormus ama nadir olarak

Işte beni durduran tek şey o

benım tavsıyemı sorucak olursan kusların alıskanlıklarını deısdırme pvc 3 yanı kapalı kuslar sadece onden hava alıyor bana bu kotu gelıyor tel kafes daha saglıklı alırsan demek ıstedıgımı anlarsın hayvanların ona alısmazı cok uzun surer yavru aldıgın kuslardan uzun sure yavru alamama durumun olabılır oyuzden hıc tel kafesden sasma buyuk uretıcı tanıdıklarım var cogu tel kafes yada salma usulu uretım yapıor pvc pek kullanan yok kullananlarda satıp tel kafese gecmıs

Geri