Karadeniz Pet

Kuşum ishal gittikçe zayıflıyor ve kuruma belirtisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
D31-B7929-5-D50-4772-9-A36-87-DA0-BF08-A65
parmağımla tüneğe çıkarttım. tabanda da tünekte de hep bu şekilde
Kuş şuan fotoğraftaki gibi kabarık ve dışkısı hala sulu değil mi?

Güncel dışkı fotoğrafı ve kuşun fotoğrafını atarmısınız.

evet kabarık dışkısı görünmüyor sadece su

A560-C549-3-E3-E-4-F80-A92-B-B402-C9-C84-B17

fotoğrafını çekmek için yatağa koyunca durmuyor direkt bana gelip saklanıyor uyuyor

evet kabarık dışkısı görünmüyor sadece su

A560-C549-3-E3-E-4-F80-A92-B-B402-C9-C84-B17
Sadece su olarak dışkılıyor yani?
Flagyl temin etmeye çalışın.

1 litre suya 1 tablet ekleyin. İyice karıştırın, tablet suda kaybolsun iyice suya karışsın. Ondan sonra suluğuna ekleyin. 5 gün boyunca kullanın. İlaçlı su hergün değiştirilecek.

pazartesi günü ailem gidecek kuşu da götürmek istiyorlar aldığımız yere vereceklermiş benim elimde kuşa bir şey olmasın dayanamam diye. sizce ne yapayım? aldığımız yer tanıdık sağ olsun iyi biri ilacı ona söylesem o da kullanabilir. çok kararsızım bakıp yaşatmak istiyorum ama bir şey olursa da kendimi suçlarım

suyu dökülmüş ıslanmış.. nasıl kurutabilirim tişörtüme sardım şuan

pazartesi günü ailem gidecek kuşu da götürmek istiyorlar aldığımız yere vereceklermiş benim elimde kuşa bir şey olmasın dayanamam diye. sizce ne yapayım? aldığımız yer tanıdık sağ olsun iyi biri ilacı ona söylesem o da kullanabilir. çok kararsızım bakıp yaşatmak istiyorum ama bir şey olursa da kendimi suçlarım
Karar sizin,ama şunu söyliyeyim iyi düşünün

Kağıt havlu yardımı ile kuratabilirsiniz. Aldığınız yer daha iyi tedavi uygulayabilecekse vermeniz daha sağlıklı olur.
aldığımız kişinin de bir bilgisi yok fakat ben ona flagy kullanması gerektiğini söylersem tahminimce kullanır..

Karar sizin,ama şunu söyliyeyim iyi düşünün
düşünüyorum fakat çıkmazdayım.. eğer ölürse kendimi suçlarım vicdan azabı çekerim.. aldığım yere gönderirsem de bakabilir vicdanlı biri aldığım kişi fakat kim olursa olsun kendimden iyi güvenemem ona da.

bulunduğum yerdeki karakolu arayıp izin almaya çalışam açık veteriner varsa götüreceğim yoksa da eczaneden ilacı alıp kullanacağım en azından pazartesiye kadar kullanayım

bulunduğum yerdeki karakolu arayıp izin almaya çalışam açık veteriner varsa götüreceğim yoksa da eczaneden ilacı alıp kullanacağım en azından pazartesiye kadar kullanayım
Öyle yapın bence de,hiç olmazsa ilaca başlayın.Flagyl reçetesiz verilmiyordu en son ama rica edersiniz eczaneden durumu anlatıp.

şu an yoldayım ilacı almaya gidiyorum tahminen bir saate dönmüş olurum. umarım verirler

ısrarlarıma rağmen vermediler bu kadar yol gelmişken biteral aldım..

Biteral genelde kuruma için kullanılır, megabakter'ler üzerinde etkilidir. Kullanımı 1 tablet 8 parçaya bölünür 8/1 tablet suda eritilirek suluğa koyulur işlem 8 gün devam eder ve sonra kesilir.

Ben şahsım olarak kullanmadım etkisini bilmiyorum.
ısrarlarıma rağmen vermedi veterinerle konuşmamı söyledi aradım orada konuştum sağ olsun veteriner de yardımcı olmadı şu an yapamam dedi. adam da biteral vermek zorunda kaldı. hemen başlıyorum tedaviye

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri