Dişi kuş hasta

@Selçuk YÜKSEL @brckfb okuyun lütfen 😄
Sonra yorumlarınızı bekliyorum buraya 😄
Evet evet bunu gördüm 😂😂😂 Mantarı baytrille tedavi etme makalesi 😂

@Selçuk YÜKSEL @brckfb okuyun lütfen 😄
Sonra yorumlarınızı bekliyorum buraya 😄
Hahaha böyleri gırla ve bazıları da inanıyor

Yem yemiyor doğru dürüst sadece wşi besliyor kemiği elime geliyor dışkısının rengi şimdi daha normal ama hala poposuna yapışıyor
Hayvan ayakta zor duruyor. Kursaktan besleme yapın tedavi süresince. Bilen birileri yapmalı beslemeyi.

Kuşunuzun popoda şişlik var değil mi? Kuluçkada diyorsunuz

Kuşun ağzını bi koklayın ekşi bir koku var mı ? Birde boğazında peymirimsi bir lezyon var mı

Daha önce kursaktan eşini beslemiştim küçükken mama olarak ne yapayım şuan yumurta haşlayıp mıvereyim

Kursaktan besleme yapma hakkında tecrübeniz bilginiz varsa çok iyi. 1 adet yumurtayı yıkayın ve cezveye su ekleyip koyun,kaynamaya başladıktan sonra 10 dakika süre tutun kaynatın. Süre dolunca kabuğunu soyun sarısını tabağa alıp ezin,içine sıcak su ekleyin,mısır unu veya mısır nişastası ekleyin,1 pirinç tanesi kadar da probiyotik ekleyin ve homojen olana kadar karıştırın. Çok katı olmasın,yoğurdumsu olsun muhallebi kıvamı. Mama bilek yakmayacak sıcaklığa gelince 3 ml kadar enjektöre çekin ve azar azar kursaktan verin. Günde 3 kere mama verin. Mamayı her zaman yeniden hazırlayın taze olsun. Haşlanmış kabuğu soyulan yumurta en fazla 2 saate kadar bekleyebilir.

Geri