Talihsizlikler ardı ardına sanki..

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Sakuram
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
evet eskı cere rengıne donucek
Hocam bir şey soracağım, eski cere rengine dönmesinden sonra kızışmasında bir etken olacak mı? Açık sormam gerekirse, ceresi tekrar böyle kızıştığını anladığım cere rengi gibi olacak mı yoksa normal dişi cere renginde mi kalacak ve bu kızışmasında problem olacak mı? Dediğinize göre ben şöyle anladım da ama emin olamadım: Ceresi arada böyle kızaracak ve dökülecek sonra tekrar kızaracak ve yine dökülecek bu bir döngü

İyi olsun inş kızınız.. Kokunun dışında yeme de içmede azalma oldu mu. Ayhan bey size ilacı önermiş 5'gün boyunca kesintisiz kullanın. Ayhan bey muhabbet kuşunda bizim önderlerimizden zaten. Sağolsun bizim bilmediğimiz çok şeyi üretici olduğundan biliyor.. Dişiyi takip edin.. Kızınız da çok güzel maşallah.. İyi olacak hiç endişe etmeyin. Sadece koku dışında mubişte farklı bir olumsuzluk oldumu onu merak ettim.

Bana ilacı yarım suluğa 6-7 damla olacak şekilde 5 gün kullanın demişlerdi 5 gün sonunda iki gün probiyotik ve multivitamin daha sonrada bir hafta probiyotik verin demişlerdi

İyi olsun inş kızınız.. Kokunun dışında yeme de içmede azalma oldu mu. Ayhan bey size ilacı önermiş 5'gün boyunca kesintisiz kullanın. Ayhan bey muhabbet kuşunda bizim önderlerimizden zaten. Sağolsun bizim bilmediğimiz çok şeyi üretici olduğundan biliyor.. Dişiyi takip edin.. Kızınız da çok güzel maşallah.. İyi olacak hiç endişe etmeyin. Sadece koku dışında mubişte farklı bir olumsuzluk oldumu onu merak ettim.
Ya bence gayet yem yiyordu. Benim sarı oğlan yerken o da özenip gider yerdi yanında. Ayırdığım kafeste pek yemedi sürekli çırpındı durdu hatta ve bu yüzden ben de erkeği küçük kafese dişiyi kendi evlerine asıl kafese koydum şimdi ve orada yem yedi. Çok kokuyordu kuş gibi değil kuş kokusunu biliyorum merak etmeyin öyle değil bu çok farklı değişik ya anlatamıyorum yıkadım hatta emin olmak için maalesef.. Yıkanmaz biliyorum ama işte emin olamadım. Kokusu yine gitmedi. Geldiğinden beri kokuyor ilacı damlattım ağzına akşam koku bayağı hafifledi işte bakalım. 4 gün kullanmam gerektiğini söyledi Ayhan hocam, günlük suluğuna taze bir su ile 8 damla şeklinde ve sabah akşam bir damla gagasına damlatabileceğimi söyledi. Bende akşamüstü ilacı aldım ve damlattım gagasına suluguna da koydum kafesinde şimdi

Bana ilacı yarım suluğa 6-7 damla olacak şekilde 5 gün kullanın demişlerdi 5 gün sonunda iki gün probiyotik ve multivitamin daha sonrada bir hafta probiyotik verin demişlerdi
Probiyotik ve multivitamin i denildiği şekilde yaptınız mı? Bende mi yapmalıyım acaba

Probiyotik ve multivitamin i denildiği şekilde yaptınız mı? Bende mi yapmalıyım acaba
Evet yaptım bence sizde kullanın sonuçta ilaç kullanıyorsunuz hem zararı değil yararı olur kuş kendini daha çabuk toplar

Evet yaptım bence sizde kullanın sonuçta ilaç kullanıyorsunuz hem zararı değil yararı olur kuş kendini daha çabuk toplar
Peki bunu nasıl uyguladınız tam olarak bana da söyler misiniz?

İnşe'Allah dediğiniz gibi iyi olur ve bir daha olmaz böyle bir şey çok üzüldüm ben.. Teşekkür ediyorum yorumlarınız için

Peki bunu nasıl uyguladınız tam olarak bana da söyler misiniz?
Mercimek tanesi kadar probiyotik ve multivitamini bir sulukta karıştırarak hergün taze olacak şekilde iki gün verdim bir haftada yine mercimek tanesi kadar probiyotiği bir suluğa hergün taze olacak şekilde verdim

Mercimek tanesi kadar probiyotik ve multivitamini bir sulukta karıştırarak hergün taze olacak şekilde iki gün verdim bir haftada yine mercimek tanesi kadar probiyotiği bir suluğa hergün taze olacak şekilde verdim
Anladım tamam bende yapacağım inşe'Allah

Multivitamin dediğiniz de mi mercimek tanesi kadar mı olacak sulukta? Toz halinde olan değil mi bu vitamin?

Probiyotik dediğimiz kuru maya. Hangi kuru maya farkediyor mu? BİM den aldığım olur mu :)

Multivitamin dediğiniz de mi mercimek tanesi kadar mı olacak sulukta? Toz halinde olan değil mi bu vitamin?
Evet toz halinde olan oda her ikisi de mercimek tanesi kadar olacak ben probiyotik olarak maya kullanmıyorum diazyme 256 adında probiyotik var kuşlar için onu kullanıyorum

Yoksa probiyotik ve toz vitaminin ikisi toplam mercimek tanesi büyüklüğü kadar mı olacak?

Evet toz halinde olan oda her ikisi de mercimek tanesi kadar olacak ben probiyotik olarak maya kullanmıyorum diazyme 256 adında probiyotik var kuşlar için onu kullanıyorum
Tamam bende onu alayım. Nereden alacağım petshopta bulabilir Miyim?

Genelde bulunmuyor petshoplarda ben hobipetten sipariş vermiştim iki güne geliyor oraya bi bakın isterseniz
Tamam teşekkür ederim çok sağolun. Yarın veterineri arayıp sorarım sonra da olmazsa böyle yaparım çok teşekkürler

Her biri mercimek tanesi kadar olacak Hocam. Probiyotik hasta veya sağlıklı olsun her kuşa verilmelidir. Hele ki tedaviden sonra olmazsa olmazlardandır. Her gün vermenizde sakınca yoktur.
Bu arada kursak mantarı ve bazı hastalıklara önlem olarak haftada iki gün bir yarım suluğa 3 damla elma sirkesi kullanın. Sirkedeki asit mantarların üremesini ve çoğalmasını engeller.

Her biri mercimek tanesi kadar olacak Hocam. Probiyotik hasta veya sağlıklı olsun her kuşa verilmelidir. Hele ki tedaviden sonra olmazsa olmazlardandır. Her gün vermenizde sakınca yoktur.
Bu arada kursak mantarı ve bazı hastalıklara önlem olarak haftada iki gün bir yarım suluğa 3 damla elma sirkesi kullanın. Sirkedeki asit mantarların üremesini ve çoğalmasını engeller.
Tamam çok teşekkür ettim. Bu diazyme mı yoksa kuru maya mı alayım? Daha doğrusu şu an alamam diazyme. Kuru maya da aynı özellikte mi yoksa diazyme daha mı iyi sizce ona göre alacağım bu ilaç tedavisinden sonra

Yani toplam 2 tane mercimek tanesini suya karıştırscğaım gibi olacak öyle mi? Zarar vermez değil mi hocam?

Geri