kuşumun alt kısmında şişlik ve morarma

Kuş çok kilolu. Karaciğer yağlanması olma ihtimali yüksek. Probiyotiğe devam edin. Yemine keten tohumu, ak darı bir miktarda yulaf ekleyin. Ve bol bol uçmaya teşvik edin. Cocsidioz değil. Ense derisine ivermectin etken maddeli bir damla damlatın mutlaka. Uçmaya teşvik ederken önce azar azar başlayın gittikçe uçma süresini arttırın.

Yem dursun önünde sorun değil. Ama bol bol uçmalı. Dediğim gibi kademe kadame uçuş süresini arttırın. Her seferinde nefes nefese kaldığında dinlendirin biraz. Ele alışkınsa parmak atlatma hareketi yaptırın kanat çırpacağı şekilde.

Hassas teraziniz varsa kuşu ölçüp buraya yazar mısınız.. Ayrıca beslenme programını da yazın. Yeminiz nasıl yem,içeriği nedir oran nedir,farklı tohumlar verir misiniz evetse hangilerinden ne kadar,sebze meyve ekmek gibi şeyler veriyor musunuz belirtin lütfen. Yumurta maması ne sıklıkla veriliyor?Takviye veriyor musunuz vitamin probiyotik vs? Evetse haftada kaç kez ne ölçüde? Kuşunuz genelde kafeste mi durur,az mı uçar hareket eder? Ne sıklıkla uçuruyorsunuz?

yarın gidip alıcam hemen her gün mü damlatmam lazım birde önerir misiniz acaba hangisi daha etkiliyse ona göre alsam olur mu

Hassas teraziniz varsa kuşu ölçüp buraya yazar mısınız.. Ayrıca beslenme programını da yazın. Yeminiz nasıl yem,içeriği nedir oran nedir,farklı tohumlar verir misiniz evetse hangilerinden ne kadar,sebze meyve ekmek gibi şeyler veriyor musunuz belirtin lütfen. Yumurta maması ne sıklıkla veriliyor?Takviye veriyor musunuz vitamin probiyotik vs? Evetse haftada kaç kez ne ölçüde? Kuşunuz genelde kafeste mi durur,az mı uçar hareket eder? Ne sıklıkla uçuruyorsunuz?
ekmek hiç vermedim meyve arada veriyorum çok az muz arada maydonoz asıyorum ve kızıl dal darı veriyorum haftada bir hasta oldugundan beri aspur veriyorum kabın 3 te 1 ini dolduruyorum sabah ve aksam değişiyorum yemini ve 3 günde bir de çok az yulaf veriyorum ama az oldugu için direk bitiriyor döküp yine aspur koyuyorum ek olarak havuç veriyordum yumurta veriyordum bir kere haşlanmıs patates verdim ama mesela ne kadar çok koyarsam okadar yiyor kafesin üstünde ufak kaba koyuyorum oyun oynuyor gidip gelip yiyordu normalde iştahı çok açık bi kuş hasta oldu ishaldi yine iştahı açıktı yani ama terazim yok maalesef ama yarın ayarlayip bi şekilde tartıp bildiricem bunlar dışında hiçbişey vermedim birde benim kuşu aldıgım bir ay oldu bir aileden aldım evde odada birsürü kuş bakan satan bi aileden sahiplendim belki hasta diye vermiştir bilmiyorum aldıgımdan beri ishaldi şişkinlik sonra oldu o yüzden korktum 1 ay öncesine karar ne yediginide bilmiyorum normal yemde veriyordum ama ishal oldugu için vermeyi kestim bugün diger kuşumun yeminden normal çok az yedi aldım hemen yerine koydum

Dal darı hiç vermeyin. Keten tohumu, aspur, ak darı üçlüsünden verin bir süre. sonra normal karışıma geçersiniz ama o üçlü de olsun diyetinde. Hiç multi vitamin verdiniz mi mineral takviyesi yaptınız mı ? İyotlu bir takviye yaptınız mı hiç ?

hayır multivitamin hiç vermedim birtek b vitamini verdim ve ishal için bagısık güclendirici damla vermistim ve 3 gün diyazme diye bi probiyotik kullandım bugünde gervit damlattım suyuna

dediklerinizin ne olduğunu da bilmiyorum gerekliyse yarın hemen yapmaya. başlarım kimse önermedi araştırıyorum sürekli internette ama karşıma çıkmadı kuş gruplarını hep takip etmeyede çalışıyorum bilmiyorum yani

Gervit ve probiyotiği aynı suya katarak 3 gün devam edin. Sonra gerviti kesip probiyotiğe devam edin. kiki mineral plus sipariş verin şimdi. Gelince çeyrek suluğa 6 damla kiki ve probiyotik katın 3 gün üstüste. Sonraki haftalar haftada 1 gerwit haftada 1 kiki mineral, hafta 3-4 gün probiyotik devam edin. diğer kuşa da verin. Ama dediğim gibi ense damlasını mutlaka yapın. Suya birşeyler kattığınız günlerde suluğu çeyrek doldurun tam doldurmayın. Ve mümkünse sabah ve öğleden sonra taze olarak hazırlayıp verin. yoksa en geç ertesi sabah yenileyin.

Gervit ve probiyotiği aynı suya katarak 3 gün devam edin. Sonra gerviti kesip probiyotiğe devam edin. kiki mineral plus sipariş verin şimdi. Gelince çeyrek suluğa 6 damla kiki ve probiyotik katın 3 gün üstüste. Sonraki haftalar haftada 1 gerwit haftada 1 kiki mineral, hafta 3-4 gün probiyotik devam edin. diğer kuşa da verin. Ama dediğim gibi ense damlasını mutlaka yapın. Suya birşeyler kattığınız günlerde suluğu çeyrek doldurun tam doldurmayın. Ve mümkünse sabah ve öğleden sonra taze olarak hazırlayıp verin. yoksa en geç ertesi sabah yenileyin.
tamamdır hocam teşekkürler

tarttım 46 gram yanlistir diye diger kuşumu da tarttim oda 35 gram tartı doğru yani

tarttım 46 gram yanlistir diye diger kuşumu da tarttim oda 35 gram tartı doğru yani
46 fazla. 35-40 gr normal. 5-6 gr vermesi gerekecek. Kuşunuz iştahlı bir kuşsa katı diyet uygulamanız gerekecek. Kilo aldırmayan tohumlardan yemlerden hazırlanmış yeme geçin,ak darı oranı fazla olsun,içinde biraz keten tohumu da olsun. Dal darı vermeyin bu süreçte. O karbonhidrat değeri yüksek olan bir gıda ve yağlanmaya sebep olabilir o yüzden kısıtlı verilmeli. Siz vermeyin ama.
Sebze verin haftada 2 kez. Çok sık yem yerse önünden alın,acıkınca kursağı boş olunca önüne koyun yesin. Bu süreçte her gün kafesten çıkartın ve hareket etmesine uçmasına olanak sağlayın. Uçmazsa siz uçurun zorla. Ama yormayın fazla da. Uçurdunuz 2 tur diyelim mola verilsin yarım saat sonra tekrar uçsun birkaç tur. Düzene sokun. Kafesinde hareket edeceği egzersiz yapabileceği oyuncaklar olsun.
Ek olarak Röhnfried Carni Speed + Röhnfried Sedochol temin edelim. İkisini alırsanız veya elinizde varsa belirtin program yapalım 👍🏻
Carni Speed metabolizma hızlandırıcı yağ yakıcıdır,sedochol ise karaciğere faydalı kolin içerir. Lipomlar (yağ bezeleri) genellikle iyi huyludur,kilo verince ortadan kaybolurlar.
6 gr verdi mi işler düzelir Allah'ın izniyle 👍🏻

46 fazla. 35-40 gr normal. 5-6 gr vermesi gerekecek. Kuşunuz iştahlı bir kuşsa katı diyet uygulamanız gerekecek. Kilo aldırmayan tohumlardan yemlerden hazırlanmış yeme geçin,ak darı oranı fazla olsun,içinde biraz keten tohumu da olsun. Dal darı vermeyin bu süreçte. O karbonhidrat değeri yüksek olan bir gıda ve yağlanmaya sebep olabilir o yüzden kısıtlı verilmeli. Siz vermeyin ama.
Sebze verin haftada 2 kez. Çok sık yem yerse önünden alın,acıkınca kursağı boş olunca önüne koyun yesin. Bu süreçte her gün kafesten çıkartın ve hareket etmesine uçmasına olanak sağlayın. Uçmazsa siz uçurun zorla. Ama yormayın fazla da. Uçurdunuz 2 tur diyelim mola verilsin yarım saat sonra tekrar uçsun birkaç tur. Düzene sokun. Kafesinde hareket edeceği egzersiz yapabileceği oyuncaklar olsun.
Ek olarak Röhnfried Carni Speed + Röhnfried Sedochol temin edelim. İkisini alırsanız veya elinizde varsa belirtin program yapalım 👍🏻
Carni Speed metabolizma hızlandırıcı yağ yakıcıdır,sedochol ise karaciğere faydalı kolin içerir. Lipomlar (yağ bezeleri) genellikle iyi huyludur,kilo verince ortadan kaybolurlar.
6 gr verdi mi işler düzelir Allah'ın izniyle 👍🏻
teşekkür ederim sebze normalde veriyorum ama şuan ishal ishali baya uzun süredir var nedeni o şişlikten mi kaynaklanıyordur ishalken yeşillikte veresim gelmiyor kötü olur diye dal darıda ver miyorum akdarı normal tohum olan ondan ve aspur veriyorum dediginiz ilaçlarıda araştırıcam ve gündüz ful dışarda hareket ediyor uçuyor düzenlide tartcam yemegide dışarda oldugu sürede hiç vermiyorum acıktıgını düşündügümde veriyorum azcık ve akşam koyuyorum gece acıkır diye acıkınca yiyor ama az vermeye çalışıyorum umarım düzelirr

teşekkür ederim sebze normalde veriyorum ama şuan ishal ishali baya uzun süredir var nedeni o şişlikten mi kaynaklanıyordur ishalken yeşillikte veresim gelmiyor kötü olur diye dal darıda ver miyorum akdarı normal tohum olan ondan ve aspur veriyorum dediginiz ilaçlarıda araştırıcam ve gündüz ful dışarda hareket ediyor uçuyor düzenlide tartcam yemegide dışarda oldugu sürede hiç vermiyorum acıktıgını düşündügümde veriyorum azcık ve akşam koyuyorum gece acıkır diye acıkınca yiyor ama az vermeye çalışıyorum umarım düzelirr

Karaciğer yağlanması olan kuşta birçok sorun meydana gelebilir o yüzden elinizi çabuk tutun. Dediğim şeyler de ilaç değil takviyedir. 25-30 ml almanız yeterli. Röhnfried yetkili Tokat bayiliği olan Karadenizpet.com dan alabilirsiniz isterseniz.

Güncel videosunu paylaşır mısınız müsait olunca ve beyaz peçete üzerine yaptığı 6-7 tane dışkının fotosu

Geri