muhabbetkusu.com.tr KIRAATHANESİ / SOHBET SERBEST

Ömer abi 1. sayfadan başladım sohbetinizi okuyoprum :D sohbetinize doyum oolmuyor 18 sayfaya kadar okudum çok heyecanlandım :D

İşte bu işin keyfi tam da burada :) MAŞALLLAHHHH
cok sagol kardesım valla oyle tam sıkılır gıbı oluom yavrular gelınce 0lanıo hersey nasıpse ınsallah cuma gunu yavru yeme dusuren kusumun ilk yumurtası cıkıcak altında 6 tane dolu var bakalım ınsallah cıkarır hepsını bısı ogrendım bıdahakıne yumurtaları toplıcam yerıne bos yumurta koyucam yumurtlama ısı bıtınce bosları alıp dollenmıs yumurtaları koyucam kı hepsı aynı anda cıksın cunku hem ezılme durumu olmıcak hemde yavrular onceden cıkdıgı ıcın yumurtada kalan yavruların yumurta ıcınde ölme sansları cok aza dusucek benım yumurtada ölüm yasama sebebım buymus 3 yavru cıkdıgı ıcın kalanları anne yeterınce ısıtıp ılgılenememıs bu yuzden oluyormus ben sımdı cuma gunu yumurtası cıkıcak kusumun 2 yavrusu cıkdıkdan sonra kalan yumurtaları baska kuslara surucam gunu gelenı annenın altına verıcem onun altında cıksın boylelıkle cıkma sanslarını yukseltmeye calısıcam ınsallah :)

İşte bu işin keyfi tam da burada :) MAŞALLLAHHHH
cok sagol kardesım valla oyle tam sıkılır gıbı oluom yavrular gelınce 0lanıo hersey nasıpse ınsallah cuma gunu yavru yeme dusuren kusumun ilk yumurtası cıkıcak altında 6 tane dolu var bakalım ınsallah cıkarır hepsını bısı ogrendım bıdahakıne yumurtaları toplıcam yerıne bos yumurta koyucam yumurtlama ısı bıtınce bosları alıp dollenmıs yumurtaları koyucam kı hepsı aynı anda cıksın cunku hem ezılme durumu olmıcak hemde yavrular onceden cıkdıgı ıcın yumurtada kalan yavruların yumurta ıcınde ölme sansları cok aza dusucek benım yumurtada ölüm yasama sebebım buymus 3 yavru cıkdıgı ıcın kalanları anne yeterınce ısıtıp ılgılenememıs bu yuzden oluyormus ben sımdı cuma gunu yumurtası cıkıcak kusumun 2 yavrusu cıkdıkdan sonra kalan yumurtaları baska kuslara surucam gunu gelenı annenın altına verıcem onun altında cıksın boylelıkle cıkma sanslarını yukseltmeye calısıcam ınsallah :)
Hocam kıraathanenin neşesi bu yavrular zaten :D
oyle valla sızlerden gelen haberlerde benı mutlu edıor bende burda paylasım yapmaya calısıorum cok keyıflı oluyor :)
buda facebookum burdan dişinin yavruları beslerkenkı vıdeosunu yuklemısdım ısteyen ızleyebılır :)
https://www.facebook.com/groups/156...9573436864693&notif_t=group_comment&ref=notif

şimdi gördüm ikincinyumurta gelmis inşallah kirmazlar.Kendi odama aldm burda yem su zor oluyor diye.Bakalim nolcak yumurtayi kac gunde bir vermeliyim

şimdi gördüm ikincinyumurta gelmis inşallah kirmazlar.Kendi odama aldm burda yem su zor oluyor diye.Bakalim nolcak yumurtayi kac gunde bir vermeliyim
hadı ınsallah bu sefer yavru alırsın benımkılerde yuvada yatıo ama hala bısı yok kalamar tuketıyorlar bu ara cok fazla ama bakalım kısmet :D haftada 2 gun mama yeterlıdır cok fazla verme yaglanıorlar kuslar sonra :/

En baştandır sohbeti okuyorum da yavrulara noldu ? :D
2 yavru yeme dusdu yenılerı yolda bu cuma gunu cıkmaya baslıcaklar ınsallah :D 3 tanede yavrumuz var yenı tuylenmeye baslıyorlar baska dısının ve yıne kuluckada yatan bı kus var oda 8. yumurtayı yapıcak yarın cıftlesıor hala cunku masallah :D

benım hıntbulbullerıde bu sabah cıftlesdı yanımda nezaman yumurtlar artık bakalım devamlı 2sı yuvadalar beraber yatıorlar :D

benım hıntbulbullerıde bu sabah cıftlesdı yanımda nezaman yumurtlar artık bakalım devamlı 2sı yuvadalar beraber yatıorlar :D
Benimkiler de yuvada yatıyolar da manyaklar ya yumurtanın yanına yatıyolar üstüne değil :mad:Çiftleştiklerine ddenk gelmedim hiç ama bazen farklı sesler geliyor.Heralde çiftleşiyorlar bilmiyorum.Son yaptıkları yumurta duruyor henüz kırmadılarİnşallah doludur.Sanırım bir de 4-5 gün falan arayla yumurtluyolar.Olabilir mi böyle bişey acaba?

oyle valla sızlerden gelen haberlerde benı mutlu edıor bende burda paylasım yapmaya calısıorum cok keyıflı oluyor :)
buda facebookum burdan dişinin yavruları beslerkenkı vıdeosunu yuklemısdım ısteyen ızleyebılır :)
https://www.facebook.com/groups/156...9573436864693&notif_t=group_comment&ref=notif

valla yumurta yöntemini beğendim :D bu arada çok şükür 4. yumurta geldi :) bakalım 2 gün sonra 5. gelir mi bilmiyorum izleyip göreceğiz, sen de gelişmeleri yazarsın inşallah güzel gelişmeler vardır :)

valla yumurta yöntemini beğendim :D bu arada çok şükür 4. yumurta geldi :) bakalım 2 gün sonra 5. gelir mi bilmiyorum izleyip göreceğiz, sen de gelişmeleri yazarsın inşallah güzel gelişmeler vardır :)
valla bende cuma gunu yavrulaar cıkmaya baslıyor yeme yavru dusuren kusumun 6 yumurtası var hepsı dolu masallah
bı cıftımde 7 yumurta yapdı yarın 8.gelıcek ınsallah hala cıftlesıorlar cunku erkek durmuyor masallah :D
hınt bulbullerımde bu sabah cıftlesdıler onlarda yakında kuluckaya baslar ınsallah
bıde 2 cıftımı takasladım baska cıftlerle guzel renklı ınsallah onlarda ortama alıssın yavru almaya baslarım
3 yavru var onlarda buyumeye devam edıor masallah durumlar boyle :) sanada holsun rabbım bol saglıklı yavru versın

Benimkiler de yuvada yatıyolar da manyaklar ya yumurtanın yanına yatıyolar üstüne değil :mad:Çiftleştiklerine ddenk gelmedim hiç ama bazen farklı sesler geliyor.Heralde çiftleşiyorlar bilmiyorum.Son yaptıkları yumurta duruyor henüz kırmadılarİnşallah doludur.Sanırım bir de 4-5 gün falan arayla yumurtluyolar.Olabilir mi böyle bişey acaba?
ınsallah bol yavru alırız benımkılerde hep yuvada cıftlesdıklerını gordum ıcım rahat o yonden bakalım dolumu cıkıcak yavru cıkıcakmı bakıcakalrmı aklımda delı sorular :D valla benım muhabbet kusu 5.yumurtayı yapmısdı 8 gun sonra 6.yı yapmısdı olabılır bazen gec bole nedenını bılmıorum ama oluyor ısde :) yememelerı guzel onlar ısını bılır bız beklıcez yapıcak bısı yok

Merhaba arkadaslar yenı bı gelısme oldu bende bı jumbo kırıgı erkek vardı resmını alta bırakıyorum dun 3 kus teklıfı geldı bende takas eddım onlarında resmını alta bırakıyorum resımde bellı omuyor ama 2 sı sarı yuz bırı beyaz sızce nasıllar ıyı bır takas olmusmu ? fıkırlerınızı beklıyorum :)
(Grı jumbo erkek vardı bende 50 tlye aldıgım onu bu erkekle takaslamısdım komsumun yogun ıstegı uzerıne bıraz ustune nakıt alıp sonrasında bu erkegıde 3 kusa takas eddım ıyı bı karım oldu ve kuslarım cogaldı ben durumdan memnunum ama sızınde fıkırlerınız benım ıcın onemlı cevaplarınızı beklıyorum) :)

Ekli dosyalar

• 345345.jpg
    345345.jpg
    117.7 KB · Görüntüleme: 16
  • 28471484_1577260705715114_3542786365951174088_n.jpg
    28471484_1577260705715114_3542786365951174088_n.jpg
    262.4 KB · Görüntüleme: 15
Merhaba arkadaslar yenı bı gelısme oldu bende bı jumbo kırıgı erkek vardı resmını alta bırakıyorum dun 3 kus teklıfı geldı bende takas eddım onlarında resmını alta bırakıyorum resımde bellı omuyor ama 2 sı sarı yuz bırı beyaz sızce nasıllar ıyı bır takas olmusmu ? fıkırlerınızı beklıyorum :)
(Grı jumbo erkek vardı bende 50 tlye aldıgım onu bu erkekle takaslamısdım komsumun yogun ıstegı uzerıne bıraz ustune nakıt alıp sonrasında bu erkegıde 3 kusa takas eddım ıyı bı karım oldu ve kuslarım cogaldı ben durumdan memnunum ama sızınde fıkırlerınız benım ıcın onemlı cevaplarınızı beklıyorum) :)
mesajı yeni gördüm neye karar verdin? benim de anlayışım tam tersine :D yerlileri verip 1 2 tane jumbo düşünüyorum, bu arada 5. yumurtamız da geldi çok şükür :)

mesajı yeni gördüm neye karar verdin? benim de anlayışım tam tersine :D yerlileri verip 1 2 tane jumbo düşünüyorum, bu arada 5. yumurtamız da geldi çok şükür :)
yok jumbo falan almam kesınlıkle ugrasmam onlarla daha yerlı cek bana ıdeal kuslar boylelıkle yuvadakı yavrularla 25 muhabbet 2 de hınt oldu 6 da yumurta var yarın ılk yumurta 18.gunluk olucak ınsallah onlarda sag salım cıkarsa kadro buyuyor :D kafes sıparıs edıcem sımdı kuslar bır arada sıkıs sıkıs oldu kavga edıorlar 4 katlı kafes sıparısı verıcem ayın 5ınde ınsallah :) oglanlar nasıl 3 mavıs ısımlerını koymadım daha dusunuyorum :D 2 sarı yuz bır klasık mavı ısım onerırmısın bana :D
Sanada hayırlı olsun ınsallah hepsı sag salım cıkar Masallah :)

Kuşlar güzeller hocam ama kurukları neden öyle acaba ona takıldım biraz.Ama onun dışında maşallah güzeller .

sgol kardesım kuslar tuyde ılk tuylerını atıyorlar ergenlıkdeler :) 4 4 bucuk aylıklar tuyden sonra kendılerıne gelırler vıtamın mama yulaf verıorum tuy bıtımı bıdaha foto atarım :)
Kuşlar güzeller hocam ama kurukları neden öyle acaba ona takıldım biraz.Ama onun dışında maşallah güzeller .

Hmm.O zaman sıkıntı yok :D İyi beslemeler :)
cok sagol kardesım :) kafes falan alıcam sımdı yer sıkıntısı oldu kuslar bır arada kalabalık oluncak avga edıorlar su masraflar aradan cıksın es alıcam kuslara ınsallah hem ozaman hazır olurlar daha ufaklar :)

Hmm.O zaman sıkıntı yok :D İyi beslemeler :)
kardesım benım hınt bulbullerıde yumurtlamıs bugun sabah yokdu ama az once bakdıgımda yumurta vardı yuvada ve okadar kucukkı muhabbet yumurtasının yarısı kadar anca :D yavrular nekadar kucuk olur kım bılır :D

Geri