kuşumun alt kısmında şişlik ve morarma

dediginiz ense damlasını sordum etken bi sprey verdi elinde damla yokmuş kanat altlarına bi kaç gün sıkın dedi yaptım dış parazit içinmiş bugünde diğer kuşum yıkanırken biraz onuda suyun içine soktum
Hocam ben iç parazit için önermiştim ivermectin'i. Dış parazit için sprey kullanmanız sorun değil ama iç parazit için de bir ilaç kullanmanız gerekecek. Damla bulamazsanız nilverm diye bir ilaç var. Ondan alıp kullanmak gerekecek. Kanat altındaki nokta şeklindeki morarma tam görünmüyor neden olduğunu net tespit etmek gerek.

Hocam ben iç parazit için önermiştim ivermectin'i. Dış parazit için sprey kullanmanız sorun değil ama iç parazit için de bir ilaç kullanmanız gerekecek. Damla bulamazsanız nilverm diye bir ilaç var. Ondan alıp kullanmak gerekecek. Kanat altındaki nokta şeklindeki morarma tam görünmüyor neden olduğunu net tespit etmek gerek.
ama bana verdigi sprey ivermectin içerikli dedi bana hatta elinde yokmuş ama kendi kuşunun varmis onu getirdi ama kolonya gibi kokuyor aynı 2 gün sıktım dediklerinizi okuttum ona göre verdi hep se gittgim bi yer kuşun durumunuda en basından takip ediyor nilvermi biliyorum ona bugün alıp yarın başlasam çok ilac kullandı diye sorun olur mu birde bi kişi su tuz şeker karbonatı karistrip bir hafta ver dedi elektrolizmiş sanırım onuda yapmadım sizin en son dediklerinizi yapıyorum sadece

https://streamable.com/wgla24 kuşu ilk aldığımda ishaldi bir hafta sonra böyle ses çıkardı bi kaç kez ve sürekli vik vik ediyordu kullandıgım ilaçlarda düzeldi 1 aydan fazladır uğraşıyorum son 2 gündür çok iyiydi ilaçta kullanmıyordum bi anda yine bu haline döndü ek gıda vs hiçbişe vermedim kuşu yormadım gece bi anda böyle oldu sıcak su koydum üstünede üşüyordur belki diye bünyesi zayıf sanırım bu zamana kdar nasıl bi ortamda büyüdü bilmiyorum

hocam bu arada kuş bir buçuk aydır bende ıraklı bi aileden aldım aynı odada bir sürü kuş yetiştirp satan bi aile ben herhangi bi ücret ödemedim hasta diye verdiler büyük ihtimal o zamandan beri iyileşsin diye uğraşıyorum geri oraya götürmeyide ben istemedim hasta diye . zaten babanneme vermişler komşular babannem bana getirdi elimden geleni de yapıyorum gerçekten üzüldüm bidaha böyle olunca solunum sıkıntısı var sanırım ama alt taraftaki şişlikte hiç inme yok dışkı tam düzeldi diyorum tekrar çok kötü hale geliyor bide sanırım yavru bi kuş da değil ne yapbilirim neyi vardır acaba

Hocam ilaçları yarım yarım kullanmışsınız onun için işimiz zorlaşıyor. Tetra mezatini kaç gün ve ne dozda kullandınız ? 4in1 mix'i hangi oranda kattınız suya ? 4in1 mix size kapalı ambalajda mı geldi ? Ağzını koklayın koku var mı bir bakın. Ayrıca Boğazını kontrol edin krem rengi yara gibi birşey görecek misiniz ? Bize detaylı bilgi vermelisiniz ki bizde ona göre yol çizelim.

tetramzetini bir hafta kullandım cay kasıgı ucu kadar suyuna kattım her gün değiştirdim aradan bir hafta geçti 4 in bir mix kullandım ama tetramzwtin hiç işe yaramadı 4 in 1 mix kapalı geldi açılmamış kendi paketiyle onu da 7 gün kullandım sonra 3 gün probiyotik 3 gün getcit kullandım kuşum da iyi oldu gerçekten sabahları ötüyprdu dışkı düzelmişti ilacı kestim ben vermedim 2. günün gecesi bi anda kötüleşti

tetramzetini bir hafta kullandım cay kasıgı ucu kadar suyuna kattım her gün değiştirdim aradan bir hafta geçti 4 in bir mix kullandım ama tetramzwtin hiç işe yaramadı 4 in 1 mix kapalı geldi açılmamış kendi paketiyle onu da 7 gün kullandım sonra 3 gün probiyotik 3 gün getcit kullandım kuşum da iyi oldu gerçekten sabahları ötüyprdu dışkı düzelmişti ilacı kestim ben vermedim 2. günün gecesi bi anda kötüleşti
Önceki mesajınızda 3-4 gün kullandım demiştiniz... Çay kaşığının ucuyla kattım demek ucu açık bir cümle. 0.01 gr da katmış olabilirsiniz 0.1 gr da hatta 0.5 gr da. Miktar olarak ne kadardı örneğin pirinç kadar mercimek kadar vs ?

Birde tam dolu suya mı kattınız ? Şimdi altlığını değişip yeni yaptığı dışkıyı net paylaşır mısınız ? Sizi bu kadar sorgulama sebebim tekrar yanlış bir tedaviye başlatmamak. Bize doğru bilgi vereceksiniz ki bizde ona göre bir kanı oluşturacağız.

Birde tam dolu suya mı kattınız. Şimdi altlığını değişip yeni yaptığı dışkıyı net paylaşır mısınız ? Sizi bu kadar sorgulama sebebim tekrar yanlış bir tedaviye başlatmamak. Bize doğru bilgi vereceksiniz ki bizde ona göre bir kanı oluşturacağız.
hocam mesajlardan baktım şimdi tuttuğum günlerden 7 gün 4 in 1 mix kullanmısım digerlerini 3 gün kullanmışım yanlis yazdiysam kusura bakmayın bogazına nasıl bakicam ki denerim çay kaşıgı ucu kadar dediler ben öyle yaptim ama çok koymadım zaten bu attıgom videodaki hali
ben hiç bi ilaca baslamadan da vardı yapıyordu aynı şekilde ilaçlardan olduğunu sanmıyorum o yüzden

Geri