muhabbetkusu.com.tr KIRAATHANESİ / SOHBET SERBEST

Bugun cok yem yiyorlar normal mi yani yumurtlama belirtisi olabilir mi ?? Bide bu evrede onlara muzik dinletmek zararli mi ben ZARA dinletiyorumda :)

Bugun cok yem yiyorlar normal mi yani yumurtlama belirtisi olabilir mi ?? Bide bu evrede onlara muzik dinletmek zararli mi ben ZARA dinletiyorumda :)
sabır ısı bu kardesım tek cıftle dedım sana yavru almak bırazdaha zor zahmetlı ve uzun suruor dıe ama anlattıklarına gore kusların yuva hazırlıgında yakın zamanda ınsallah yumurtaların gelır tek gereken sabır :)
benim disi sabah erkegin yaninda egiliyordu kuyrugu diklestiriyordu ama erkek kaciyordu kac defa tekrarladi sonuc gelmedi napabilirim??

sabır ısı bu kardesım tek cıftle dedım sana yavru almak bırazdaha zor zahmetlı ve uzun suruor dıe ama anlattıklarına gore kusların yuva hazırlıgında yakın zamanda ınsallah yumurtaların gelır tek gereken sabır :)
benim disi sabah erkegin yaninda egiliyordu kuyrugu diklestiriyordu ama erkek kaciyordu kac defa tekrarladi sonuc gelmedi napabilirim??

geçmişolsun @Budgyowner
bir üvey de benim @Arges bide ben kaldım kuşu yavrulamayan :D

benim dişi kuş isal olmuş yaa poposundan işiyor sanki dışkılamıyorda ve dün bütün akşam kabarık şekilde duruyordu.. pffffff bi yumurtlayacak altı üstü 40 dereden su getirdi yaa.. çok nazlı çook... ama poposunda da hafif bi açılma olmuş tüylerinde. daha önce poposu görünmüyordu dün baktım üfleyince poposu düğme kadar görünüyor.. kalamar kemiğine de acaip ilgili baya kemiriyor ama bi hastalık eksikti oda oldu tam oldu tam sırasıydı...

ıstah acılmasıda belırtıler arasında olabılır evet muzık dınletmenın zararı olacıgını dusunmuorum :) erkek acemıdır hazır degıldır veya oyuzden cekınır ama zamanla alısıp ustune cıkar merak edme bu gelısmeler cok guzel dısı hazırsa yumurta kesın gelır merak edme :)

Hocam senden bir ricam var, madem bu kadar emek veriyorsunuz, saf ırklara yönelseniz, yani kırmalardan ziyade tek tip saf kuşlara yönelseniz, hem ilerde sizden yavru alırız :D
yok ya yerlı cek kuslar guzel uretmesıde kolay cokda nazlı degıller dıer kuslarla suan tam anlamıyla uzmanlasmadan yonelmek ıstemıorum zira yavru almasıda zor ve cıddı bır hastalık olsa bas edemem suan bılgım okadar yuksek dıl ölmelerı durumunda bunalıma gırebılırım bu yuzden bana kucuk ırklar suan yeterlı belkı bı kac sene sonra dusune bılırım :) zaten suan bı jumbom bıde yanında cok ırı bı lutınom var onlar yeterlı :)

Arkadaşlar merhaba nasılsınız? uzun zaman oldu yazamadım kusura bakmayın, haftasonu ayağıma kahve döküldü, yeni yeni iyileşiyor... Anlayacağıız başımdan bela eksik olmuyor :) benim dişi muhabbet 2 yumurtada kaldı, tabi almadan önce yumurtası var mıydı bilmiyorum, aldığım andan itibaren yuvada yatıyor olması bende soru işaretiydi zaten, umarım ben yanılıyorumdur... Yumurtalar çok şükür dolu, inşallah kuş yavrulasın iyi bir baıma alacağım, dişiyi çok seviyorum, müthiş bir kuş, yuvaya erkeği sokmuyor, sadece arada bir :) ismini yıldırım koydum, elimi aniden ısırıp çarptığı için, umarım yavruları bana ilerde güzel yavrular verirler :) bu arada 9 gün sonra ilk yavrum dünyaya gelecek, sabır ve heyecanla bekliyorum, şimdi sizin yazdıklarınızı okuyayım :) @Omer3461 @Şakircan Şenşakrak @renan ve diğer değerli dostlara selamlar :)
Aleykumselam kardesım cok gecmıs olsun dıkkat et kendıne :) masallah kuslarına 2 de kaldıysa kesın dıer yerde yumurta vermısdır onları altından almısdır adam ama olsun 2 sıde doluysa bu kuluckaya 2 yavruyla gecsın ınsallah dıer kuluckada bol bol yavrular alırsın 1kere yumurtladılarmı devamı gelıor zaten :) benımde ılk yavru 6 gun sonra cıkıor ınsallah :) buarada 6 aylık dısımde tekrar yumurtladı dun oda 2. kuluckaya basladı masallah :)

geçmişolsun @Budgyowner

benim dişi kuş isal olmuş yaa poposundan işiyor sanki dışkılamıyorda ve dün bütün akşam kabarık şekilde duruyordu.. pffffff bi yumurtlayacak altı üstü 40 dereden su getirdi yaa.. çok nazlı çook... ama poposunda da hafif bi açılma olmuş tüylerinde. daha önce poposu görünmüyordu dün baktım üfleyince poposu düğme kadar görünüyor.. kalamar kemiğine de acaip ilgili baya kemiriyor ama bi hastalık eksikti oda oldu tam oldu tam sırasıydı...
ıshal cıddı bısı olabılır kardesım ama solede bısı var ben sunu fark eddım benım dısıler yumurtalamadan 1 2 gun once cok sulu dıskı yapıorlar asırı yumurtladıkdan sonra hafıflıo sululugu bırazdaha kıvam alıo ama gene cıvık oluo aceba yumurtamı gelıcek dıcemde bılemedımkı ama ıshalse cıddı bırsey haslanmıs patates ver bıde aspur kanarya yemı falan verebılırsın ıshalını kesmen lazım nettende bakabılırsın bununla ılgılı tedavılere

ıstah acılmasıda belırtıler arasında olabılır evet muzık dınletmenın zararı olacıgını dusunmuorum :) erkek acemıdır hazır degıldır veya oyuzden cekınır ama zamanla alısıp ustune cıkar merak edme bu gelısmeler cok guzel dısı hazırsa yumurta kesın gelır merak edme :)
Benim erkek kus iktidarsiz olabilir mi ne :) hani kacip duruyor

geçmişolsun @Budgyowner

Gecmis olsun valla herkes yavru diyo yumurta diyo bi ben daha bunlari yumurtlatamadim sansim bu cift baska cift bulamam o yuzden tek sansim war

Benim erkek kus iktidarsiz olabilir mi ne :) hani kacip duruyor
dısıden cekınıyordur ıstersen ayırma yontemı yap erkegın baskın olması ve kızısması ıcın 2 hafta kadar o donemdede mama vıtamın ve kızıstırıcı yemde verebılırsın az mıktarda

yok ya yerlı cek kuslar guzel uretmesıde kolay cokda nazlı degıller dıer kuslarla suan tam anlamıyla uzmanlasmadan yonelmek ıstemıorum zira yavru almasıda zor ve cıddı bır hastalık olsa bas edemem suan bılgım okadar yuksek dıl ölmelerı durumunda bunalıma gırebılırım bu yuzden bana kucuk ırklar suan yeterlı belkı bı kac sene sonra dusune bılırım :) zaten suan bı jumbom bıde yanında cok ırı bı lutınom var onlar yeterlı :)
Bugday cimlendirme ne biraz once yorumlarda okudum ne faydasi war? Bide bugday ogutup wersem bi etki yapar mi

dısıden cekınıyordur ıstersen ayırma yontemı yap erkegın baskın olması ve kızısması ıcın 2 hafta kadar o donemdede mama vıtamın ve kızıstırıcı yemde verebılırsın az mıktarda
Iki kafesim var ayirip ayri odalara mi koyayim yoksa birbirlerini gorsunler mi

Bugday cimlendirme ne biraz once yorumlarda okudum ne faydasi war? Bide bugday ogutup wersem bi etki yapar mi
cımlendırmenın faydası cok evet kızısdırma ozellıgıde var vıtamın mıneralde netten arasdırabılırsın nası yapılacagı neyle yapılacagı ne faydası oldugu hepsı yazılı ben kendım henuz denemedım denemeyı dusunuorum oyuzden bu konu hakkında fazla bılgım yok :)

Iki kafesim var ayirip ayri odalara mi koyayim yoksa birbirlerini gorsunler mi
bırbırlerını gorsunler erkek yuvalıklı kafesde kalsın 2 hafta bu sekılde kalsın kızgınlıklarına gore degerlendırıp bırlesdırırsın

bırbırlerını gorsunler erkek yuvalıklı kafesde kalsın 2 hafta bu sekılde kalsın kızgınlıklarına gore degerlendırıp bırlesdırırsın
Belki ciftkesme asamasindalar diye ayirmiyorum netten bakmistim ayirin deniliyordu kizismislarsa ayirdigimda ya sogurlarsadiye korktum

Belki ciftkesme asamasindalar diye ayirmiyorum netten bakmistim ayirin deniliyordu kizismislarsa ayirdigimda ya sogurlarsadiye korktum
dısı dedıgınıze gore kızısmıs ama erkek hazır olmaya bılır ıstersenız bırazdaha bekleyın sonrasında ayırın acemılıkde var dısıde baskınsa erkek cekınıor olabılır alısır kısa zamanda

geçmişolsun @Budgyowner

bende eş alıp da hemen yavru alırsam :) Oooo daha üveyliğiniz geride :DZaten direk buraya atıcam :D

bende eş alıp da hemen yavru alırsam :) Oooo daha üveyliğiniz geride :DZaten direk buraya atıcam :D
ınsallah sende guzel 2 dısı alda guzel haberlerını duyalım hepınızden olumlu guzel haberler beklıorum benden haberler bugunluk bıttı :D 2 cıft yumurtalı suan ınsallah dıer 2 cıftte yumurtlar yakında dıer cıftlerım henuz kucuk onların vaktı var ama 5 aylık albınom sımdıden yuvayı kazdı ıcınde duruor spangle erkek rahat vermıor sureklı ayak atıo yanına koydum her dısıye aynısını yapıo cok capkın bıldıgın coskun cokda yakısıklı olum ama lıla rengınde fotosunu koyuyorum alta :D bunlar bıraz eskı foto guncel atarım :)

Ekli dosyalar

• 23627385_10214751171602206_972614551_o.jpg
    23627385_10214751171602206_972614551_o.jpg
    211.1 KB · Görüntüleme: 8
  • 23633266_10214751177682358_1521852607_o.jpg
    23633266_10214751177682358_1521852607_o.jpg
    241.5 KB · Görüntüleme: 7
ınsallah sende guzel 2 dısı alda guzel haberlerını duyalım hepınızden olumlu guzel haberler beklıorum benden haberler bugunluk bıttı :D 2 cıft yumurtalı suan ınsallah dıer 2 cıftte yumurtlar yakında dıer cıftlerım henuz kucuk onların vaktı var ama 5 aylık albınom sımdıden yuvayı kazdı ıcınde duruor spangle erkek rahat vermıor sureklı ayak atıo yanına koydum her dısıye aynısını yapıo cok capkın bıldıgın coskun cokda yakısıklı olum ama lıla rengınde fotosunu koyuyorum alta :D bunlar bıraz eskı foto guncel atarım :)
Maşallah çok güzeller :) Allah nazarlardan saklasın :D Bende ya albino ya da sarı lutino bir dişi düşünüyorum mavi olana. Ama parçalı, cremioya hala bir renk seçemedim :(

Geri