Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Kusması

İçer inşallah. Kuştan kuşa değişiyor. Hazalın kuşu içmiyor mesela kötü kokan vitaminleri vs.

Tekrardan merhabalar. Bugün ilacı kullanmaya başlamamızın dördüncü günü fakat hiçbir değişme gözlemleyemedim. İlaca başladıktan sonra morali yerine geldi fakat bu sadece sabah ile sınırlı oluyor. Akşam olduğu zaman hiç konuşmuyor ve hareket etmiyor, gün içinde de oldukça fazla kez kusuyor. İlaca bugün ve yarın da devam etmeli miyim, yoksa bahsettiğiniz diğer hastalık için gereken ilacı mı almalıyım? Bu arada, kusmuğu hala kokuyor ve kursağını (veya boğazını) ellediğimde şiş olduğunu hissettim. Bu bilginin yararı olur mu bilmiyorum. Teşekkürler.

Tekrardan merhabalar. Bugün ilacı kullanmaya başlamamızın dördüncü günü fakat hiçbir değişme gözlemleyemedim. İlaca başladıktan sonra morali yerine geldi fakat bu sadece sabah ile sınırlı oluyor. Akşam olduğu zaman hiç konuşmuyor ve hareket etmiyor, gün içinde de oldukça fazla kez kusuyor. İlaca bugün ve yarın da devam etmeli miyim, yoksa bahsettiğiniz diğer hastalık için gereken ilacı mı almalıyım? Bu arada, kusmuğu hala kokuyor ve kursağını (veya boğazını) ellediğimde şiş olduğunu hissettim. Bu bilginin yararı olur mu bilmiyorum. Teşekkürler.
İlaca çarşamba günü başlamadınız mı?

Evet, Çarşamba akşamı başladık. Benim hatam, üzgünüm. Bugünü Pazar günü olarak düşünmüştüm. Kusura bakmayın.
Bugün 3.gün. 5 güne kadar kullanın yine geçmezse Probiyotik ve multivitamin takviyesi yapın. Ondan sonra sulphamezatine kullanın.

Bugün 3.gün. 5 güne kadar kullanın yine geçmezse Probiyotik ve multivitamin takviyesi yapın. Ondan sonra sulphamezatine kullanın.

Merhabalar. Çok fazla kustuğu için artık normal yemlere yanaşmak istemiyor. Yarın dal darı almayı düşünüyorum fakat şimdilik ay çekirdeği versem birkaç tane problem olur mu acaba? Ayrıca, dal darının bir zararı olur mu tedaviye?

Merhabalar. Çok fazla kustuğu için artık normal yemlere yanaşmak istemiyor. Yarın dal darı almayı düşünüyorum fakat şimdilik ay çekirdeği versem birkaç tane problem olur mu acaba? Ayrıca, dal darının bir zararı olur mu tedaviye?
Çekirdek vermenizi önermem. Dal darı verebilirsiniz olur, bi zararı olmaz.

Aşırı kusma halsizlik kursak mantarına işarettir kusmuğun kokusuna bakınız varsa kursak mantarıdır nefes almada problem varımdır?

Aşırı kusma halsizlik kursak mantarına işarettir kusmuğun kokusuna bakınız varsa kursak mantarıdır nefes almada problem varımdır?

Merhabalar. Gün içerisinde en az 10 kez kustuğunu görüyorum, benim görmediklerim ile birlikte 20'den fazla oluyordur. Zaten genellikle ya halsiz olduğu için uyuyor, ya da yem yiyor ve onları kusuyor. Neşesi yerinde gibi fakat eski halinden eser yok. Kusmuğu kokuyor evet fakat son zamanlarda kusar kusmaz sağa sola fırlattığı için kokusuna bakma fırsatım olmadı. Nefes almada bir problem olduğunu sanmıyorum, nefes alırken bir ses vesaire gelmiyor. Başlangıçta Triflucan kullandık, hatta tam olarak 8 gün kullandık. İyileşti, bir hafta zaman geçti derken tekrardan başladı. Bu sefer Recai'nin önerisiyle Fungostatin'e başladık. Bugün dördüncü gün fakat henüz bir sonuç aldığımızı söyleyemem. Tedavinin ardından Probiyotik takviyesi yapmak istedim fakat en az 15 Petshop gezdiğim halde bir tanesinde bile B Vitamini hariç bir vitamin desteği bulamadım. Bu yüzden elim, kolum bağlı bir şekilde Fungostatin'in işe yaramasını bekliyorum. İlgilenip, yorum yaptığınız için çok teşekkürler. Öneriniz varsa lütfen paylaşın.

Fungostatin i kesin fayda etseydi şimdiye kadar ederdi. Probiyotik takviyesi yapın, Probiyotik takviyesi olarak kuru maya kullanabilirsiniz. 2 gün Probiyotik 1 gün de multivitamin verin. Ondan sonra en son ihtimal olarak koksidiyoz kalıyor.

Fungostatin i kesin fayda etseydi şimdiye kadar ederdi. Probiyotik takviyesi yapın, Probiyotik takviyesi olarak kuru maya kullanabilirsiniz. 2 gün Probiyotik 1 gün de multivitamin verin. Ondan sonra en son ihtimal olarak koksidiyoz kalıyor.

Probiyotik ve Multivitamin için bir internet sitesi tavsiye edebilir misiniz? Petshoplarda bulamadım maalesef.

Recainin dediği gibi koksidiyoz tedavisi yapın. Eğer koksidiyoz tedavisinden de sonuç alamaz iseniz geriye bir tek megabakter kalıyor.

Koksidiyoz için hangi ilacı öneriyorsunuz? Temin etmesi en kolay, tercihen eczanelerde satılan bir ilacı var mıdır?

Koksidiyoz için hangi ilacı öneriyorsunuz? Temin etmesi en kolay, tercihen eczanelerde satılan bir ilacı var mıdır?

Sulphamezathine yada tetramezatin alıp kullanabilirsiniz. Veterinerlerden temin edebilirsiniz eczanelerde olmaz. Yada internetten güvercineczanesi adlı siteden koksidiyoz için bir ilaç sipariş ediceksiniz.

Geri