Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Kusması

Merhabalar. Kuşum neredeyse sürekli kusma hareketi yapar oldu ve çoğunlukla da kusuyor. TRIFLUCAN isimli şurubu kullanmam gerektiği yazıyor çoğu yerde fakat ağzına damlatmak için bir şırıngam mevcut değil. Suyuna eklesem olur mu ve nasıl ekleyebilirim? Teşekkürler.

Merhabalar. Kuşum neredeyse sürekli kusma hareketi yapar oldu ve çoğunlukla da kusuyor. TRIFLUCAN isimli şurubu kullanmam gerektiği yazıyor çoğu yerde fakat ağzına damlatmak için bir şırıngam mevcut değil. Suyuna eklesem olur mu ve nasıl ekleyebilirim? Teşekkürler.
Eğer koku varsa, kullanın. Suyuna eklerseniz de olur. 6 damla ekleyin yeterli.

Eğer koku varsa, kullanın. Suyuna eklerseniz de olur. 6 damla ekleyin yeterli.

Tekrardan merhabalar. İlacı Çarşamba akşamından beridir kullanıyorum. Herhangi bir normalleşme yok. Toplamda kaç günün ardından sonuç alabiliriz?

Tekrardan merhabalar. İlacı Çarşamba akşamından beridir kullanıyorum. Herhangi bir normalleşme yok. Toplamda kaç günün ardından sonuç alabiliriz?
Toplamda 5 gün kullanın, 7 güne de çıkarılabilir. Hala kusuyor mu

Toplamda 5 gün kullanın, 7 güne de çıkarılabilir. Hala kusuyor mu

Evet kusması devam ediyor. Bugün normale göre daha hareketliydi fakat maalesef öğürüyor ve kusuyor hala. Dışkısında halen bir problem yok ama gagasının üst tarafları birazcık kararmaya/koyulaşmaya başlamış durumda.

Evet kusması devam ediyor. Bugün normale göre daha hareketliydi fakat maalesef öğürüyor ve kusuyor hala. Dışkısında halen bir problem yok ama gagasının üst tarafları birazcık kararmaya/koyulaşmaya başlamış durumda.
Koku hala devam ediyor değil mi?
Kafes kum, Gaga taşı, kalamar kemiği varsa çıkarın.

Koku hala devam ediyor değil mi?
Kafes kum, Gaga taşı, kalamar kemiği varsa çıkarın.

Evet koku devam ediyor. Gaga taşı ve kum vardı, çıkartıyorum hemen. Bunların ilaca karşı olumsuz bir etkisi mi mevcut?

İlacın etkisini azaltabiliyorlar. İlaca devam edin.

Merhabalar. Kusması neredeyse kesilmişti, arada öğürüyor gibi yapıyordu fakat artık dün itibariyle tamamen kesildi. Bugün de aynı şekilde hiçbir kusma veya öğürme yok. İlaca birkaç gün daha devam etmeli miyim garanti olması için? Ayrıca gaga taşını ve kuş kumunu tekrardan kafese koyabilir miyim? Son olarak da yardımınız için sonsuz teşekkür ederim.

Merhabalar. Kusması neredeyse kesilmişti, arada öğürüyor gibi yapıyordu fakat artık dün itibariyle tamamen kesildi. Bugün de aynı şekilde hiçbir kusma veya öğürme yok. İlaca birkaç gün daha devam etmeli miyim garanti olması için? Ayrıca gaga taşını ve kuş kumunu tekrardan kafese koyabilir miyim? Son olarak da yardımınız için sonsuz teşekkür ederim.
Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana, rica ederim. Triflucan ı kaç gün kullanmıştık?

nasıl kullandınız ilacı? benim kuşumun da kusması geçmşti ama tekrar başladı. yarın triflucan alıcam.

nasıl kullandınız ilacı? benim kuşumun da kusması geçmşti ama tekrar başladı. yarın triflucan alıcam.

İlk iki gün suyuna 6 damla damlatarak kullandım fakat biraz daha şiddetlenince ağzına damlatmaya başladım. Sabah ve akşam birer damla verdim.

Tekrardan merhabalar. Kuşum bugün birkaç kere öğürme hareketi yaptı ve kursak mantarının nüksetmiş olabileceğini düşündüm. İlacı tekrar vermeli miyim?
Tekrar vermeyin. 2,3 gün Probiyotik verin ve de kum yoksa kafeste kum ekleyin.

Tekrar vermeyin. 2,3 gün Probiyotik verin ve de kum yoksa kafeste kum ekleyin.

Tamamdır, çok teşekkürler. Bu arada komşum bu sabah "Hipradoxi-S" isimli bir ilaçtan bahsetti eğer sorunumuz birkaç gün daha devam ederse bu ilacı kullanmamı tavsiye eder misiniz? İnternette pek fazla bir şey bulamadım ilaç hakkında. Tekrardan çok teşekkür ederim.

Geri