Karadeniz Pet

Kuşum ishal gittikçe zayıflıyor ve kuruma belirtisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ısrarlarıma rağmen vermedi veterinerle konuşmamı söyledi aradım orada konuştum sağ olsun veteriner de yardımcı olmadı şu an yapamam dedi. adam da biteral vermek zorunda kaldı. hemen başlıyorum tedaviye
Biteral de kullanılabilir. Sorun olmaz yani. 1 litre suya 1 tablet ekleyip iyice karıştırın. Tablet suya iyice karışsın. Ondan sonra suluğuna ekleyin. 5 gün boyunca kullanın. İlaçlı su hergün değiştirilecek.

Biteral de kullanılabilir. Sorun olmaz yani. 1 litre suya 1 tablet ekleyip iyice karıştırın. Tablet suya iyice karışsın. Ondan sonra suluğuna ekleyin. 5 gün boyunca kullanın. İlaçlı su hergün değiştirilecek.
Adrian’ın dediği gibi sekiz parçaya bölüp suyuna karıştırdım bir parçayı. 1 litrelik su da hazırlayacağım pazartesi günü göndermeyi düşünüyorum orada üretici baksın en azından. umarım dediğimi yapıp ilaçlı suyu verirler.

Adrian’ın dediği gibi sekiz parçaya bölüp suyuna karıştırdım bir parçayı. 1 litrelik su da hazırlayacağım pazartesi günü göndermeyi düşünüyorum orada üretici baksın en azından. umarım dediğimi yapıp ilaçlı suyu verirler.
Umarım verirler. Kuşu verdikten sonra almıyacakmısınız?

Umarım verirler. Kuşu verdikten sonra almıyacakmısınız?
iyileşirse alıcam tabiiki. ailemle göndericem ben 2 gün ilacı vermiş olucam 3 gün de evde ailem verir ilacı durumu bana bildirirler. eğer iyileşmezse vermek zorunda kalıcam elimizde ölmesini istemiyorum. elimden geleni yapıyorum ama vicdan işte

Biteral genelde kuruma için kullanılır, megabakter'ler üzerinde etkilidir. Kullanımı 1 tablet 8 parçaya bölünür 8/1 tablet suda eritilirek suluğa koyulur işlem 8 gün devam eder ve sonra kesilir.

Ben şahsım olarak kullanmadım etkisini bilmiyorum.
Mega bakter mantar olduğu halde antibiyotik nasıl tesir gösteriyor acaba ? Veterinerler bile megabakteri için ampho tercih ediyor...

Mega bakter mantar olduğu halde antibiyotik nasıl tesir gösteriyor acaba ? Veterinerler bile megabakteri için ampho tercih ediyor...
Fark ettiyseniz ilacı ben önermedim, kullanmadığımı da belirttim.

Megabakterler sınıflandırılmamış mantarlardır.

Megabakter için de önermedim üyenin kullanımını sorması üzerine genel olarak kuşlarda kullanım sebebi ile kullanım şeklini aktardım.

image
dışkısı şu an bu şekilde. yemini yemeye çalışıyor sürekli gidip su içiyor. yemliği ve suluğu tabana koydum tünekleri kullanamıyor çünkü.

bir tane bezi saç kurutma makinesi ile ısıttım kafesine çadır şeklinde yapıp koydum onun içine giriyor. sürekli kucağımda tutamadığım için yaptım fazla sıcak olmaz değil mi

99-ECF24-D-46-EE-48-B2-B6-BD-2-FC41-B93-D9-FC
veteriner bir arkadaşım bunları önerdi bakar mısınız?

Biteral genelde kuruma için kullanılır, megabakter'ler üzerinde etkilidir. Kullanımı 1 tablet 8 parçaya bölünür 8/1 tablet suda eritilirek suluğa koyulur işlem 8 gün devam eder ve sonra kesilir.

Ben şahsım olarak kullanmadım etkisini bilmiyorum.

Bir yanlış bilgiyi düzeltmek istiyorum. Öncelikle kuruma diye bir hastalık yoktur. Kuruma denilen şey herhangi bir hastalığa bağlı kuşun zayıflamasıdır. Yani bakteri, mantar, parazit, koksidiyoz ve protozoon yani bilinen hastalıkların hepsinde kuruma görülür! Yani kuruma diye tek bir hastalık yoktur ve tek bir ilacı yoktur. Umarım anlatabilmişimdir.

İkincisi megabakterde biteral kullanılmaz ve etkiside olmaz zaten. Megabakter mantar türüdür ve antifungal kullanılır antibiyotik değil!

99-ECF24-D-46-EE-48-B2-B6-BD-2-FC41-B93-D9-FC
veteriner bir arkadaşım bunları önerdi bakar mısınız?

Biteral almışsın işte bence kullanmaya devam et kafanı fazla karıştırma! Doğru kullanım şekli; Tablet ezilip toz haline getirilir ve tam dolu suluğa bir pirinç tanesi kadar toz eklenip karıştırılır. Günlük olarak tazelenir ve bir hafta kullanılır...

Bir yanlış bilgiyi düzeltmek istiyorum. Öncelikle kuruma diye bir hastalık yoktur. Kuruma denilen şey herhangi bir hastalığa bağlı kuşun zayıflamasıdır. Yani bakteri, mantar, parazit, koksidiyoz ve protozoon yani bilinen hastalıkların hepsinde kuruma görülür! Yani kuruma diye tek bir hastalık yoktur ve tek bir ilacı yoktur. Umarım anlatabilmişimdir.

İkincisi megabakterde biteral kullanılmaz ve etkiside olmaz zaten. Megabakter mantar türüdür ve antifungal kullanılır antibiyotik değil!

1- Kuruma bir hastalıktır demedim kuruma için kullanılır dedim.

2- Etkisi olur yada olmaz da demedim ilacın yaygın olarak kullanım nedenini yazdım, kullanmadığımı ve etkisini bilmediğimi de belirttim.

Konuya yeterince cevap verildi.

Konu kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri