muhabbetkusu.com.tr KIRAATHANESİ / SOHBET SERBEST

Arkadaşlar günaydın.
Dün eve gittiğimde biraz kuşlarımı dün konuştuğumuz gibi yumurta sıkışmasından şüphelendiğimden dolayı elle muayene ettim. yumurta sıkışması foto ve videolarında gördüğüme göre benim dişide yumurta sıkışması yok. ama biraz parmağımla sıvazladığımda iki bacak arasında misket büyüklüğünde bir cisimi hissedebiliyorum. ama çok yüzeysel değil o şişlik sertlik derinlerde gibi. bu nedemek oluyor? ben beynime reset attım kuşun sayesinde herşeyi öğrenmeye yeniden başlıyorum bu saatten sonra kuşlarım yüzünden :D bir de dişi kuşum oturuyor. dün kafes temizliği yaptım mesela. saldım kuşları. dişi zaten ben uçurmasam hiç uçmuyor birşey dikkatimi çekti. dişi gidip gidip akıllı yemliğin kapağının üzerinde oturuyor. bildiğiniz yumurtaya yatar gibi göğsü yere değecek şekilde oturuyor. bu nedir şimdi allah aşkına. halsiz gibi değil de sanki öyle daha rahat ediyor gibi. erkeğin öyle oturduğunu hiç görmedim mesela. sizin kulardada oluyormu oluyorsa neden olur bana biri anlatsın şunu kurban olayım :D

Arkadaşlar günaydın.
Dün eve gittiğimde biraz kuşlarımı dün konuştuğumuz gibi yumurta sıkışmasından şüphelendiğimden dolayı elle muayene ettim. yumurta sıkışması foto ve videolarında gördüğüme göre benim dişide yumurta sıkışması yok. ama biraz parmağımla sıvazladığımda iki bacak arasında misket büyüklüğünde bir cisimi hissedebiliyorum. ama çok yüzeysel değil o şişlik sertlik derinlerde gibi. bu nedemek oluyor? ben beynime reset attım kuşun sayesinde herşeyi öğrenmeye yeniden başlıyorum bu saatten sonra kuşlarım yüzünden :D bir de dişi kuşum oturuyor. dün kafes temizliği yaptım mesela. saldım kuşları. dişi zaten ben uçurmasam hiç uçmuyor birşey dikkatimi çekti. dişi gidip gidip akıllı yemliğin kapağının üzerinde oturuyor. tellere oturamıyor düz zemin olduğu için yemliği seçti diye düşündüm. düz zemin arıyor gibi. bildiğiniz yumurtaya yatar gibi göğsü yere değecek şekilde oturuyor. bu nedir şimdi allah aşkına. halsiz gibi değil de sanki öyle daha rahat ediyor gibi. erkeğin öyle oturduğunu hiç görmedim mesela. sizin kuşlardada oluyormu oluyorsa neden olur bana biri anlatsın şunu kurban olayım :D

Arkadaşlar günaydın.
Dün eve gittiğimde biraz kuşlarımı dün konuştuğumuz gibi yumurta sıkışmasından şüphelendiğimden dolayı elle muayene ettim. yumurta sıkışması foto ve videolarında gördüğüme göre benim dişide yumurta sıkışması yok. ama biraz parmağımla sıvazladığımda iki bacak arasında misket büyüklüğünde bir cisimi hissedebiliyorum. ama çok yüzeysel değil o şişlik sertlik derinlerde gibi. bu nedemek oluyor? ben beynime reset attım kuşun sayesinde herşeyi öğrenmeye yeniden başlıyorum bu saatten sonra kuşlarım yüzünden :D bir de dişi kuşum oturuyor. dün kafes temizliği yaptım mesela. saldım kuşları. dişi zaten ben uçurmasam hiç uçmuyor birşey dikkatimi çekti. dişi gidip gidip akıllı yemliğin kapağının üzerinde oturuyor. tellere oturamıyor düz zemin olduğu için yemliği seçti diye düşündüm. düz zemin arıyor gibi. bildiğiniz yumurtaya yatar gibi göğsü yere değecek şekilde oturuyor. bu nedir şimdi allah aşkına. halsiz gibi değil de sanki öyle daha rahat ediyor gibi. erkeğin öyle oturduğunu hiç görmedim mesela. sizin kulardada oluyormu oluyorsa neden olur bana biri anlatsın şunu kurban olayım :D
gunaydın kardesım yumurtla olabılır ıcınde kusun bıraz ırıya ondan bıraz bastırınca elıne gelmıs olabılır :D bıde o akıllı yemlıgın ustunde durma olayı benım hollanda dısıde var kapagı bantladım dusuruo dıe gene ustunde duruo yuvalıkdan cıkdıgı zamanlardada anlamadım bende onu ne anlıyorlar orda oturmakdan gunun yuzde 90 ı yuvalıkda yuzde 10 u akıllı yemlıgın ustunde delımıdır nedır bu kuslar arkadas :D(buarada senın kus hala yuvalıga gırmıyormu hıc gormedınmı )

ayaktamı duruyor yatıyormu akıllı yemliğin kapağına? bir de tam emin olamadım taban kağıdı baya pisti ama sanki iri dışkı gördüm gibime geldi. ama dediğim gibi 2-3 dışkı üst üste geldidemi öyle oldu yoksa irileşmişmi çözemedim bayada inceledim. hanımda dalga geçiyor. sen kalk 4 sene üniversite oku gel burda kürdanla kuş boku kurcala diyo :D

hahahahah yenge lafı koymus sakır nedım bana dıcek bısı kalmadı :D benımkı ustunde duruo tam yatmıo ama neden ustune cıkıo anlamadım tunek varken :D yuvada ıken yatıyor yumurtası varmıscasına yemlıkde sadece oturuyor ole yatma pozıysonu yok belkıde senın kus yumurtlıcak yuvaya gırmıorsa onun ustunede yumurtlayabılır oda o sekıld yatıyorsa sen kusun altını temızle tekrar gozlemle buyuk dıskı yaparsa anlarsın ust uste gelme gıbı dıl cok uzun ve ırı oluyo tek kusdan cıkdıgı bellı oluyor yanı :D
ayaktamı duruyor yatıyormu akıllı yemliğin kapağına? bir de tam emin olamadım taban kağıdı baya pisti ama sanki iri dışkı gördüm gibime geldi. ama dediğim gibi 2-3 dışkı üst üste geldidemi öyle oldu yoksa irileşmişmi çözemedim bayada inceledim. hanımda dalga geçiyor. sen kalk 4 sene üniversite oku gel burda kürdanla kuş boku kurcala diyo :D

ya 2-3 tane iri dışkı gördüm. nasıl desem hani inekler yaparya yukarıdan düştüğü için poff diye bok yayılır yerde. onun gibiydi sanki emin olamadım. altını değiştirdim zaten bu akşam bakıcam. benim akıllı yemlik kafesin dışında üzerine ancak dışarı saldığımda çıkabiliyor. oraya yumurtlayamaz istesede. bildiğin yatıyor ya koyuyor göğsünü filan yumurtaya yatar gibi. neyse bakalım nolacak göreceğiz. bence bu hafta da boş geçecek. beklentim sıfır sıfır sıfır sıfır :D yuvalığa girmiyor hala :D kemirmiyorda 1-2 gündür

ya 2-3 tane iri dışkı gördüm. nasıl desem hani inekler yaparya yukarıdan düştüğü için poff diye bok yayılır yerde. onun gibiydi sanki emin olamadım. altını değiştirdim zaten bu akşam bakıcam. benim akıllı yemlik kafesin dışında üzerine ancak dışarı saldığımda çıkabiliyor. oraya yumurtlayamaz istesede. bildiğin yatıyor ya koyuyor göğsünü filan yumurtaya yatar gibi. neyse bakalım nolacak göreceğiz. bence bu hafta da boş geçecek. beklentim sıfır sıfır sıfır sıfır :D yuvalığa girmiyor hala :D kemirmiyorda 1-2 gündür
ya kardesım dıskısı ırılesmısse 1 haftaya yumurtlar ve bazı kuslar yuvaya yumurta popoya dayandıgı zaman gırmeye baslıormus oyuzden cok sıkıntı etme yumurtlıcagı varsa yuvalıga yapacak zaten en fazla tabana yapar alır koyarsın yuvaya sonrasında duzenlı yuvaya yapar merak edme

işte bu akşam emin olucam irileşmişmi irileşmemişmi. inşallah irileşmiştir. aklım takıldı dünden beri sabahta geç kaldım bakacaktım telaşla unutmuşum :D senin bebeler ne alemdeler?

işte bu akşam emin olucam irileşmişmi irileşmemişmi. inşallah irileşmiştir. aklım takıldı dünden beri sabahta geç kaldım bakacaktım telaşla unutmuşum :D senin bebeler ne alemdeler?
bakarsın aksam heycan olsun sana hem :D benım ısde 6aylık dısı 4 yumurta yapdı dun yarnda 5.yı yapıcak dun 2 kere cıftlesdıler cıftlesıorsa bılkı yumurtanın devamı gelıcek :D bakalım kac da bırakıcak suna cok sasırdım ılk kulucka 6 aylıklar daha yavru 4 2 doluluk var son 2 yumurta da 6 gunluk olsun onlarada bakıcam bakalım hepsı dolu olursa bu kusu oper basımda tasırım bundan sonra :D masallah kızıma dıerlerıde bıldın gıbı belırtıler var yumurta beklıom :D ek olarak 6 aylık bı cıftım var spangle yesıl yerlı beyaz parcalı erkek onlara yuva takdım yuvaya gırıp cıkıorlar ufak ufak ılgı basladı dısının cere kahve rengı suan ama koyu dıl 2 3 haftaya hazır olur oda sanırım bakalım bekleyıse devam :D

bakalım bu haftasonu bir değişiklik olacakmı kuşlarda. senin hergünün ayrı macera zaten ömer, renan da zaten macerada maceraya atılıyor heralde buraya vakit bulamıyor. kaldım bir ben :D acaip aklıma takıldı sabahtan beri dışkı mı büyüktüüüü yoksa dışkılar birbirine yapıştı da mı büyük görünüyor :D akşam olsada gidip pohlarına baksam :D çatlıycam

bakalım bu haftasonu bir değişiklik olacakmı kuşlarda. senin hergünün ayrı macera zaten ömer, renan da zaten macerada maceraya atılıyor heralde buraya vakit bulamıyor. kaldım bir ben :D acaip aklıma takıldı sabahtan beri dışkı mı büyüktüüüü yoksa dışkılar birbirine yapıştı da mı büyük görünüyor :D akşam olsada gidip pohlarına baksam :D çatlıycam
hahaha alemsın ha sakır :D bende facede bı adamla konusuom 3 yavrulu cıfte 390 dıo kuslarda erkek cek dısı lutıno dedım sen neyın kafasını yasıon yav hadı ısıne :D

Merhaba. Benimde iki adet muhabbet kuşum var. Paşa ve Sultan isimleri. Askere gitmeden önce yavru iken almıştık ikisini birlikte. Ben askerden geldim yani kuşlar en az 1 yaşındalar. O yüzden onlardan yavru alıp yetiştirmeyi düşünüyorum. Bunun içinde kızıştırma yöntemlerine başvurdum. 5 gündür ayrı kafeste ve sakin ortamdalar. Ayrıca yumurta maması, nijer tohumu, su ve bal karışımı, dal darısı gibi takviyeler yapıyorum.

Şuan 5. gün olmasına rağmen kuşlarım çok canlandı. Son iki gündür sabahları beni uykudan uyandırır derecesinde birbirlerine ötüyorlar. Erkek tüneğin üzerinde pır dönüyor. Dişi de kafesin tellerine yapışmış erkeğe yakın olmaya çalışıyor. Oda ötüyor sürekli. Acaba kafeslerini birleştirsem mi diye düşünüyorum. Sizin fikriniz nedir ? Ayrıca cerelerinin fotoğraflarını atsam yorumlayabilir misiniz ?

Merhaba. Benimde iki adet muhabbet kuşum var. Paşa ve Sultan isimleri. Askere gitmeden önce yavru iken almıştık ikisini birlikte. Ben askerden geldim yani kuşlar en az 1 yaşındalar. O yüzden onlardan yavru alıp yetiştirmeyi düşünüyorum. Bunun içinde kızıştırma yöntemlerine başvurdum. 5 gündür ayrı kafeste ve sakin ortamdalar. Ayrıca yumurta maması, nijer tohumu, su ve bal karışımı, dal darısı gibi takviyeler yapıyorum.

Şuan 5. gün olmasına rağmen kuşlarım çok canlandı. Son iki gündür sabahları beni uykudan uyandırır derecesinde birbirlerine ötüyorlar. Erkek tüneğin üzerinde pır dönüyor. Dişi de kafesin tellerine yapışmış erkeğe yakın olmaya çalışıyor. Oda ötüyor sürekli. Acaba kafeslerini birleştirsem mi diye düşünüyorum. Sizin fikriniz nedir ? Ayrıca cerelerinin fotoğraflarını atsam yorumlayabilir misiniz ?
Ceres fotosu atın ona gore bilgi verelim kardesım :)

Geri