Karadeniz Pet

Kuşum ishal gittikçe zayıflıyor ve kuruma belirtisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kullandığınız bütün ilaçları kesin ve yarın güncel dışkı fotoğraflarını atın, ishal mevcut değil ilaç sebebi ile dışkıda değişiklik görülebilir.

İlaçları kesin ve Yarın güncel dışkı atın dışkının durumuna bakıp yorum yapalım.
teşekkür ederim hemen suluğunu temizleyip normal su koyuyorum

@grimsi benim size tavsiyem bugünden sonra kuşun suyunda 3,4 gün boyunca probiyotik olsun. Yemindeki yulaf ve aspur miktarını da arttırın.

3,4 günün sonunda kuşta bi değişim olmaz ise flagyl, ya da biteral kullanırız
bir de bactrim diye bir ilaç söylediler bilginiz var öı? bir sürü ilaç söyleniyor ama hangisini kullansam bilemiyorum
Bactrim koksidiyoz da kullanılabilir. Bactrim almayın.

Son düzenleme:
image
son dışkıları bu şekilde. alabildiğim kadar yardım ve tavsiye almaya çalışıyorum çünkü ilk başta en ağır ilacı kullanarak başlıyordum sizdem tavsiye almasaydım. herkes başka bir şey söylüyor ben de dışkılarından anlamadığım için sizlerden yardım almaya çalışıyorum. o da bir can sonuçta 1-2 günde bile evlat gibi oluyor
image
son dışkıları bu şekilde. alabildiğim kadar yardım ve tavsiye almaya çalışıyorum çünkü ilk başta en ağır ilacı kullanarak başlıyordum sizdem tavsiye almasaydım. herkes başka bir şey söylüyor ben de dışkılarından anlamadığım için sizlerden yardım almaya çalışıyorum. o da bir can sonuçta 1-2 günde bile evlat gibi oluyor
Haklısınız,insan panikliyor böyle durumlarda.Bende son çare 1 kez beşeri ilaç kullandım korka korka.Sade olarak aspur da verebilirsiniz böyle olunca.

bir de ilaç kullanmamam gerektiği dışkı bu şekildeyse toparlama evresinde olduğu K vitamini kullanırsam 1-2 güne düzeleceğini söylediler
herkes başka bir şey söylüyor sonuçta bu minicik bir canlı denekmiş gibi onu bunu denemek istemiyorum.. lütfen herkes fikrini söylesin bir karar verelim de o ilacı kullanayım. bir sürü ilaç denersem hayvana yazık olur daha iki aylık bile değil

K vitaminini bilmem ama ilk dışkılara göre dışkının toparladığı doğru. Son dışkılar çok kötü değil ama normalde değil. Bende bu yüzden uyardım zaten kuşa bir sürü ilaç deneme diye. İstersen bir iki gün yani pazartesiye kadar bekle ve kuşun durumunu gözlemle. Halsizlik, kabarıklık, öğürme tarzı şikayetler oluyormu diye bak. Eğer bu sorunlar devam ederse ben önerimi söyledim zaten. Geçmiş olsun...

@grimsi benim size tavsiyem bugünden sonra kuşun suyunda 3,4 gün boyunca probiyotik olsun. Yemindeki yulaf ve aspur miktarını da arttırın.

3,4 günün sonunda kuşta bi değişim olmaz ise flagyl, biteral ya da

Bactrim koksidiyoz da kullanılabilir. Bactrim almayın.

Kesinlikle Katılıyorum Probiyotik, yulaf ve aspur verilebilir.

İlaç önermek çok kolay kuşları ilaç ile delirtmeden önce takviye besin ve gıdalar ile semptomların hafifletip atlatılması önceliktir. Geçmez yada daha ağır seyretmeye başlar ise ilaç takviyesi devreye girmelidir.

K vitaminini bilmem ama ilk dışkılara göre dışkının toparladığı doğru. Son dışkılar çok kötü değil ama normalde değil. Bende bu yüzden uyardım zaten kuşa bir sürü ilaç deneme diye. İstersen bir iki gün yani pazartesiye kadar bekle ve kuşun durumunu gözlemle. Halsizlik, kabarıklık, öğürme tarzı şikayetler oluyormu diye bak. Eğer bu sorunlar devam ederse ben önerimi söyledim zaten. Geçmiş olsun...
teşekkür ederim bir süre gözlemleyip öyle bilgi veririm size.

Kesinlikle Katılıyorum Probiyotik, yulaf ve aspur verilebilir.

İlaç önermek çok kolay kuşları ilaç ile delirtmeden önce takviye besin ve gıdalar ile semptomların hafifletip atlatılması önceliktir. Geçmez yada daha ağır seyretmeye başlar ise ilaç takviyesi devreye girmelidir.
Aynen. 3,4 günün sonunda kuşta bi değişim olmaz ise flagyl kullanmalıyız. Kayıbeyinin dediği gibi trichomoniasis ya da giardia da olabilir. Flagyl bu dediğim hastalıkların tedavisinde kullanılıyor. Ayrıca bakteriyel ishal tedavisinde de kullanılan bir ilaç.

Umarım ilaç kullanmaya gerek kalmaz..

Aynen. 3,4 günün sonunda kuşta bi değişim olmaz ise flagyl kullanmalıyız. Kayıbeyinin dediği gibi trichomoniasis ya da giardia da olabilir. Flagyl bu dediğim hastalıkların tedavisinde kullanılıyor. Ayrıca bakteriyel ishal tedavisinde de kullanılan bir ilaç.

Umarım ilaç kullanmaya gerek kalmaz..
umarım gerek kalmaz. yardımlarınız için teşekkürler sağlıkla kalın.

@grimsi biraz önce diğer forumlara bir göz attımda bütün forumlarda konu açmışsın maşaallah :) İşin garibi @Recai de her forumda yorum yazmış :D K vitaminini Doğanay önermiş sanırım vardır bi bildiği kullanabilirsin vitamin sonuçta zararı olmaz.

@grimsi biraz önce diğer forumlara bir göz attımda bütün forumlarda konu açmışsın maşaallah :) İşin garibi @Recai de her forumda yorum yazmış :D K vitaminini Doğanay önermiş sanırım vardır bi bildiği kullanabilirsin vitamin sonuçta zararı olmaz.
Her recai isimli kişi ben olacak değilim ya hocam. :D:D:)

Son düzenleme:
evet herkesten fikir almak için açtım :) oradakinin @Recai olmadığını anlamıştım buradaki gibi tavsiyeler vermiyor. K vitaminini de o yüzden size sordum kullan derseniz kullanırım :) kuşumun durumu kötüleşti maalesef sırf su olarak dışkılıyor ve kabarık bir şekilde kafes tabanında uyuyor. biraz saha bekleyeyim bildiririm :)

evet herkesten fikir almak için açtım :) oradakinin @Recai olmadığını anlamıştım buradaki gibi tavsiyeler vermiyor. K vitaminini de o yüzden size sordum kullan derseniz kullanırım :) kuşumun durumu kötüleşti maalesef sırf su olarak dışkılıyor ve kabarık bir şekilde kafes tabanında uyuyor. biraz saha bekleyeyim bildiririm :)
Ağırlık kaybı var mı ?

D31-B7929-5-D50-4772-9-A36-87-DA0-BF08-A65
parmağımla tüneğe çıkarttım. tabanda da tünekte de hep bu şekilde

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri