Karadeniz Pet

Kuşum ishal gittikçe zayıflıyor ve kuruma belirtisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yarın da devam edin sonra güncel dışkı atın ishalin kesilmesi gerekirdi şimdiye kadar, yarın dışkıyı görelim ona göre bakalım.
tamam yarın da kullanacağım. sizce durum ne? ishali geçmemesine rağmen hareketleri yerinde. 30-40 gr arası oluyormuş mubişler kilosu da yerinde ama kemik hala görünüyor

bir de garden mix’in sade yemini sipariş ettim kalamar kemiği de kullanmıyordum onu da sipariş ettim başka ne almam gerek

tarttım 37 gr çıktı ama kemik elime geliyor
Sorun yok , eğer tartı doğruysa ( ambalajın üstünde ağırlığı yazan makarna irmik vs ile tartıp teyit edebilirsiniz , ambalajı ağır olmasın kafi)
Diğer tartım işlemini sabah uyanır uyanmaz yapın , amacımız kuşun aç -tok ağırlığını bulmak ve ağırlık kaybının olup olmadığını gözlemlemek..

Sorun yok , eğer tartı doğruysa ( ambalajın üstünde ağırlığı yazan makarna irmik vs ile tartıp teyit edebilirsiniz , ambalajı ağır olmasın kafi)
Diğer tartım işlemini sabah uyanır uyanmaz yapın , amacımız kuşun aç -tok ağırlığını bulmak ve ağırlık kaybının olup olmadığını gözlemlemek..
tartıyı test ettim güvenemeyip. doğru tartı

870-F64-B8-0-C40-49-C7-914-F-7-F50591-C74-CD B49-B955-D-BB9-C-478-A-97-ED-213-B102-D00-C7
güncel dışkıları.. yarın da ge-oral kullanacağım ama düzeleceğinden ümidimi kesmeye başladım bu kadar uzun süren ve geçmeyen ishal normal olamaz...

@grimsi ge-oral'e daha fazla devam etmene gerek yok. Bu kuşun ishali mikrobik. Yani normal bir ishal değil. Normal bir ishal olsaydı 2. gün kesilirdi. Ama ge-oralin faydası olmuştur kesinlikle en azından kaybettiği sıvıyı dolayısıyla elektrolitleri geri kazandırdık kuşa ;) Buda enerjisine yansımış anladığım kadarıyla...

Siz şimdi kafes altına beyaz havlu kağıt koyun ve 2-3 dışkı yapınca resmini çekip ekleyin. Bizde dışkıları inceliyelim hastalığın ne olduğunu anlamaya çalışalım ok.

@grimsi ge-oral'e daha fazla devam etmene gerek yok. Bu kuşun ishali mikrobik. Yani normal bir ishal değil. Normal bir ishal olsaydı 2. gün kesilirdi. Ama ge-oralin faydası olmuştur kesinlikle en azından kaybettiği sıvıyı dolayısıyla elektrolitleri geri kazandırdık kuşa ;) Buda enerjisine yansımış anladığım kadarıyla...

Siz şimdi kafes altına beyaz havlu kağıt koyun ve 2-3 dışkı yapınca resmini çekip ekleyin. Bizde dışkıları inceliyelim hastalığın ne olduğunu anlamaya çalışalım ok.
heme koyuyorum yaptığı gibi atacağım. bir de dışkısında siyah minik minik şeyler var onlar nedir?

heme koyuyorum yaptığı gibi atacağım. bir de dışkısında siyah minik minik şeyler var onlar nedir?

Yemdeki aspurun içi siyahtır ve sindirmesi zordur muhtemelen aspur parçaları olabilir. Tabi dışkıları tümüyle incelemek lazım. Bir kaç tane dışkı yapınca resmini çekin. Bir dışkıya bakarak yorumlayamayız ok.

8-10 kere ardı ardına hapşurdu ve 5-6 kere de kusma hareketi yaptı fakat ağzından bir şey çıkmadı. gerçekten çok korkmaya başladım lütfem yardım edin

yeni dışkıları bu şekilde. 2 tane veteriner aradım biri sürenin çok uzun olduğunu ve pek şansı olmadığını tetramezatin kullanabileceğimi söyledi. diğeri de kuşlarla ilgili çok bilgim yok fakat bu kadar zamandır bir şey olmadıysa bundan sonra da olmaz tetramezatin kullanabilsiniz dedi. bu arada ikisine de tetramezatini ben söyledim.

yeni dışkıları bu şekilde. 2 tane veteriner aradım biri sürenin çok uzun olduğunu ve pek şansı olmadığını tetramezatin kullanabileceğimi söyledi. diğeri de kuşlarla ilgili çok bilgim yok fakat bu kadar zamandır bir şey olmadıysa bundan sonra da olmaz tetramezatin kullanabilsiniz dedi. bu arada ikisine de tetramezatini ben söyledim.
Tetramezatin kullanılabilir.

Tetramezatin kullanılabilir.
başka ne yapabilirim ve sizce durum nasıl? gerçekten sokaktaki kuşları bile çocuğum gibi besleyen biri eksilince veya gelmeyince ağlayan ben kendi kuşuma bie şey olursa nasıl dayanırım bilemiyorum

başka ne yapabilirim ve sizce durum nasıl? gerçekten sokaktaki kuşları bile çocuğum gibi besleyen biri eksilince veya gelmeyince ağlayan ben kendi kuşuma bie şey olursa nasıl dayanırım bilemiyorum
Tetramezatin bu gibi durumlarda oldukça etkili bir ilaç, madem veteriner de kullanılabilir demiş başlamanız da sakınca olmaz herhalde .Geç kalınmış diyen diğer veteriner neye istinaden şansı az dedi onu da anlamış değilim.Sanki hayvan haftalardır ishal:confused:İçinizi ferah tutun.

Tetramezatin bu gibi durumlarda oldukça etkili bir ilaç, madem veteriner de kullanılabilir demiş başlamanız da sakınca olmaz herhalde .Geç kalınmış diyen diğer veteriner neye istinaden şansı az dedi onu da anlamış değilim.Sanki hayvan haftalardır ishal:confused:İçinizi ferah tutun.
teşekkür ederim... 10 gün oldu ishali maalesef. yarın tetramezatin alacağım reçeteli midir?

teşekkür ederim... 10 gün oldu ishali maalesef. yarın tetramezatin alacağım reçeteli midir?
Benim kuşum 3 haftaya yakın anormal dışkıladı,son çare veterinerin söylediği antibiyotiğe geçecektim(dışkı tahlili yapmadan ilaç önerdi bu arada) burdan okuduğum bir tedavi uyguladım ve 1 günde kesildi çok şükür.Veterinerlerde bulunuyor sanırım Tetramezatin reçeteye gerek yok diye biliyorum.

Tetramezatin antikoksidiyel ve antibakteriyel bir ilaç. Alın yarın. Suluğuna 1 pirinç tanesi kadar verin. Hazalın da dediği gibi baya etkili bir ilaç.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri