Karadeniz Pet

Muhabbet kuuşum zorla yedirmeden yemiyor

Maviş hocam aklıma birşey takıldı ben biraz takıntılı insanımda bu kuşların göğüs kafesleri her biri farklı oluyor değilmi hepsi aynı olmuyor yani o anlamda
Bilmiyorum. Kuş anatomisi hakkında pek bilgim yok maalesef. Birinin göğüs kısmı daha mı şiş, neden sordunuz acaba?

Bilmiyorum. Kuş anatomisi hakkında pek bilgim yok maalesef. Birinin göğüs kısmı daha mı şiş, neden sordunuz acaba?
hocam kuzenım benım dısıme kuruması var dedı ondan bende herseyı cok takan bir insanım kuruma belırtılerı kusumda yok ancak gogusunu hıssedebılıyorum dıger kusdada hıssedebılıyorum kus anatomısınede baktım ucgen yarzı cıkıntı varmıs sert darbelerer karsı psikolojımı bozmaya calısıyorlar herhalde fazla taktıgım ıcın

hocam kuzenım benım dısıme kuruması var dedı ondan bende herseyı cok takan bir insanım kuruma belırtılerı kusumda yok ancak gogusunu hıssedebılıyorum dıger kusdada hıssedebılıyorum kus anatomısınede baktım ucgen yarzı cıkıntı varmıs sert darbelerer karsı psikolojımı bozmaya calısıyorlar herhalde fazla taktıgım ıcın
Kuşunuzda kuruma yok, ancak belki kuyruk kısmından ötürü french molt şüphesi olabilir. Ya da kuyruğu siz almadan önce kesildiyse kısa görünüyordur. Eğer öyleyse zamanla uzar. Onun dışında kuşlar zaten çok zayıf hayvanlardır, biraz fazla sıksan kemikleri kırılır. Ben de kuşlarımı avcuma aldığımda kemiklerini hissedebiliyorum. Her kuş böyledir. Korkacak bir şey yok.

Kuşunuzda kuruma yok, ancak belki kuyruk kısmından ötürü french molt şüphesi olabilir. Ya da kuyruğu siz almadan önce kesildiyse kısa görünüyordur. Eğer öyleyse zamanla uzar. Onun dışında kuşlar zaten çok zayıf hayvanlardır, biraz fazla sıksan kemikleri kırılır. Ben de kuşlarımı avcuma aldığımda kemiklerini hissedebiliyorum. Her kuş böyledir. Korkacak bir şey yok
sagolun hocam ben french molt olmadıgına cok emınım nedenı ıse kanatları tam uzamaları kaldı kuyruguda uzuyor bte amın forte gerwıt w ve entrobac uyguluyorum 2 gun arayla

Merhaba hocam şuan biraz önemli gibi gelen konu hakkında danışmam gerekiyor ben bugün kuşlarımı öğlen vakti balkona cikardim üzeri ve yanları kapalı olarak örtülü cikardim sonrada 15dk ya yakın sekil de ortusuz koydum biraz esintili idi ancak sonra geri iceri koturdum bir kuşumu banyo ettirdim sonrada elma ile salata verdim ikisini biraz yediler sonra vakit geçti şimdi kontrole gittiğimde beyaz diski gördüm pankreas olabilirmi

Merhaba hocam şuan biraz önemli gibi gelen konu hakkında danışmam gerekiyor ben bugün kuşlarımı öğlen vakti balkona cikardim üzeri ve yanları kapalı olarak örtülü cikardim sonrada 15dk ya yakın sekil de ortusuz koydum biraz esintili idi ancak sonra geri iceri koturdum bir kuşumu banyo ettirdim sonrada elma ile salata verdim ikisini biraz yediler sonra vakit geçti şimdi kontrole gittiğimde beyaz diski gördüm pankreas olabilirmi
Dışkının resmini görebilir miyim?

Dışkının resmini görebilir miyim?
Sorunu danıştım diski maalesef yok temizledim ve pankreas için katı olması lazım imis benimkisi katı değildi sıvı idi meyvelerden olmuş olabileceği söylendi elma vermiştim bu arada hocam depomin ve nekton msa kullanmamda bir sakınca cikarmi cevaplarsanız sevinirim iyi geceler

Sorunu danıştım diski maalesef yok temizledim ve pankreas için katı olması lazım imis benimkisi katı değildi sıvı idi meyvelerden olmuş olabileceği söylendi elma vermiştim bu arada hocam depomin ve nekton msa kullanmamda bir sakınca cikarmi cevaplarsanız sevinirim iyi geceler
Depomin kuşların tüy gelişimini destekleyen bir takviye olduğu için kullanmanızda sakınca yok. Nekton msa da aynı şekilde kullanılabilir.

Elma dışkıyı bozduysa bir süre vermemeniz iyi olur.

hocam ben ense damlası almak ıstıyorum ancak ınternette yok olan varsada gold bird gibi marka var velmectın dıyorlar ancak oda ınternette yok ne yapayım evde bır cozum bulabılırmıyım kususmun kanat altı tuyu cok seyrek https://www.hizliresim.com/cvfd1sm fotografı bır bakın
Veterinerlerde bulabilirsiniz belki. Onun dışında internetten hep kaldırılmış. Aslında kuşların kanat altı tüyleri genellikle seyrek olur. Yine de ihtiyaç duyuyorsanız veterinerlerde bulma ihtimaliniz yüksek.

https://www.hizliresim.com/q2jgmfu hocam dışkıya bakarmisiniz bazen beyaz yapıyor şuan ilk defa böyle gördüm herhalde yarın parkeansfolt alacagik
Pankreas olma ihtimali 90%. Bence bir veterinere danışmadan ilaç kullanmaya başlamayın, ama illa kullanacağım diyorsanız, size Pankroflat isimli ilacı öneriyorum. Bu ilacı bir kuş forumunda pankreas hastalığına yakalanan kuşlar için öneriyorlardı.

Tabletin 8'de 1'ini yarım litre suyla karıştırıp suluğuna 5 damla olacak şekilde koyun. 6 saat sonra ilaçlı suyu değiştirmeyi unutmayın. Kalan ilaçlı suyu buzdolabında muhafaza edebilirsiniz. 5 gün boyunca kullanmalısınız. (Tabletin dış kabuğunu soymanız öneriliyor).

Ayrıca Pankreoflat ilacından önce 3 ya da 5 gün kadar enrofloksasin antibiyotik kullanmanız daha iyi olur, belki bu sayede Pankreoflat kullanmanıza gerek bile kalmaz.

Pankreas olma ihtimali 90%. Bence bir veterinere danışmadan ilaç kullanmaya başlamayın, ama illa kullanacağım diyorsanız, size Pankroflat isimli ilacı öneriyorum. Bu ilacı bir kuş forumunda pankreas hastalığına yakalanan kuşlar için öneriyorlardı.

Tabletin 8'de 1'ini yarım litre suyla karıştırıp suluğuna 5 damla olacak şekilde koyun. 6 saat sonra ilaçlı suyu değiştirmeyi unutmayın. Kalan ilaçlı suyu buzdolabında muhafaza edebilirsiniz. 5 gün boyunca kullanmalısınız. (Tabletin dış kabuğunu soymanız öneriliyor).

Ayrıca Pankreoflat ilacından önce 3 ya da 5 gün kadar enrofloksasin antibiyotik kullanmanız daha iyi olur, belki bu sayede Pankreoflat kullanmanıza gerek bile kalmaz.
Veterinere şuan gidecek bir durumum
Yok elimde entrobac probiyotik var bu olurmu onun dışında pankreoflat dediğiniz gibi Sonra alacagim

Geri