Muhabbet kuşu cinsiyet, ırk ve yaş tahmini - sorularınızı buraya yazabilirsiniz.

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan alpdna
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Merhabalar. Siteye yeni üye oldum. Ankara kalesinde üzerime bir muhabbet kuşu kondu. Ben de alıp eve getirdim :) hangi türden olduğunu öğrenmek istiyorum. Çekoslavak diye düşünüyorum ama siz daha iyi bilirsiniz :)

Ekli dosyalar

• IMG_3085.jpeg
    IMG_3085.jpeg
    197 KB · Görüntüleme: 47
  • IMG_0754.jpeg
    IMG_0754.jpeg
    221.3 KB · Görüntüleme: 46
arkadaşlar cinsiyetini söyleyebilir misiniz? foto da yansıma yok aynı olduğu gibi.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2023-08-25 at 19.50.02.jpeg
    WhatsApp Image 2023-08-25 at 19.50.02.jpeg
    61.3 KB · Görüntüleme: 47
2 Aylık erkek sanıyordum 6 7 aylık dişi olduğunu soylediler başka bir forumda. Sizce nedir ?
Screenshot_2023-08-27-00-09-55-57_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg

Foto boyutu yüksek olduğu için direkt yükleyemedim. Şifreyi site önerdiği için koydum

Dişi lutino kuşum var arkadaş olmaları için 5 aylık erkek diye aldım. Ceresinde mavileşme var dişiye göre güçlü ve iri. Aldığım gün eve gelince uzun süredir ciddi ishal sorunları yaşamış olduğunu gördüm veterinere götürdüm o da erkek dedi ama Sizler de fikirlerinizi söylerseniz çok sevinirim.

Ekli dosyalar

• IMG-20230831-WA0000.jpg
    IMG-20230831-WA0000.jpg
    159.4 KB · Görüntüleme: 35
Dişi lutino kuşum var arkadaş olmaları için 5 aylık erkek diye aldım. Ceresinde mavileşme var dişiye göre güçlü ve iri. Aldığım gün eve gelince uzun süredir ciddi ishal sorunları yaşamış olduğunu gördüm veterinere götürdüm o da erkek dedi ama Sizler de fikirlerinizi söylerseniz çok sevinirim.
Bu arada direkt konuya girmişim merhaba herkese🖐😊

Merhabalar 🥰
Bende erkek diyorum, maşallah tombik duruyor 🤭

Bir dişi ve bir erkek olarak aldık birbirlerine kur yapıyorlar ama hangisi erkek hangisi dişi anlayamadım yardımcı olursanız çok sevinirim
IMG_20230904_220327~2.jpg

Çifleşmeye çalışmaları onların farklı cinsiyet olduğunu göstermez ki...
İki erkek ve iki dişi de birbirlerine kur yapar.
Fotoğrafın ışığı yanıltmıyorsa ikisi de dişi olarak görünüyor.
Fotoğraftan anlamadıysanız arkadakinin ceresi çok açık ve aralıklı beyazlı olan mavi öndekinin ise hafif pembemsi mor

Geri