muhabbetkusu.com.tr KIRAATHANESİ / SOHBET SERBEST

MAŞALLAHHH :) kuşlar eş tutmayınca mutlaka yenisiyle denemek gerekiyormuş, bu bana ders oldu, bakalım bendeki daha önce çiftleşen ama yumurtlamayan kuşlarım ne yapacak, olmazsa onları da değiştireceğim, bir de doğru mu yaptım bilmiyorum ama folluklu yuvayı kaldırıp folluksuz yuva koydum, umarım bir faydası olur :)
Senin kuşlarda masallah :) 3yumurtada geldi buarada masallah perşembeyi bekliorum ilk yavrum cikicak ınsallah :) plastik folluklu yuva daha iyi bence bende yavaş yavaş hepsini ondan yapicam şuan 4tanesi plastikli 4tane daha alicam bütçe ayarlayınca sanada onu tavsiye ederim hem temizliği kolay hemde kuşlar açısından da daha rahat çarpma kırılma şansı daha az azda talas koyarsan tamamdır :)

MAŞALLAHHH :) kuşlar eş tutmayınca mutlaka yenisiyle denemek gerekiyormuş, bu bana ders oldu, bakalım bendeki daha önce çiftleşen ama yumurtlamayan kuşlarım ne yapacak, olmazsa onları da değiştireceğim, bir de doğru mu yaptım bilmiyorum ama folluklu yuvayı kaldırıp folluksuz yuva koydum, umarım bir faydası olur :)
Senin kuşlarada masallah :) 3. Yumurtada geldi buarada masallah perşembeyi bekliorum ilk yavrum cikicak ınsallah :) plastik folluklu yuva daha iyi bence bende yavaş yavaş hepsini ondan yapicam şuan 4tanesi plastikli 4tane daha alicam bütçe ayarlayınca sanada onu tavsiye ederim hem temizliği kolay hemde kuşlar açısından da daha rahat çarpma kırılma şansı daha az azda talas koyarsan tamamdır :) buarada folluksuz olan yuvalikda o guzel duzenlemeyi kusun kendisi yapdi talas az koymuştum onlari atıp yuva kapağını kemirerek kendisi talas yapip acikları kapamis deliyi de ole guzel yapmiski kalınca sermiş yumuşacık olmuş nasi becerdi bilmiom ben yapsam böyle guzel olmazdı :D

Senin kuşlarada masallah :) 3. Yumurtada geldi buarada masallah perşembeyi bekliorum ilk yavrum cikicak ınsallah :) plastik folluklu yuva daha iyi bence bende yavaş yavaş hepsini ondan yapicam şuan 4tanesi plastikli 4tane daha alicam bütçe ayarlayınca sanada onu tavsiye ederim hem temizliği kolay hemde kuşlar açısından da daha rahat çarpma kırılma şansı daha az azda talas koyarsan tamamdır :)

Senin kuşlarada masallah :) 3. Yumurtada geldi buarada masallah perşembeyi bekliorum ilk yavrum cikicak ınsallah :) plastik folluklu yuva daha iyi bence bende yavaş yavaş hepsini ondan yapicam şuan 4tanesi plastikli 4tane daha alicam bütçe ayarlayınca sanada onu tavsiye ederim hem temizliği kolay hemde kuşlar açısından da daha rahat çarpma kırılma şansı daha az azda talas koyarsan tamamdır :) buarada folluksuz olan yuvalikda o guzel duzenlemeyi kusun kendisi yapdi talas az koymuştum onlari atıp yuva kapağını kemirerek kendisi talas yapip acikları kapamis deliyi de ole guzel yapmiski kalınca sermiş yumuşacık olmuş nasi becerdi bilmiom ben yapsam böyle guzel olmazdı :D
işte aslında en güzeli doğalına bırakmak :) bu arada şaka maka bendeki çift sayısı 4 oldu... ama diyorum ya hepsi bal yapmayan arı :D yeni yavru çıkınca fotoğrafını mutlaka buradan paylaş hocam da hep beraber sevinelim inşallah :)

işte aslında en güzeli doğalına bırakmak :) bu arada şaka maka bendeki çift sayısı 4 oldu... ama diyorum ya hepsi bal yapmayan arı :D yeni yavru çıkınca fotoğrafını mutlaka buradan paylaş hocam da hep beraber sevinelim inşallah :)
aynen kardesım masallah masallah Allah daha cok versın ınsallah :) tmm cıkdıgı gıbı fotografını paylasıcam 2 gun kaldı cıkmasına ınsallah suan 16 gun oldu persembe gıbı cıkmaya baslıcaklar ınsallah ufaklıklar nasıpse :)

herkese kolay gelsın bende 1 çift vardı erkegi yukarı aldım başka kafese yeni erkek kusu dişinin yanına koydum 2-3 gün beraberler anlaşıyor gibiler dişi yuvalıkla ilgileniyor içine girip çıkıyor her ikiside kızgın diger ayırdıgım erkekle anlaşıyorlardı ama iş yoktu birde bununla denemek istiyorum sabırla bekliyorum .gaga kaşıma kur yapma var birbirlerine yem kusma veya çiftleşme daha görmedim. ne dersiniz 10-15 gün bekliyeyim dimi

herkese kolay gelsın bende 1 çift vardı erkegi yukarı aldım başka kafese yeni erkek kusu dişinin yanına koydum 2-3 gün beraberler anlaşıyor gibiler dişi yuvalıkla ilgileniyor içine girip çıkıyor her ikiside kızgın diger ayırdıgım erkekle anlaşıyorlardı ama iş yoktu birde bununla denemek istiyorum sabırla bekliyorum .gaga kaşıma kur yapma var birbirlerine yem kusma veya çiftleşme daha görmedim. ne dersiniz 10-15 gün bekliyeyim dimi
oncelıkle obur erkekle nekadar sure bekledınız bu onemlı eger cok uzun sure bekledıysenız 6 7 ay gıbı kı gene kısada olabılır 1 sene bekleyıp yavru alanlarda var yenı erkekle anlasıor olması guzel ama her kus yan yana atılınca hemen es tutup cıftlesmez bazısı bunu cabuk yapar bazısı zaman ıster mesela 2 ornek vereyım kendımden benım ogluma bır dısı aldım alalı 9 gun oldu ve 3 kere cıftlesdıklerını gordum yumurta yolda 1 2 haftaya yumurtlıcak gıbı bırde jumbo erkegıme dısı koydum lutıno 1 aya yakın olucak yenı es tuttular yem kusma kasıma basladı kurlasma ayak atma olayı yakında ınsallah onlardanda beklıorum yanı demem sukı bırı 1 haftada alısırken bırıde 2 3 ay belkı daha fazla ıstıyor dısının hazır olmasına baglı bu yuzden kusunuza bıraz zaman verın sabırla bekleyın kavga etmıor anlasıorlarsa es tutabılır ve cıftlesebılırler bunu zamanla goruceksınız :)

oteki erkekle 6-7 ay beraberdi ama dişi hazır degildi dişi şimdi cehresi tam kahverengileşti ama eski erkek pek yanaşmıyor umursamıyor sanki bazen yanaşıyordu arkadaştan bu yeni erkekgi aldım tv dizileri misali çay içiyorlar ama evlenmediler bekliyorum

oteki erkekle 6-7 ay beraberdi ama dişi hazır degildi dişi şimdi cehresi tam kahverengileşti ama eski erkek pek yanaşmıyor umursamıyor sanki bazen yanaşıyordu arkadaştan bu yeni erkekgi aldım tv dizileri misali çay içiyorlar ama evlenmediler bekliyorum
guzel ornek :D ınsallah bu yenı erkekle es olur ve yumurta verırler bu guzel duyguları sızde yasarsınız :) sabırlı olmanız gereklı uzakdan gozlemleyın kusları cok rahatsız etmeyın yemını mamasını suyunu verın gerısı onlara kalmıs :)

kuşlara havuç bebe biskuvısi vitamin veriyorum mama vermedim aldım yemediler

kuşlara havuç bebe biskuvısi vitamin veriyorum mama vermedim aldım yemediler
hazır mama degıl de havuc bebe buskuvısıne ek yumurta haslayıp sarısını beyazını ve kabugunu da katarak bır kapta az mıktarda verebılırsınız gunluk yada haftada 2 3 gun gıbı bunun faydası cok olur bır cok uretıcı kullanıyor bu tarıfı tabı ıcıne ekstra bısılerde katabılırsınız sebze yesıllık gıbı o sıze kalmıs yanlız yesıllıgıde her mamaya koymamak lazım ıshal olabılmelerı acısından haftada 3 4 gun yapıcaksanız 1 2 kere koyabılırsınız

hazır mama degıl de havuc bebe buskuvısıne ek yumurta haslayıp sarısını beyazını ve kabugunu da katarak bır kapta az mıktarda verebılırsınız gunluk yada haftada 2 3 gun gıbı bunun faydası cok olur bır cok uretıcı kullanıyor bu tarıfı tabı ıcıne ekstra bısılerde katabılırsınız sebze yesıllık gıbı o sıze kalmıs yanlız yesıllıgıde her mamaya koymamak lazım ıshal olabılmelerı acısından haftada 3 4 gun yapıcaksanız 1 2 kere koyabılırsınız
hazır mamaya havuç kattım iki çiftim de yemedile yumurtayı tek pişirip koyunca yiyorlar... ne yapacağımı şaşırmış durumdayım...

hazır mamaya havuç kattım iki çiftim de yemedile yumurtayı tek pişirip koyunca yiyorlar... ne yapacağımı şaşırmış durumdayım...
Canları çekerse yerler sıkıntı yapmanıza gerek yok illahi havuç yemesine gerek yok ama siz yine de mamaya havuç katmaya devam edin .

dişi kuş en sonunda talibini beyendi yeni erkek kuşla çiftleşmeye çalışırken gördüm hayırlısı bu arada tavsiyeler için teşekkürler arkadaşlara ..kuşlardan ilk yumurta alacagım olursa deneyim ve gıda takviyesi gibi deneyimlerinizden faydalanabilirim teşekkürler

2018'den selam arkadaşlar :D 1gün gecikmeli geldim sonunda nasılsınız naptınız ne ettiniz :)) yorumları okudum tek tek. ömer sen kuşlara mesir macunu veriyosun ama bize söylemiyosun bence!!

2018'den selam arkadaşlar :D 1gün gecikmeli geldim sonunda nasılsınız naptınız ne ettiniz :)) yorumları okudum tek tek. ömer sen kuşlara mesir macunu veriyosun ama bize söylemiyosun bence!!
hahahaha yok ya valla verdım mama 2 3 gunde bır verıorum artık yaglanma olmasın dıe bıde karısık yem okadar kusuda petshopdan aldım dısıyı kotu dıyenlere duyrulur her petshop dıl ama bazıları ısde bole ıyı cıkıor dısı suan dev gıbı dıskılıor 4 kere daha cıftlesdıgını gordum hemde yanımda dıbımde cekınmıorlar bıle benden utanmazlar :D kanat kuyruk ııce dusdu sırtı cok cıkdı poposu zaten kazan gıbı 1 hafta ıcınde yumurta gelır kuyruk zaten cok fena atıyor dısı cok cana yakın bıde korkak dıl okadar yuvayada cok ılgılı ınsallah oda yavru verıcek bu ara durumlar ıyı ınsallah yarın ılk yavruda cıkıor bugun 17gun oldu :D 2018 guzel gecsın ınsallah hepınızın bol uretımlı bır yıl dılıorum (buarada ozlettın sakır dunden berı beklıom senı renanda yok zaten nolduysa gıttı daha gelmedı :/ )

Son düzenleme:
dişi kuş en sonunda talibini beyendi yeni erkek kuşla çiftleşmeye çalışırken gördüm hayırlısı bu arada tavsiyeler için teşekkürler arkadaşlara ..kuşlardan ilk yumurta alacagım olursa deneyim ve gıda takviyesi gibi deneyimlerinizden faydalanabilirim teşekkürler
masallah ınsallah tez zamanda yumurta ve yavruları gorursunuz sorunuz olursa elımızden geldıgınce bıldıgımız her konuda yardımcı oluruz

sen ıstersen mamaya bırazda yem karısdır o sekılde yıyebılırler alısana kadar eger yıyen bır kusun varsada onlar gorsun gorurlersede yerler ama sen bıkmadan usanmadan hazırlı sonunda merak edıp yıyorlar ben oyle alısdırdım benımkılerde basda yemıordu

Geri