Muhabbet kuşu cinsiyet, ırk ve yaş tahmini - sorularınızı buraya yazabilirsiniz.

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan alpdna
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
birde birşey soracaktım kafeste kuşum çok ısırıyordu bir ara aklıma geldi parmağımı kafese koydum kuşuda tüneğe eğer ısırırsa şşt diyip gagasını ittirdim ısırmayıp sevdirirse yem verdim şuan pek ısırmıyor ama kafesten çıkmayı sevmiyor nasıl sevdirebilirim birde muhabbet kuşum en son ayağı felç olmuştu iyileştirdim ama uçamıyor kanadında felç yok artık hiç felci yok ama uçamıyor birde 1 2 ay önce kuyruk tüyleri tamamen döküldü oyüzden kuyruğu çok kısa yoksa uzundu
Yaşlanmış sayılacak bir kuş. Kafesini sevdiği için çıkmak istemiyordur. Zorlamayın, istediği zaman çıksın.
Kuyruk tüyleri kïsa olduğu için uçması zorlaşır. Uçsa bile dengesini sağlayamaz. Bu yüzden uçmak istemiyordur.

Yaşlanmış sayılacak bir kuş. Kafesini sevdiği için çıkmak istemiyordur. Zorlamayın, istediği zaman çıksın.
Kuyruk tüyleri kïsa olduğu için uçması zorlaşır. Uçsa bile dengesini sağlayamaz. Bu yüzden uçmak istemiyordur.
ama elimden bazen uçar diye belki aşağı biraz tutuyom süzülerek iniyor dengesi cidden bozuk ama düzelirmi kuyruğu?

Kuyruğu kökten koptuysa ya da kuş kendi kopardıysa, çıkabilir tekrar. Ancak kırıldıysa, kuyruk büyümez.
Konu açıp oraya fotoğraf yükleyebilirsiniz.
ben ne olduğunu bilmiyorum ama kırılmadığından eminim ya kendi çıkardı yada kendi çıktı sanırım. Ama kökten kopmadı uzun olanları çıktı küçük kaldı kuyruğu

Daha kesin bilgi verebilecek arkadaşlar varmı bu kuşumu dişi diye biliyordum ancak bu sabah şüpheye düştüm. Yaklaşık 20 gün öncede dişi diye düşündüğüm için erkek almıltım buna 🤦‍♂️

Geri