Karadeniz Pet

Muhabbet kuuşum zorla yedirmeden yemiyor

Merhaba hocam kuşları ayırdim dışı kusuma pankreoflat vermeye başladım ancak mavi kuşum surekli onun yanına gitmeye çalışıyordu şuan normal durumu ama diskilari beyaz olmuş dune kadar yeşil idi stress kaynaklı olabilirmi
Önce beyaz sonra kahverengi mi oldu erkek kuşun dışkısı? Beyaz dışkısı katıysa pankreas erkek kuşta da olabilir. Yok eğer sıvıysa muhtemelen stres kaynaklıdır.

Tamam o halde stres kaynaklı bir değişim olmuştur, kuşta kabarıklık, halsizlik vb. problemler yoksa normal kabul edilebilir.
Uyurken bir kafasını arkaya gömüyor birde uyurken veya ağzından kıtır kıtır ses gelirken kabarıyor hareketli ve neseli sabahları bir bağırıyor görmeniz lazim evi ayaga kaldırıyor 🤣🤣

Maşallah Maşallah, iyi bakalım sevindim :)
Hocam şuan çok kötüyüm kusumu kafesinden çıkarmıştım evimiz 2 katlı balkonun camını açık bırakmışım mavi kusum elimde idi birden ucmaya başladı yukarı çıktı balkondan dışarı çıktı tur atıp geri geldi elim ayağım titredi çok korktum gidicek diye artık aklım başıma gelir büyük ihtimal daha dikkatli olmaya çalışacağım

Hocam şuan çok kötüyüm kusumu kafesinden çıkarmıştım evimiz 2 katlı balkonun camını açık bırakmışım mavi kusum elimde idi birden ucmaya başladı yukarı çıktı balkondan dışarı çıktı tur atıp geri geldi elim ayağım titredi çok korktum gidicek diye artık aklım başıma gelir büyük ihtimal daha dikkatli olmaya çalışacağım
Allah'tan ucuz atlatmışsınız. Dikkatli olun. Özellikle yazın pencereler hep açık olduğundan kuşların kaçma riski yükseliyor. Geri gelmeyedebilirdi, Allah korusun.

Allah'tan ucuz atlatmışsınız. Dikkatli olun. Özellikle yazın pencereler hep açık olduğundan kuşların kaçma riski yükseliyor. Geri gelmeyedebilirdi, Allah korusun.
Hocam merhaba birşey farkettim kuşum ayağının birleşim yeri olan yani kırılma olan yerini kemirdigini gördüm dikkatimi çekti ayağını kaldırıp onla uğraşıyor ayak mantarı olabilir diye okudum fotoğrafları bırakıyorum
https://www.hizliresim.com/iybglm8

Muhabbet kuşları ilk geldikleri hafta, yeni bir ortama girmenin stresiyle yem ve su tüketimini azaltabilir ve durgun olur, ötmez. Size ve eve alışana dek onun etrafı tanıması için biraz rahat bırakmalısınız.

Kafeste eğer yemliği ve suyu varsa mutlaka yiyecek-içecektir. Kuşu zorla tutarak yedirmeye çalışmayın. Bu, onda size karşı güven kaybına neden olur ve alışma süresi uzar. Mümkün olduğunca ona sakin yaklaşın, avuca almayın, zorla bir şey yaptırmayın.

Bir diğer tavsiyem de, avcunuza yem döküp kafes içine uzatın. İlk başlarda çekinebilir ama bir 5-6 dakika sonra mutlaka gelip yiyecektir. Bu yöntem alışması için de çok faydalıdır. Eğer yemezse ısrarcı olmayın, her gün bunu tekrar edin. İnşallah zamanla alışacaktır.
Hocam merhabalar bir lonu hakkında danışacagim param olmadığı için yem alamıyorum 2 gudnue ve yemleri bitti suanlik sebze veriyorum yarın sanırsam alabilirom napmamnlaizm

Hocam merhabalar bir lonu hakkında danışacagim param olmadığı için yem alamıyorum 2 gudnue ve yemleri bitti suanlik sebze veriyorum yarın sanırsam alabilirom napmamnlaizm
Bir günlük sebzeyle beslenebilirler ama tohum mutlaka ihtiyaç. Piyasada çok ucuz yemler var 20-25 liralık şimdilik idarelik onlardan alabilirsiniz. Ama mutlaka yemsiz bırakmayın.

Geri