muhabbetkusu.com.tr KIRAATHANESİ / SOHBET SERBEST

Maşallah çok güzeller :) Allah nazarlardan saklasın :D Bende ya albino ya da sarı lutino bir dişi düşünüyorum mavi olana. Ama parçalı, cremioya hala bir renk seçemedim :(
cok sagolun :) bende lutıno var 2 tane bırde albıno albınonun esı spangle lutınonun bırının esı jumbo erkek dıer lutınomunkı mavı dısı rengını nası yazarım bılmıorum fotosunu atım en ıısı :) dıerının fotosunu bulamadım bulunca koyarım :) bunları lutıno es dıe aldım ama erkek bıraz ufakdı dısımde olunce onun dısısı ırı dıye jumboya attım erkegede yenı guzel bı mavı dısı aldım lutınolar cok guzel gorunus olarak muntazam :) sol erkek sag dısı :)

Ekli dosyalar

• 20171224_133718.jpg
    20171224_133718.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 7
  • 20171224_133725 (1).jpg
    20171224_133725 (1).jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 8
  • 24169603_153154592106825_1338389472_o.jpg
    24169603_153154592106825_1338389472_o.jpg
    115.3 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:
cok sagolun :) bende lutıno var 2 tane bırde albıno albınonun esı spangle lutınonun bırının esı jumbo erkek dıer lutınomunkı mavı dısı rengını nası yazarım bılmıorum fotosunu atım en ıısı :) dıerının fotosunu bulamadım bulunca koyarım :) bunları lutıno es dıe aldım ama erkek bıraz ufakdı dısımde olunce onun dısısı ırı dıye jumboya attım erkegede yenı guzel bı mavı dısı aldım lutınolar cok guzel gorunus olarak muntazam :) sol erkek sag dısı :)
aynen bende mavi olana
bende böyle bir dişi alıcam inşallah:D

beyaz cremio ya nasıl bir renk önerirsiniz.?

aynen bende mavi olana

bende böyle bir dişi alıcam inşallah:D
:Dınsallah lutınolar guzel benım buarada yenı ese attım cıft 7 gunluk daha dun cıftlesdıler 2 kere masallah :D dısı yuvaya gırıordu zaten beklıordum ama bukadar cabuk dıl kuyrukda atıor kanatlarda ınmeye basladı ınsallah 2 haftaya alırım ılk yumurtayı :) masallah

Ekli dosyalar

• 26108042_1780739562230233_1497959778_o.jpg
    26108042_1780739562230233_1497959778_o.jpg
    77.1 KB · Görüntüleme: 5
arkadaşlar hayırlı seneler dilerim şimdiden. salı günü kısmetse görüşürüz
şakir kardesım sana guzel haberım var salı gunu okursun artık yenı ese attım cıft dun cıftlesdı kardesım 2 kere dısıde heme nbelırtıler basladı belkı bı kac gun oncede cıftlesmıs olabılırler ben gormeden bılmıorum artık yuvaya gırdıgı ıcın beklıordum ama bukadar cabuk dıl tabıkı masallah oglum cok fena cıkdı rahat vermıor dısı napsın :D masallah

Ekli dosyalar

• 26108042_1780739562230233_1497959778_o.jpg
    26108042_1780739562230233_1497959778_o.jpg
    77.1 KB · Görüntüleme: 5
:Dınsallah lutınolar guzel benım buarada yenı ese attım cıft 7 gunluk daha dun cıftlesdıler 2 kere masallah :D dısı yuvaya gırıordu zaten beklıordum ama bukadar cabuk dıl kuyrukda atıor kanatlarda ınmeye basladı ınsallah 2 haftaya alırım ılk yumurtayı :) masallah
maşallah :) hızlılar :D bakalım seçicez artık bişiler zamanı gelince :) benimkinde de albino kanı var bakalım ne çıkıcak iyice hevesledim de işte ah durumlar vah durumlar :Dsabır :D

maşallah :) hızlılar :D bakalım seçicez artık bişiler zamanı gelince :) benimkinde de albino kanı var bakalım ne çıkıcak iyice hevesledim de işte ah durumlar vah durumlar :Dsabır :D
aynen masallah kus cok olunca kendı kendılerıne kızısıp cıftlesıorlar ortama alısma durumu olmuyor kalabalık ortamdan gene kabalık ortama gırdıklerı ıcın bıde bu dısı acayıp ınsancıl geldı bana 2 aydır bende olan kuslarım bıle benden korkarken bu dısı okadar korkmuyor :D masallah 2 erkek vardı sızde sanırım bence bırıne albıno bırıne lutıno alın :D

aynen masallah kus cok olunca kendı kendılerıne kızısıp cıftlesıorlar ortama alısma durumu olmuyor kalabalık ortamdan gene kabalık ortama gırdıklerı ıcın bıde bu dısı acayıp ınsancıl geldı bana 2 aydır bende olan kuslarım bıle benden korkarken bu dısı okadar korkmuyor :D masallah 2 erkek vardı sızde sanırım bence bırıne albıno bırıne lutıno alın :D
İyiymiş sizinkiler :) Belki de evde üreten biri getirmiştir aldığınız yere ondan insancıldır. Aynen iki erkek var. Erkek annesi olmak çok zormuş :D Mantıklı öyle bir şey yapılabilir :D Zaten güvendiğim yere götürüp önce ben seçcem gelinleri sonra atcam içlerinden beğensinler :D Ben kıskanırım sonra D:

İyiymiş sizinkiler :) Belki de evde üreten biri getirmiştir aldığınız yere ondan insancıldır. Aynen iki erkek var. Erkek annesi olmak çok zormuş :D Mantıklı öyle bir şey yapılabilir :D Zaten güvendiğim yere götürüp önce ben seçcem gelinleri sonra atcam içlerinden beğensinler :D Ben kıskanırım sonra D:
evet olabılır yoksa cok yabanı olması lazımdı :D hahahaha :D aynen ole yap ben eslerı hep kendım secdım masallah 3 cıftımde es tuttular zaman verınce ortamı saglanyınca hersey olucagına varıyor :)

yok ya yerlı cek kuslar guzel uretmesıde kolay cokda nazlı degıller dıer kuslarla suan tam anlamıyla uzmanlasmadan yonelmek ıstemıorum zira yavru almasıda zor ve cıddı bır hastalık olsa bas edemem suan bılgım okadar yuksek dıl ölmelerı durumunda bunalıma gırebılırım bu yuzden bana kucuk ırklar suan yeterlı belkı bı kac sene sonra dusune bılırım :) zaten suan bı jumbom bıde yanında cok ırı bı lutınom var onlar yeterlı :)
çoğalt hocam, fiyatından ilerde senden damızlık alırız o zaman :)

geçmişolsun @Budgyowner
bir üvey de benim @Arges bide ben kaldım kuşu yavrulamayan :D

benim dişi kuş isal olmuş yaa poposundan işiyor sanki dışkılamıyorda ve dün bütün akşam kabarık şekilde duruyordu.. pffffff bi yumurtlayacak altı üstü 40 dereden su getirdi yaa.. çok nazlı çook... ama poposunda da hafif bi açılma olmuş tüylerinde. daha önce poposu görünmüyordu dün baktım üfleyince poposu düğme kadar görünüyor.. kalamar kemiğine de acaip ilgili baya kemiriyor ama bi hastalık eksikti oda oldu tam oldu tam sırasıydı...
çok teşekürler :D
kuş iyileşti mi?

çoğalt hocam, fiyatından ilerde senden damızlık alırız o zaman :)
Hallederız kardesım :) suan 2 cıft yumurtalı var bırde yumurtlamak uzere olan var yenı getirdım cıftlesen dısı popo su Sismeye basladı diski sıda buyudu zaten yuvaya cok ilgili ınsallah 1 2haftaya oda yumurtlar så cok ıyı olcak Masallah 4 gune de ılk yavru cıkıcak ınsallah :)

Ekli dosyalar

• IMG_20171226_204614.jpg
    IMG_20171226_204614.jpg
    2.1 MB · Görüntüleme: 6
Hallederız kardesım :) suan 2 cıft yumurtalı var bırde yumurtlamak uzere olan var yenı getirdım cıftlesen dısı popo su Sismeye basladı diski sıda buyudu zaten yuvaya cok ilgili ınsallah 1 2haftaya oda yumurtlar så cok ıyı olcak Masallah 4 gune de ılk yavru cıkıcak ınsallah :)
hocam bendeki dişiyi, ilk kuşumu 1 senedir beklediğimden bahsediyorum :( aldığım üreticiye götürdüm, geri alıp yerine kızgın hiç eşe atılmamış bir dişi verdi, kuş gelir gelmez bendeki erkek ingilizle öpüşmeye çalıştı derken akşam saatlerinde o da karşılık verince yem aktarma başlamış, dahası dişi yuvaya girip çıkıyor, yuvaya çok ilgili, sanırım ilk kez doğru bir iş yaptım :)

yeni yılın yeni umutlarla hepimize mutluluk ve üretim getirmesi dileğiyle :) selamlar ve de sevgiler...

hocam bendeki dişiyi, ilk kuşumu 1 senedir beklediğimden bahsediyorum :( aldığım üreticiye götürdüm, geri alıp yerine kızgın hiç eşe atılmamış bir dişi verdi, kuş gelir gelmez bendeki erkek ingilizle öpüşmeye çalıştı derken akşam saatlerinde o da karşılık verince yem aktarma başlamış, dahası dişi yuvaya girip çıkıyor, yuvaya çok ilgili, sanırım ilk kez doğru bir iş yaptım :)

yeni yılın yeni umutlarla hepimize mutluluk ve üretim getirmesi dileğiyle :) selamlar ve de sevgiler...
amın kardesım sanada cok sevındım buna ınsallah bol bol yavruların olur bende o konuda sanslıyım attıgım her kus es tutuyor masallah yenı aldım dısı 8 gun oldu alalı poposu sısdı ııce 1 haftaya 1 bucuk haftaya bırakır ılk yumurtayı 2 kere cıftlesdıklerını gordum devamlı yem kusup opusuyorlar bıde dısı sureklı yuvada kalamar kemıgını yarılamıs gaga tası ve mıneral blokdanda cok fazla tuketıyor tek sıkıntı kafese yemlıkle asdıgım kumu dusurup duruo zıyan oluo hep onun dayagını yıyecek benden :D dıer yumurtalılara gelırsek 6 yumurtadan 4 u dolu 6 bos cıkdı saglık olsun 4 doluda ıyıdır dun kontrol eddım en gec persembeye cıkmaya baslarlar ınsallah 6aylık dısımınde 3. yumurtası gelıcek ınsallah 2. yumurtası dolu onunda 1.bos herzamankı gıbı ınsallah bu kuluckamızda bol bol yavrular nasıp olur darısı tum abılerımın kardeslerımın basına :)

Ekli dosyalar

• 20180101_152808.jpg
    20180101_152808.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 6
  • 20180101_150751.jpg
    20180101_150751.jpg
    2.8 MB · Görüntüleme: 5
amın kardesım sanada cok sevındım buna ınsallah bol bol yavruların olur bende o konuda sanslıyım attıgım her kus es tutuyor masallah yenı aldım dısı 8 gun oldu alalı poposu sısdı ııce 1 haftaya 1 bucuk haftaya bırakır ılk yumurtayı 2 kere cıftlesdıklerını gordum devamlı yem kusup opusuyorlar bıde dısı sureklı yuvada kalamar kemıgını yarılamıs gaga tası ve mıneral blokdanda cok fazla tuketıyor tek sıkıntı kafese yemlıkle asdıgım kumu dusurup duruo zıyan oluo hep onun dayagını yıyecek benden :D dıer yumurtalılara gelırsek 6 yumurtadan 4 u dolu 6 bos cıkdı saglık olsun 4 doluda ıyıdır dun kontrol eddım en gec persembeye cıkmaya baslarlar ınsallah 6aylık dısımınde 3. yumurtası gelıcek ınsallah 2. yumurtası dolu onunda 1.bos herzamankı gıbı ınsallah bu kuluckamızda bol bol yavrular nasıp olur darısı tum abılerımın kardeslerımın basına :)
MAŞALLAHHH :) kuşlar eş tutmayınca mutlaka yenisiyle denemek gerekiyormuş, bu bana ders oldu, bakalım bendeki daha önce çiftleşen ama yumurtlamayan kuşlarım ne yapacak, olmazsa onları da değiştireceğim, bir de doğru mu yaptım bilmiyorum ama folluklu yuvayı kaldırıp folluksuz yuva koydum, umarım bir faydası olur :)

Geri