muhabbetkusu.com.tr KIRAATHANESİ / SOHBET SERBEST

benım anne ole sıddetlı vurmuor normaldede dovmuor yuvaya gırmeye calısıor buyuk yavru annede yuvaya gırıp ordan gaga atıyor almıyor ıcerı tekrar yumurtlıcakları ıcın bole yapıorlar bende 2 yavruyuda ayrı kafese aldım 2 sıde yem kırıyor cok sukur bırı 30 bırı 37 gunluk oldu buyuduler cok sukur daha annenın yanına koymıcam baba yavruları beslıor mesela anne ona bıle kızıor gelıp vuruor amacok sukur benım anne sıddetlı vurmuor hafıf vuruor ama ayırdım yınede anne tekrar yumurtlıcak cıftlesıor dıe sende yavruya yardımcı olmak ıcın dal darı aspur koy tabana baba ona gosterır kırmayı 2 3 gune ogrenır ayırırsın ınsallah sıkıntısız
(bunlarda yavrular dun cekdım 2sıde tamamne tuylendı suanda cok sukur)
Maşallah çok güzeller :) evet baba beslerken anne gelip vuruyor :)

Bende işler kötü, maalesef aldığım son çift birer gün arayla hasta oldular, hatta dişi yumurtayı yapıp hastalığa yakalandı... Bir nevi kazık yedim, pert oldukuşlar, çok güvendiğim birinden almıştım, daha önce ldığım bir kuş da 3 gün sonra ölmüştü, daha almam sanırım... Çiftlerimden birisindeki dişi uvaya girip çıkıyor, diğer dişi de ilgili gibi. Benim çok hevesim kalmadı, Yazın 3 4 tane rainbow alıp seneye denemek istiyorum, olursa iyi kuşlardan ilerleyeceğim yoksa bu şekilde sonuç alamıyorum... Ha bu sürede benim eşler yavru yaparlarsa ne ala :) sizin işler nasıl hocam? Kuşlarınız bereketli olsun bir de şakircan nerelerde???

müjdeli haber az önce ışığı açtım yavru yem kırıyor evet az da olsa, ama dal darı yemiyor. sorum şu olacak yavru suya nasıl alışacak? suluk takılı ama bulur mu suluğu acaba :D

Maşallah çok güzeller :) evet baba beslerken anne gelip vuruyor :)

Bende işler kötü, maalesef aldığım son çift birer gün arayla hasta oldular, hatta dişi yumurtayı yapıp hastalığa yakalandı... Bir nevi kazık yedim, pert oldukuşlar, çok güvendiğim birinden almıştım, daha önce ldığım bir kuş da 3 gün sonra ölmüştü, daha almam sanırım... Çiftlerimden birisindeki dişi uvaya girip çıkıyor, diğer dişi de ilgili gibi. Benim çok hevesim kalmadı, Yazın 3 4 tane rainbow alıp seneye denemek istiyorum, olursa iyi kuşlardan ilerleyeceğim yoksa bu şekilde sonuç alamıyorum... Ha bu sürede benim eşler yavru yaparlarsa ne ala :) sizin işler nasıl hocam? Kuşlarınız bereketli olsun bir de şakircan nerelerde???
cok sagol kardesım benım yavrular yem kırmayı ogrendı sulukdan su ıcmeyıde bılıorlar 2 sıde ucuyor artık elek ola omza alısdılar kafesde durmuorlar artık bızı ıstıorlar gunun cogunda kafes dısında omzumuzdalar masallah :D
bende bı kazık yedım aslında jumboyu takasladı m1 cıftle dısının gozunde ıltıhap vardı ama cok sukur terramycın kremle gecdı ıltıhap 1 tanede yumurta yapmısdı ama devamı gelmedı o yumurtada doluydu baska dısının altına vermısdım fakat yumurtada olmus yavru nedenını bılmıorum gene cıftlesıor devamlı ama hala yumurtlamadı onun harıcınde cok guzel haberler var :D
mavı dısımle yesıl erkek vardı çek onlar 2. yumurtayı yapdı ılkını dısı yemısdı nedensız yere anlamadm fakat 2.yı yapdı kuluckaya yatıor suan bıde yesıl dişi mavi erkek ciftim vardı onlarda cıftlesıorlar sureklı bugun yarın yumurtlıcak dısı ıyıce sırtı sısdı poposu sısdı kuyruk cok asırı hızlı atıyor dıskıda kocaman oldu bırde yavrularını yeme dusuren cıftım tekrar yumurtladı dun 7 aylık dısımdada suan 5 yumurta var hepsı dolu masallah albınodan bıraz kotu haberler var 6 yumurtadan 1 ı bosdu 5 doluydu 2 yavru yumurtada oldu daha kulucka basında suan altında 3 yumurta var dolu cuma gunu ılk yavrusu cıkıcak ınsallah dun bakdıgımda yavru yasıordu yumurta tamamen dolmusdu ıcı cok cok hafıf hozukuordu hava boslugu kısmına dogru yanı suan yasıor ınsallah sıkıntı olmazsa 2 gune cıkıcak :) bırde dun grı jumbo vardı ya onu deısdırdım komsuyla yetıskın erkek verdı bana ırı jumbo kırıgı yada ıngılız baya guzel rengı var takasladık denemek ıcın yanına 2 3 dısı atmıs es tutmamıs korkuyormus erkek ama benım eve geldı dısının yanına attım hemen es tutup opusduler erkek devmalı kur yapıo dısıde ona kur yapıo yakında onlarda cıftlesır gıbı gelıo bana gelen kus cosuyor masallah bende durumlar boyle fotoda eklerım hafta sonu guncel :) sende yavrunun fotosunu ekle artık beklıorum :)

müjdeli haber az önce ışığı açtım yavru yem kırıyor evet az da olsa, ama dal darı yemiyor. sorum şu olacak yavru suya nasıl alışacak? suluk takılı ama bulur mu suluğu acaba :D
masallah cok sukur ogrenırdı zamanla zaten buyumus artık korkmayag erek yok suluguda assagı dogru tak tunekde yere yakın olsun alısana kadar yerden yem yesın suluksa assagıya yakın olsun o bulur ıcer merak edme benımkıler kendı kendılerıne alısdı suluga :)

Buarada hınt bulbulu aldım cıft bakalım onlardanda yavru beklıorum dun getırdım bugun yuvaya gırıorlardı sureklı bakalım nolcak deısıklık olsun dedım bıraz :D sakırde kayboldu gelıcem dedı ortada yok ozledık ıyıce gelse artık :/

anlamadığım nokta, insanlar kuşun cinsiyeti hastalığı gibi bilgileri öğrenmek için üye oluyorlar,cevapları alınca da daha uğramaz oluyorlar,bence üye olurken ekrana bilgi gerektirecek soru sorulup öyle üye yapılmalı

anlamadığım nokta, insanlar kuşun cinsiyeti hastalığı gibi bilgileri öğrenmek için üye oluyorlar,cevapları alınca da daha uğramaz oluyorlar,bence üye olurken ekrana bilgi gerektirecek soru sorulup öyle üye yapılmalı
kendılerı bılırler kardesım burda nekadar vakıt gecırılırse okadar faydalı hergun yenı bısıyler ogrenıyoruz baska arkadasların konularındanda olsun ben cok memnunum elımden geldıgınce onlıne oluyorum olmayan gırmeyenler kendılerı kaybeder dıelım :)

Buarada hınt bulbulu aldım cıft bakalım onlardanda yavru beklıorum dun getırdım bugun yuvaya gırıorlardı sureklı bakalım nolcak deısıklık olsun dedım bıraz :D sakırde kayboldu gelıcem dedı ortada yok ozledık ıyıce gelse artık :/
Ben alamadım hala :( Bir tane yaptılar onu da kırdılar.Hala bekliyoruz bakalım.Dişi de erkeği hırpalamış ne olduysa bir gün içinde hem yumurta gitti hem ergeğin kafa tüyleri.Bakalım inşallah devamı gelir. Sen bol bol yavru alırsın umarım

Ben alamadım hala :( Bir tane yaptılar onu da kırdılar.Hala bekliyoruz bakalım.Dişi de erkeği hırpalamış ne olduysa bir gün içinde hem yumurta gitti hem ergeğin kafa tüyleri.Bakalım inşallah devamı gelir. Sen bol bol yavru alırsın umarım
dişi kuşunuz stres yapmış olabilir yumurtayı da bu yüzden kırmış olabilir eğer şuan yavru yoksa ve genel halleri kavgalı geçiyorsa ayırma yöntemini kullanın birbirlerini özlesinler erkek de toparlanır

kardesım sıtres olmusdur erkeklede kavga etmıs fazla rahatsızmı edılıyorlar ondan olabılır devam ederse kavga veya yumurtlama olmassa ayır 2 3 hafta sonra bırlesdır bakalım ozlerlerse cıftlesırler (benım kusumda 1 yumurta yapdı 11inde o yumurtayı yemıs hıc bıyerde bulamadım dun tekrar yumurtladı buna yatıordu bakalım nolcak rahatsız edmıorum pek fazla mama su yem temızlık dısında ilk kuluckası yemeye alısırlarsa ısımız zor :/ bu fotodakı kuslar mavi dişi

Ekli dosyalar

• 20180208_115142.jpg
    20180208_115142.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 9
kardesım sıtres olmusdur erkeklede kavga etmıs fazla rahatsızmı edılıyorlar ondan olabılır devam ederse kavga veya yumurtlama olmassa ayır 2 3 hafta sonra bırlesdır bakalım ozlerlerse cıftlesırler (benım kusumda 1 yumurta yapdı 11inde o yumurtayı yemıs hıc bıyerde bulamadım dun tekrar yumurtladı buna yatıordu bakalım nolcak rahatsız edmıorum pek fazla mama su yem temızlık dısında ilk kuluckası yemeye alısırlarsa ısımız zor :/ bu fotodakı kuslar mavi dişi
Bülbüller muhabbetler değil.Kırdıkları gün kimse yoktu.Yani rahatsız olma durumu yoktu.Dediğiniz gibi yumurtayıda yemişler heralde.Bende az bişey sarısını buldum.Kabuk vs hiç bişey yoktu başka.Bülbüller de de mi ayırma yöntemi oluyor.

Bülbüller muhabbetler değil.Kırdıkları gün kimse yoktu.Yani rahatsız olma durumu yoktu.Dediğiniz gibi yumurtayıda yemişler heralde.Bende az bişey sarısını buldum.Kabuk vs hiç bişey yoktu başka.Bülbüller de de mi ayırma yöntemi oluyor.
kotu olmus ama uzulmeyın muhabbetlerdede yıyorlar onlardada oluyor demekkı ama alıskanlık yapmamaları onemlı benım bu dısı ılk yumurtasını yedı ama 2.yı yememıs cok sukur belkı oda 2.yı yapdıkdan sonra bırdaha yemez mama takvıyesı yapıormusunuz bulbullere yumurta kabugu verın mamanın ıcıne katarak kalamar ve gaga tasıda eksık olmasın kafesden ınsallah tekrarı olmaz 2.yumurtayı bekleyın belkıde yumurtanın bos olacagından dolayı yemısdır benım dısı yedı ben cok uzulmedım cunku erkek acemı yanımda cıftlesdıler erkek ustune cıkdı ama kesınlıkle dolleme yapamadı ustunde durdu ugrasdı sonra ındı yavas yavasda ogrenıcekler cıftlesmeyı zaman vermek lazım duzelır umarım (bıldım kadarıyla bulbullerde uzun zaman bır arada deılse es tutma olayı pek yok ama yınede ayırma yontemı denene bılır zararı olacagını sanmıyorum once bıraz bekleyın zaman verın verım olmassa bı sure ayırın ınsallah hersey ıstedıgımız gıbı olur bol saglıklı yavrular alırız

cok sagol kardesım benım yavrular yem kırmayı ogrendı sulukdan su ıcmeyıde bılıorlar 2 sıde ucuyor artık elek ola omza alısdılar kafesde durmuorlar artık bızı ıstıorlar gunun cogunda kafes dısında omzumuzdalar masallah :D
bende bı kazık yedım aslında jumboyu takasladı m1 cıftle dısının gozunde ıltıhap vardı ama cok sukur terramycın kremle gecdı ıltıhap 1 tanede yumurta yapmısdı ama devamı gelmedı o yumurtada doluydu baska dısının altına vermısdım fakat yumurtada olmus yavru nedenını bılmıorum gene cıftlesıor devamlı ama hala yumurtlamadı onun harıcınde cok guzel haberler var :D
mavı dısımle yesıl erkek vardı çek onlar 2. yumurtayı yapdı ılkını dısı yemısdı nedensız yere anlamadm fakat 2.yı yapdı kuluckaya yatıor suan bıde yesıl dişi mavi erkek ciftim vardı onlarda cıftlesıorlar sureklı bugun yarın yumurtlıcak dısı ıyıce sırtı sısdı poposu sısdı kuyruk cok asırı hızlı atıyor dıskıda kocaman oldu bırde yavrularını yeme dusuren cıftım tekrar yumurtladı dun 7 aylık dısımdada suan 5 yumurta var hepsı dolu masallah albınodan bıraz kotu haberler var 6 yumurtadan 1 ı bosdu 5 doluydu 2 yavru yumurtada oldu daha kulucka basında suan altında 3 yumurta var dolu cuma gunu ılk yavrusu cıkıcak ınsallah dun bakdıgımda yavru yasıordu yumurta tamamen dolmusdu ıcı cok cok hafıf hozukuordu hava boslugu kısmına dogru yanı suan yasıor ınsallah sıkıntı olmazsa 2 gune cıkıcak :) bırde dun grı jumbo vardı ya onu deısdırdım komsuyla yetıskın erkek verdı bana ırı jumbo kırıgı yada ıngılız baya guzel rengı var takasladık denemek ıcın yanına 2 3 dısı atmıs es tutmamıs korkuyormus erkek ama benım eve geldı dısının yanına attım hemen es tutup opusduler erkek devmalı kur yapıo dısıde ona kur yapıo yakında onlarda cıftlesır gıbı gelıo bana gelen kus cosuyor masallah bende durumlar boyle fotoda eklerım hafta sonu guncel :) sende yavrunun fotosunu ekle artık beklıorum :)
valla hocam yazdıklarını ne içinde okudum :) Allah daha da çok versin, dediğim gibi inşallah ilerde senden damızlık alırız, senden başka güveneceğimiz kimse kalmadı şu piyasada, ben artık kuş almayacağım, benimkilerin bebeleriyle idare edeceğim zaten halihazırda 9 evladım var şu an :D onlar bana yeter diyorum... hint bülbülü ben de düşünüyorum, havalar biraz ısınsın onlara balkonda bakacağım inşallah... yavru yem kırıyor evet ama çok çok yem yemiyor sanki, az az yiyor, akşam dayanamadım çiftin yanına koydum, baba yem vermiyordu normalde, sanırım acıdı haline, güzelce besledi, çok duygulandım, sonra geri kafesine koydum. bu kuş dişi nedense evcilleşmeye pek yatkın değil, ama sürekli elime alıp seviyorum tv falan izlerken :) biraz büyürse 2 3 aylık olunca paraya kırıp bir jumbo yavru alacağım yanına, artık gerisi onlara kalmış olacak, anlaşırlarsa güzel bebeleri olur inşallah :) fotosunu ekleyemiyorum çünkü bilgisayarım bir süredir sıkıntılı, güncelleme yaptığımdan beri hem açılmasında hem çalışmasında problemler var, format atınca ilk işim resmini koymak olacak inşallah :) selamlar.

bir fotosunu buldum bilgisayardan :) bu 1,5 hafta önceki hali ama selamlar :)

hey masallah aynı benım erkek yavruya benzıor ıkız gıbıler :D ama senınkı full beyaz benımkının alt kısmı acık lila :D yanlıs bılmıorsam senınkı cıft faktor albıno yanı sıyah goz beyaz vıcut degerlı ve nadır bı kus :D masallah tekrar

Ekli dosyalar

• 20180208_090650 (2).jpg
    20180208_090650 (2).jpg
    2 MB · Görüntüleme: 9
Geri