Muhabbet kuşu cinsiyet, ırk ve yaş tahmini - sorularınızı buraya yazabilirsiniz.

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan alpdna
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Dişi Rahat 4 Aylıktan Fazla ,Gözüne Dikkatli Bakın Gri Bi İris Çıkar Yakında 3 Ay altının ceresi Bu Denli Koyu Olmaz Hem Canı Sıkkın Hayvanın İlgilenin Biraz
Ay konusunda daha iyi bir tahmin yapmanız için yakından da cekebilirim

En Basit Şekilde Gözünde Beyaz iris Belirgenleşir ve Ceresi İyice Koyu Bi Hal Aldığında Kuşunuz İle de Anlaşırlarsa Eş tutabilir Neden Olmasın Ama Ben Salmadan Yanayım Kuşunuz Yeni Geldiği İçin 1/2 Haftada Kendisine Gelir Dışkısına Bakın Normal İse Yada kuşta bir Koku Felan yoksa Sıkıntı yok

En Basit Şekilde Gözünde Beyaz iris Belirgenleşir ve Ceresi İyice Koyu Bi Hal Aldığında Kuşunuz İle de Anlaşırlarsa Eş tutabilir Neden Olmasın Ama Ben Salmadan Yanayım Kuşunuz Yeni Geldiği İçin 1/2 Haftada Kendisine Gelir Dışkısına Bakın Normal İse Yada kuşta bir Koku Felan yoksa Sıkıntı y
Kusun diskisinda herhangi bir sorun yok ztn şuan erkekle aynı kafeste duruyorlar.Anlasma açısından da erkek kur yapıyor ama disi erkek çiftleşmek için yaklaşınca kovuyor yanından.umarim anlaşırlar erkek olan daha büyük 1 senelik ama bundan tam emin olamadım onun için sordum.Bide şey soracaktım ben bunlardan yavru almak istiyorum.Erkek bana alışık. BUnuda kendime alıştırdım mi yoksa yabani olarak kalsın mı?

En Basit Şekilde Gözünde Beyaz iris Belirgenleşir ve Ceresi İyice Koyu Bi Hal Aldığında Kuşunuz İle de Anlaşırlarsa Eş tutabilir Neden Olmasın Ama Ben Salmadan Yanayım Kuşunuz Yeni Geldiği İçin 1/2 Haftada Kendisine Gelir Dışkısına Bakın Normal İse Yada kuşta bir Koku Felan yoksa Sıkıntı yok
Petshopta salma kafes yoktu.Kus sayısı az olduğu için galiba

Kusun diskisinda herhangi bir sorun yok ztn şuan erkekle aynı kafeste duruyorlar.Anlasma açısından da erkek kur yapıyor ama disi erkek çiftleşmek için yaklaşınca kovuyor yanından.umarim anlaşırlar erkek olan daha büyük 1 senelik ama bundan tam emin olamadım onun için sordum.Bide şey soracaktım ben bunlardan yavru almak istiyorum.Erkek bana alışık. BUnuda kendime alıştırdım mi yoksa yabani olarak kalsın mı?
Eğer Erkek Kuşunuz size alışkınsa o Size Otomatikmen Alışır Yalnızca biraz süre verin Benim 6 Yıllık Muhabbet kuşum vardı Dışarıya Salardım Çağırdığımda gelirdi Bi Gün Yeni Aldığım Muhabbet kuşunu Dışarı saldım bi sinirle sonra bunu bıraktım Gidip geri getirdi Tabi Siz Sakın Denemeyin Dediğim gibi alışkınsa oda onu taklit edecek ve zamanla güvenecektir size

Eğer Erkek Kuşunuz size alışkınsa o Size Otomatikmen Alışır Yalnızca biraz süre verin Benim 6 Yıllık Muhabbet kuşum vardı Dışarıya Salardım Çağırdığımda gelirdi Bi Gün Yeni Aldığım Muhabbet kuşunu Dışarı saldım bi sinirle sonra bunu bıraktım Gidip geri getirdi Tabi Siz Sakın Denemeyin Dediğim gibi alışkınsa oda onu taklit edecek ve zamanla güvenecektir size
Kuş yetişkin dişi. Ceresi yetişkin olup kızgınlaştığı için o şekilde. Can sıkıntısıyla alakalı bir durum değil. Tamamen doğal
Sorun olmazsa sorularım olacak az önce osmanbey kullanıcısı 4 5aylik dedi.Eger yetiskinse kendime alıştıryım mi yoksa yabani olarak kalsın mı?ZTN evde erkek yetişkin muhabbet kuşum vardı bana alışık. Bu dişiyi yavru için almıştım.Bu süreçte bana alışık olan erkekle ilgileniyim mi yoksa ikisininde baş başa mi birakiyim

Son düzenleme:
Sorun olmazsa sorularım olacak az önce osmanbey kullanıcısı 4 5aylik dedi.Eger yetiskinse kendime alıştıryım mi yoksa yabani olarak kalsın mı?ZTN evde erkek yetişkin muhabbet kuşum vardı bana alışık. Bu dişiyi yavru için almıştım.Bu süreçte bana alışık olan erkekle ilgileniyim mi yoksa ikisininde baş başa mi birakiyim
Dişiyi kendinize alıştırıp alıştırmama kararı size ait. Alıştırmak istiyorsanız yavru bir kuş almalısınız. Alıştırmak istemeyip erkekle eş olsun diyorsanız o zaman sizinle değil erkek kuşla arasının iyi olması önemli.

Yavru kuşlarımın cinsiyeti konusunda yardımcı olur musunuz hangisi dişi hangisi erkek?

Ekli dosyalar

• IMG_20230329_095621.jpg
    IMG_20230329_095621.jpg
    680.3 KB · Görüntüleme: 39
Merhabalar albino kuşumun cinsiyeti nedir? Şu anda 7 aylık yakından çekilen fotoğraf son hali

1 aylık:
1ay.jpg

4 aylık:
4ay.jpg

7 aylık:
7ay.jpg

Merhabalar kuşumun cinsiyeti hakkinda bilgi verebilir misiniz?

Ekli dosyalar

• IMG-20230401-WA0002.jpg
    IMG-20230401-WA0002.jpg
    73.6 KB · Görüntüleme: 10
  • IMG-20230401-WA0003.jpg
    IMG-20230401-WA0003.jpg
    118.2 KB · Görüntüleme: 11
  • IMG-20230401-WA0001_edit_78192529753692.jpg
    IMG-20230401-WA0001_edit_78192529753692.jpg
    110.3 KB · Görüntüleme: 18
sarı olanın yanina mavi kuşumu erkek diye almıştım şimdi emin olamıyorum fikrinizi heyecanla bekliyorum

Ekli dosyalar

• 20230331_135907.jpg
    20230331_135907.jpg
    906.9 KB · Görüntüleme: 15
  • 20230330_202352.jpg
    20230330_202352.jpg
    964.1 KB · Görüntüleme: 16
Geri