Muhabbet kuşu cinsiyet, ırk ve yaş tahmini - sorularınızı buraya yazabilirsiniz.

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan alpdna
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Yaşlarını ve cinsiyetlerini öğrenebilir miyim
IMG20230923090436-min.jpg

Ekli dosyalar

• IMG20230923090430-min.jpg
    IMG20230923090430-min.jpg
    901.2 KB · Görüntüleme: 37
Teşekkur ederim cevabiniz icin bir ufak daha sorayim daha yavrudur kuslar beyaz olan gayet guclu kuvvetli fakat sari olan tuyleri surekli dikliyor ve uyukluyor fakat mama yem falan iyi yiyor daha kuyruk tuyu uzamamis yani 1 aylik degil daha sizce ne yapmak gerekir acep
Tüy sağlığı için b vitamini vermelisiniz. Bt amin forte iyidir. Ama genel itibarıyla gervit multivitamin ve entrobac probiyotik iki kuşunuz için yeterli ve düzenli kullanımda faydalı olacak ürünlerdir.

Yeşilli-sarılı kesin dişi.
Mavili-beyazlı yandan erkek görünüyor ama yinede önden tekrar atarsanız iyi olur.
İkiside en az bir yaş üstü.
Kesinlikle 1 yaş üstü olduğuna emin misiniz dişi olanın çünkü bir akrabadan almıştık onu şuan 5-6 aylık falan olması lazım

Merhaba
Bu arkadaş daha bugün geldi yeni evine. Hiç bişey yemiyor içmiyor ama daha çok yeni olduğu için normaldir sanıyorum. Sizce cinsiyet,ırk, yaş nedir?

Ekli dosyalar

• IMG_1450-min.jpeg
    IMG_1450-min.jpeg
    880.8 KB · Görüntüleme: 33
  • IMG_1449-min.jpeg
    IMG_1449-min.jpeg
    817 KB · Görüntüleme: 20
  • IMG_1451-min.jpeg
    IMG_1451-min.jpeg
    751.1 KB · Görüntüleme: 21
Merhaba
Bu arkadaş daha bugün geldi yeni evine. Hiç bişey yemiyor içmiyor ama daha çok yeni olduğu için normaldir sanıyorum. Sizce cinsiyet,ırk, yaş nedir?
Merhaba bende 2 gun once bir minnos sahiplendim. 2 aylik yok bile yeni yeme düşmüş. Size bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Benim minnosta geldi bisey yemedi uzun sure. ben yemligin tekini tunegin yakinindaki demire taktim. Yemligin ustundeki kapagida cikardim. O sekilde gitti yemini cok guzel yedi. Hatta cok acikmis uzun sure yedi yavrucak. Size de bu sekilde koymanizi oneririm. Bu arada kusunuzun erkek oldugunu dusunuyorum. Tuyu kadar omru olsun insallah.

Merhaba
Merhaba, maşallah çok tatlı bir erkek 🧿
Df sarı kuş, yerli. Yaşını mutastonu gereği çok bilemicem ama yavru. 3-4 aylık diye düşünüyorum.
Birde gördüğüm için belirteyim; asılı olan ballı krakeri ömrü boyunca vermeyiniz, zararlıdır, kursak mantarına davetiye çıkartır. Onun yerine haftada bir dal darı veriniz, hem çok severler hem de faydalıdır.

Merhaba annemin sahiplendiği kuşun yaşı ve cinsiyetini tahmin edebilir misiniz?
IMG_20230925_114306.jpg
IMG_20230925_114248.jpg

IMG-20230925-WA0025.jpg
Uzun zamandır( 6 yıl)kuş besliyorum fakat yavru kuş çok beslemedim emin de olamadım hem morluk var hem beyazlık beyzalık olunca dişi oluyor biliyorsunuz morluk da var sizce cinsiyeti ne ben dişi diye düşündüm fakat morlukda var kafam karıştı IMG-20230925-WA0025.jpg
IMG-20230925-WA0024.jpg

Bu kuşu almayı düşünüyoruz. Satıcı Jumbo erkek ve yeme düşeli 1 hafta olduğunu söyledi. Elimizde başka fotoğraf yok malesef. Dişi mi erkek mi emin olamadik. Yardımcı olabilecek var mı?

Ekli dosyalar

• IMG-20230927-WA0006.jpg
    IMG-20230927-WA0006.jpg
    223.2 KB · Görüntüleme: 58
Bu kuşu almayı düşünüyoruz. Satıcı Jumbo erkek ve yeme düşeli 1 hafta olduğunu söyledi. Elimizde başka fotoğraf yok malesef. Dişi mi erkek mi emin olamadik. Yardımcı olabilecek var mı?
Fotoğraf yanıltmıyorsa erkek görünüyor. Ve evet jumbo, satıcının verdiği bilgiler doğru görünüyor..

Geri