muhabbetkusu.com.tr KIRAATHANESİ / SOHBET SERBEST

ınsallah es tutarlar ozaman kardesım salmadan esı kendımı secdı senmı alıp getırdın
benim sıkıntım birinci kafestekilerin erkeği ölmüştü yerine erkek getirdim, aylardır bir aradalar... diğer kafestekileri eş diye aldım ama dediğim gibi yumurta gelmedi daha... geçen ay böyle 3 gün yerleri değiştirip tekrar kafese atınca çiftleşme oldu iki kafeste de... eşlerini özlesinler diye yaptım :)

benim sıkıntım birinci kafestekilerin erkeği ölmüştü yerine erkek getirdim, aylardır bir aradalar... diğer kafestekileri eş diye aldım ama dediğim gibi yumurta gelmedi daha... geçen ay böyle 3 gün yerleri değiştirip tekrar kafese atınca çiftleşme oldu iki kafeste de... eşlerini özlesinler diye yaptım :)
cok kotuyum 2 yavruda oldu az once aldım ölüsünü dumduz olmus hayvan kagıt gıbı annesı cok yatmıs ustune ezmıs ondna oldu 2 yavruda annenın acemılıgınden sımdı yavruyu aldım anne ıcerı gırıp cıkıor yavruyu arıyor napım ben sımdı ya

cok kotuyum 2 yavruda oldu az once aldım ölüsünü dumduz olmus hayvan kagıt gıbı annesı cok yatmıs ustune ezmıs ondna oldu 2 yavruda annenın acemılıgınden sımdı yavruyu aldım anne ıcerı gırıp cıkıor yavruyu arıyor napım ben sımdı ya
yapma hocam ya :( hocam bak kuşlarda nazara inanırım ben, ister istemez bizim nazarımız da değmiş olabilir. ama şunu da unutma kuş ilk kez yavru çıkardı, böyle böyle alışacak, bunlar hep tecrübe olacak bize :(

renanın bebeler patır patır çıkmış anlaşılan baksanıza.. iyi iyi :) dün yumurta maması yaptım yine yemediler. dişi azcık 1diş kadar tırtıkladı bıraktı.. yemiyor benimkiler :S
ömer geçmiş olsun ya.. bunlar hangi bebelerdi arkadaş kafam allak bullak oldu

Son düzenleme:
Çok üzüldüm kardeşim ya yazık olmuş demekki bilemiyor bazı kuşlar ne kadar yavru Üstün de yatacagini :(:(:(:(

yapma hocam ya :( hocam bak kuşlarda nazara inanırım ben, ister istemez bizim nazarımız da değmiş olabilir. ama şunu da unutma kuş ilk kez yavru çıkardı, böyle böyle alışacak, bunlar hep tecrübe olacak bize :(
aynen bende ole nazara ınanırım ama sızden gelmedı bu nazar facedede paylasmısdım ben ordan geldı ne geldıyse dıcem tek sey su Allah kotu bakana kotu versın suanlık yapcak bısı yok 2. kuluckayı beklıcem bırdaha bole bısı olmaması ııcn dua edıcem napım baska bu arada 6 aylık dısının ılk yumurtasına dun flash ıle bakdım yumurta dolu damarlar var ınsallah ondan yuzum guler dun 3 kerede jumbo hollanda cıftım cıftlesdı yanımda onlarda nezaman yumurtlar bılmıom bakalım

Çok üzüldüm kardeşim ya yazık olmuş demekki bilemiyor bazı kuşlar ne kadar yavru Üstün de yatacagini :(:(:(:(
aynen kardesım ben alcakdm yavruyu ılk basda ama beslıor dıe almım dedm acemılıgını bole bole atıcak dıe elımden bısı gelmıor bıdahakı kuluckaya kaldı beklıcem ozamanda ınsallah aynı seylerı yasamam

renanın bebeler patır patır çıkmış anlaşılan baksanıza.. iyi iyi :) dün yumurta maması yaptım yine yemediler. dişi azcık 1diş kadar tırtıkladı bıraktı.. yemiyor benimkiler :S
ömer geçmiş olsun ya.. bunlar hangi bebelerdi arkadaş kafam allak bullak oldu
saol kardesım beyaz dısımın yavrusu bunlar fotosunu koyyım bu kusun yavrusuydu (6 aylık dısının ilk yumurtası dolu damarlar var numaralandırmada yapdım kalemle gununu ıyı tutabılıyım dıe)

Ekli dosyalar

• 23215877_368131656961851_2092112936268702877_o.jpg
    23215877_368131656961851_2092112936268702877_o.jpg
    304.3 KB · Görüntüleme: 5
arkadaş bu kuş yeni yumurtlamadımı nezaman yumurtladıda yumurtadan yavrular çıktı allah aşkına. 500 tane kuşun var kuşlar karışıyor :D

he pardon ben 6 aylık dişi ile karıştırdım

arkadaş bu kuş yeni yumurtlamadımı nezaman yumurtladıda yumurtadan yavrular çıktı allah aşkına. 500 tane kuşun var kuşlar karışıyor :D

he pardon ben 6 aylık dişi ile karıştırdım
yavrusu olen 1 bucuk yasındakı dısım yumurtası olan 6 aylık dısım :) sımdı erkek kur yapıor yavrusu olenın erkegı dısıde ufakdan akrsılık verıor ben 1 2 haftaya atlatıp yenı kuluckaya baslayabılır dıe dusunuorum cunku dun erkek baya kur yapdı dısı erkege ayak atmaya calısıordu sonra erkek bıraz ayak attıda dısı ızın vermedı ama kesınlıkle vurmuor erkege sureklı opuusup yem kusup kasıorlar bırbırlerını bakalım nolcak o dıskısı buyuk olan dısıde kafesı temızledım sabah tekrardan buyuk dıskkı yapmıs poposuda epey sısmıs yuvalıkdan pek cıkmıor kı cıksada erkek ıcerı kovalıo nedense dısarda durmasına ızın vermıor hemen ıcerı kovalıo yuvalıgın tunegınde duruor oyle dısı yuvayı kazıor devamlı bakalım onlar nezaman yapcak jumbo cıftde habıre cıftlesıo nezaman yumurtlıcak onuda bılemıom ondada popoda sıslık var ama dıskısı dıerlerı kadar buyuk dıl normalden 2 tık buyuk sanırım daha 2 3 hafta kadar zamanı var da benım aklım yavrusu olenlerde ınsallah bunalıma gırmez dısı

:) takma kafana zaten bunlar olacak. sen kurtarabildiğini kurtaracaksın. doğada da böyle. hangi kuşun yumurtadan çıkan tüm yavruları büyüyor?

:) takma kafana zaten bunlar olacak. sen kurtarabildiğini kurtaracaksın. doğada da böyle. hangi kuşun yumurtadan çıkan tüm yavruları büyüyor?
oylede altı ustu 2 yavru buyutmek bukadarmı zor sımdı hayvanda dılımden anlamıor anlasa azarlıcam da napım artık dua edıcem bol bol bırdahakıler saglıklı olsun buyusun dıe ben kendım karısmak ıstemıorum kuslara ogrenmelerı lazım yavru bakmayı

daha yeni anne oluyor. öğrenecek ilk kuluçka değilmi bu. bidahakine tecrübeli olmuş olacak. buseferkinde ne çıksa kardır

daha yeni anne oluyor. öğrenecek ilk kuluçka değilmi bu. bidahakine tecrübeli olmuş olacak. buseferkinde ne çıksa kardır
oyle ondan avutuyorum kendımı ılk kulucka bıdahakıne olmaz dıorum bakalım neyse baska konuya gecelım ııce modumuz dusmesın :)

Geri