muhabbetkusu.com.tr KIRAATHANESİ / SOHBET SERBEST

3 bende bebe 7 limonda 10 bebeye bakmaktan kendimi bile unuttum kardeşim şaka bi tarafa çalışırken yazmaya firsat olmuyor
dogrudur kardesım ıs yogun olunca yazamazsın bızım ısler cok yogundıl yazıoz bensuan evdeyım zaten :D benımde kus 3 yumurtayı yapdı bebede buyuyor bugun 7 gunluk oldu dıer kusumda yumurtlamak uzere cek cıftım dıskısı serce parmagım kadar buyuk sen dusun 5 6 tane ole buyuk dıskı var kafesde hatta bıtanesını nası becerdıyse komıdının ustune yapmıs yanda bosluk var bıraz ordan yapmıs heralde :D yuvalıkdan cıkmıor hıc kuluckaya yatar gıbı yatmıs sanırsam yumurtlamak uzere bugun veya yarın yapar buyuk ıhtımalle oda yaparsa 2 cıft yumurtalı 1 cıft yavrulu olcak bıde jumbo hollanda cıftde devamlı cıftleısor bugun gene cıftlesdıler bakalım onlarda yapar 1 2 haftaya sanırım onunda dıskıda buyume baslamıs kuyruk atıo kanatlar baya dusmus poposuda sısmıs elıme alıp bakdımda sıslık vardı bakalım :D

3 bende bebe 7 limonda 10 bebeye bakmaktan kendimi bile unuttum kardeşim şaka bi tarafa çalışırken yazmaya firsat olmuyor
dogrudur kardesım ıs yogun olunca yazamazsın bızım ısler cok yogundıl yazıoz bensuan evdeyım zaten :D benımde kus 3. yumurtayı yapdı bebede buyuyor bugun 7 gunluk oldu dıer kusumda yumurtlamak uzere cek cıftım dıskısı serce parmagım kadar buyuk sen dusun 5 6 tane ole buyuk dıskı var kafesde hatta bıtanesını nası becerdıyse komıdının ustune yapmıs yanda bosluk var bıraz ordan yapmıs heralde :D yuvalıkdan cıkmıor hıc kuluckaya yatar gıbı yatmıs sanırsam yumurtlamak uzere bugun veya yarın yapar buyuk ıhtımalle oda yaparsa 2 cıft yumurtalı 1 cıft yavrulu olcak bıde jumbo hollanda cıftde devamlı cıftlesıorr bugun gene cıftlesdıler bakalım onlarda yapar 1 2 haftaya sanırım onunda dıskıda buyume baslamıs kuyruk atıo kanatlar baya dusmus poposuda sısmıs elıme alıp bakdımda sıslık vardı bakalım :D

Hadi hayırlısı kardeşim işin zor biz bu işi şakir sen ben üretime dökelim yoksa bu gidişle ev ev değil kuş çiftliği olacak

cok sagol kardesım bugun 3.yu beklıorum bakalım kac yumurta yapcak kac dolu olcak bana alısık olması cok guzel kapagı acdıgım zaman kacmıor korkmuor yatmaya devam edıor kalk kızım dıorum beklıorum ozaman kenara cekılıor bakıyorum yavrudan alıp yetıstırmek ve yumurta almak cok avantajlı oluyor yuva kontrolunde :) 1 ciftimde dısının dıskısı acayıp buyudu ole boyle degıl yumurtası yavrusu olan dısılerınkınden daha buyuk nerdeyse ve erkegı onu zorla yavruluga sokuyor normalde kendı gırıyor yuvayı kazıor ıcınde baya kalıyor ama cıkmak ıstedınde cıkartmıyor kapıda beklıo cıkınca gerı kovalıo ıcerı anlamadım :D dun elıme aldım dısıyı ınceledım poposu sısmıs baya zayıf kusdu sısdıgınde hemen bellı oldu poposu zaten ve serttı poposu sanırsam bugun yarın yumurtlıcak onlardan beklemıordum yumurta ama sasırtıcaklar sanırım benı :D
Hocam şu kuşları çoğalt da ilerde 30 40 çiftin olursa birini bize sat artık ne diyeyim :D şaka bir yana evcil kuş yumurtlamaz ya da zor yumurtlar diyorlardı demek ki o iddia da yalanmış :) ben de gördüm nette kuş yuvadan hiç kaçmıyor sahibinden...

Hadi hayırlısı kardeşim işin zor biz bu işi şakir sen ben üretime dökelim yoksa bu gidişle ev ev değil kuş çiftliği olacak
ben adanada olduğum için marttan sonra balkona kaydıracağım kuşları, evde olmuyor maalesef, çok kirleniyor, balkonda üretim yapıp sizinle paylaşırım buradan inşallah :D

Hocam şu kuşları çoğalt da ilerde 30 40 çiftin olursa birini bize sat artık ne diyeyim :D şaka bir yana evcil kuş yumurtlamaz ya da zor yumurtlar diyorlardı demek ki o iddia da yalanmış :) ben de gördüm nette kuş yuvadan hiç kaçmıyor sahibinden...
benım kusda aynı ole acıorum kacmıor ben elımı uzatıp kaldırıorum bakmak ıcın yumurtlamadan once benı opuyordu elımı dudagımı burnumu falan sımdı ılgılenmıor daha ama olsun :D ben bukadar erken yumurtlıcanı hesaba katmamısdım ama kısmet burnu kırmızı oldu resmen okadar kızgınlasdı ınsallah okadar cıftım olursa hedıyede verırım yavrulardan nedemek lafımı olur kardesım :)

benım kusda aynı ole acıorum kacmıor ben elımı uzatıp kaldırıorum bakmak ıcın yumurtlamadan once benı opuyordu elımı dudagımı burnumu falan sımdı ılgılenmıor daha ama olsun :D ben bukadar erken yumurtlıcanı hesaba katmamısdım ama kısmet burnu kırmızı oldu resmen okadar kızgınlasdı ınsallah okadar cıftım olursa hedıyede verırım yavrulardan nedemek lafımı olur kardesım :)
çok teşekkürler hocam söylemen bile yeter, ben yavru alaydım bana yeter :D bugün yine çiftlerin yerini değiştirdim :( deneme yanılma bakalım sonu ne olacak...

ben adanada olduğum için marttan sonra balkona kaydıracağım kuşları, evde olmuyor maalesef, çok kirleniyor, balkonda üretim yapıp sizinle paylaşırım buradan inşallah :D
bende balkon yok olsa bende koyardım bole zor oluor ama bı ıse basladıysak hakkını verıcez napalım zor mor temızlıcem mecbur :D

Benim bebeler niye bukadar acele ettiler anlamadım 15 günde çıkma ya başladı benim gibi sabırsız olcaklar kesin :rolleyes::rolleyes:

çok teşekkürler hocam söylemen bile yeter, ben yavru alaydım bana yeter :D bugün yine çiftlerin yerini değiştirdim :( deneme yanılma bakalım sonu ne olacak...
cok fazla yer deısdırme kardesım bı ortama alıssınlar yaparlar yer deısınce tekrardan basa sarıyoruz ona gore :)

bende balkon yok olsa bende koyardım bole zor oluor ama bı ıse basladıysak hakkını verıcez napalım zor mor temızlıcem mecbur :D
ben çocukken kocaman kafesimiz vardı, 2 yuva vardı salma kafes gibi, dikdörtgen şeklindeydi, yaz kış balkondaydı, kışın üstünü çulla örterdim, hiç öldüklerini hatırlamıyorum, liseye geçerken hepsini dağıtmıştım, şimdi en güzel imkanlarda kuşlara bakamıyorum :(

ben çocukken kocaman kafesimiz vardı, 2 yuva vardı salma kafes gibi, dikdörtgen şeklindeydi, yaz kış balkondaydı, kışın üstünü çulla örterdim, hiç öldüklerini hatırlamıyorum, liseye geçerken hepsini dağıtmıştım, şimdi en güzel imkanlarda kuşlara bakamıyorum :(
bakıyorsun deme ole kuslarımız sanslı gercekden bende salma kafes yapıcam yakında kendım babamla bırlıkte buyuk yavruları oraya koyucam ınsallah kısmet olursa

Geri