Talihsizlikler ardı ardına sanki..

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Sakuram
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Kuşu öldürür hocam ben kötü niyetle tavsiye ettim. :))
Yahu Selçuk hocam hemen kızıyorsunuz :) Yeni öğreniyorum ben kursak mantarını ve bu tedavileri, size güvenmediğimden değil kendime güvenmediğimden soruyor ve tekrar ediyorum gerçekten maksat doğru mu anladım :) Gerçekten korkuyorum çünkü neden biliyor musunuz bir ara veteriner vitamin ver dedi ölçeğine gösterdi verdim erkek kuşuma ama en son ölecek dedi veteriner artık nasıl kullandı isem.. Allah ömür vermişte kurtuldu sarı oğlan. Çok kötü zamanlardı ayakları yaralar içinde tırnakları simsiyah ve kan devretmedi döküldü. Çörek otu yağı kullandım en son yağın vesilesi ile kurtulduk inşe'Allah. Lakin sol ayağımızda hiç tırnak kalmadı.. Anlayın beni ben bundan dolayı artık korkar oldum sizlerle hiç ilgisi yok

Bunu dememi mi bekliyorsunuz vitaminin ne gibi zararı olabilir ki ? Hele probiyotiğin hiç olmaz. Sayısız faydası dışında.
Tabiki. Şimdi probiyotik olarak siz diazyme mı tercih ediyorsunuz yoksa kuru maya mı? Kuru maya aynı işlevi görüyor değil mi? Gerçekten bilmediğimden soruyorum

Burada kimseden kötü niyet beklemeyiz zaten, yahut amacımız asla bilgiyi sorgulamak değildir yani en azından bende bu yok çünkü ben şundan eminim ki bu forumda insanlar tanısa ya da tanımasa ve karşılıksız çok güzel bilgilerini paylaşıyorlar ve en önemlisi ben bu forumda çok fazla yardım aldım Allah razı olsun. Şartlar böyle iken bu forumda kimse zorla bulunmadığı için biri bir şey dediği zaman asla yanlış anlamam yahut başka bir gayem yoktur. Birincisi ciddiyet var ikincisi yardım söz konusu. Fakat hiçbir şey bilmeyen biri için öğrendiği yeni bilgiden dolayı bazen tedirginlik olabilir bana kızmayınız. Özellikle benim bu vitamin adını duyduğum zaman yaşadığım korkuya hiç kızmayınız sizinle ya da yardım eden kimse ile alakalı değil. Alakalı olan benim halim ben kendim emin olmanın peşindeyim. Sizden yahut yardım edenden emin olmak değil asla amacım :) Teyit etmek de diyebiliriz buna

Amin çok teşekkür ederim bu arada. İlacı nasıl ve ne kadar kullandığınızı yazarsanız daha mutlu edeceksiniz beni gerçekten ben damlalık aldım sabah akşam 1 damla gagasından vereceğim daha yeni aldığım için bugün normal suluğuna 8 damla şeklinde damlattım. Bir de gagasından 2 damla verdim. 1 damla vermem lazımdı ama işte yanlış oldu. İlacı içtikten sonra kusacak gibi yaptı kusmak istercesine fakat ben elime aldım biraz ilacı sindirim kusmasın diye kusmadı zaten. Şimdi ben sabah akşam gagasını 1 damla ve suluğuna günlük değişim yaparak 8 damla damlatarak kullanacağım. Ayhan hocam sağolsun. Siz nasıl kullandınız
Ben ağızdan akşamları 1 damla şeklinde verdim. Akşam vermemin sebebi ise, kuş uykuda olup birşeyler tüketmiyor ve ilaç kursağa daha çok etki ediyor. Benim tedavim 3 seans sürdü.
- İlki, ilaca başladıktan 2 hafta sonra kuş iyileşince ben ilacı kestim ve 1 hafta hiç sorun yaşamadık. Sonrasında tekrar başladı.
- Ikincisi, tekrar etmesi üzerine ilaca yeniden başladım. 1 hafta kadar kullandım ve iyileşme olunca tekrar kestim ama 3 hafta sonra tekrar başladı.
- Sonuncusu, hemen ilaca tekrar başladım ve yine 1 hafta kadar kullanıp iyileşince kestim. Sonra da birdaha tekrar etmedi zaten.
Kuşun vücudunda ve özellikle gagasında rahatsız olduğu dönemde koku vardı ama iyileşince kalmadı tabiki. Ayrıca benim kuş sizin söylediğiniz belirtilerin yanı sıra, istem dışı yem kusma hareketi yapıp kafasını sağa sola sallıyor ve kursağından ağzına gelen yemleri etrafa savuruyordu. Ama iyileştik çok şükür. Darısı sizin başınıza.

Sizce erkeğe de bulaşmış mıdır eş olarak aldım çünkü öpüşüyorlardı kusuyordu erkek dişiye? Fakat kokladım kokmuyor da ama bir damla damlatsam erkeğe de olur mu? @Ayhan OTÇUOĞLU hocam? Bir de ilaç tedavisinden sonra probiyotik tedavisi ve vitamin vermek doğru mudur bende 4 günün sonunda yapayım mı gerekli midir?
Evet. Hatta tüm ilaç tedavilerinden sonra uygulanabilir.

benim dişi (yumurtlama aşamasındaki) aldığım günden bu yana hapşuruyor ama bir sıkıntı görünmüyor. Aklıma gelen ihtimal nezle vs değil, daha ziyade hazmetmeyle ilgili bir sıkıntısı var. Bu başlıkta yazılan her yazı çok değerli, okudum tek tek :)

Ben ağızdan akşamları 1 damla şeklinde verdim. Akşam vermemin sebebi ise, kuş uykuda olup birşeyler tüketmiyor ve ilaç kursağa daha çok etki ediyor. Benim tedavim 3 seans sürdü.
- İlki, ilaca başladıktan 2 hafta sonra kuş iyileşince ben ilacı kestim ve 1 hafta hiç sorun yaşamadık. Sonrasında tekrar başladı.
- Ikincisi, tekrar etmesi üzerine ilaca yeniden başladım. 1 hafta kadar kullandım ve iyileşme olunca tekrar kestim ama 3 hafta sonra tekrar başladı.
- Sonuncusu, hemen ilaca tekrar başladım ve yine 1 hafta kadar kullanıp iyileşince kestim. Sonra da birdaha tekrar etmedi zaten.
Kuşun vücudunda ve özellikle gagasında rahatsız olduğu dönemde koku vardı ama iyileşince kalmadı tabiki. Ayrıca benim kuş sizin söylediğiniz belirtilerin yanı sıra, istem dışı yem kusma hareketi yapıp kafasını sağa sola sallıyor ve kursağından ağzına gelen yemleri etrafa savuruyordu. Ama iyileştik çok şükür. Darısı sizin başınıza.
Çok teşekkür ederim. Bende bu kadar şiddetli yok henüz o zaman. Allah razı olsun. Siz probiyotik ve vitamin olarak kullanım gerçekleştirdiniz mi?

Evet. Hatta tüm ilaç tedavilerinden sonra uygulanabilir.
Hocam diazyme yerine kuru maya versem aynı şey olur mu ve siz 4 günlük tedaviden sonra bana bu probiyotik ve multivitamini nasıl kullanacağımı da söyleyebilir misiniz?

benim dişi (yumurtlama aşamasındaki) aldığım günden bu yana hapşuruyor ama bir sıkıntı görünmüyor. Aklıma gelen ihtimal nezle vs değil, daha ziyade hazmetmeyle ilgili bir sıkıntısı var. Bu başlıkta yazılan her yazı çok değerli, okudum tek tek :)
Evet, çözümünüz ilk olarak elma sirkesi gibi duruyor :) Geçmiş olsun

Ayrıca benim dişi kuşumda kusma gibi hareketler var izliyorum ama kusmuyor fakat kusacak gibi yapıyor arada. Geçer değil mi?

Probiyotik bir suluğa 1/4 kaşık.
1 gr toz yaklaşık bir dolu çağ kaşığı kadardır herhalde.
Evet probiyotiği çay kaşığıyla nasıl koyduğunuzu gördüm bende öyle yapacağım. Multivitamini de çay kaşığının tam hali şeklinde koyayım o zaman. Ayhan hocam ikisini de bir sulukta yanı ayna verebiliyor muyum?

Geri