Talihsizlikler ardı ardına sanki..

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Sakuram
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Sakuram

Onursal Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Arkadaşlar merhabalar. Dişi kuşumda kursak mantarı teşhisinden sonra @Ayhan OTÇUOĞLU hocamızın dediği ilacı az önce aldım ve kullanmaya başladım öncelikle teşekkür ediyorum hocama inşe'Allah iyileşeceğiz. Eşi ile kendisini ayrı kafeslere aldım, dişi farklı küçük bir kafeste erkek ise aynı kafesindeAyrıca kursak mantarı hakkında ne düşünüyorsunuz? Benim dişimde geldiğinden beri koku var, post 2-3 gündür kusma gibi bir hareket yaptığını farkettim ve forumda sordum sağolun hepiniz yardımcı oldunuz özellikle dediğim gibi şu an Ayhan hocam vesilesi ile tedaviye başladım. Dış görüntüsünde herhangi bir mantar görüntüsü de yok. Sizce geç kaldım mı?

Not: Ayın 21 inden beri dişi benimle.

Dişi ayrı bir kafeste erkeğin kafesinin görecek şekilde fakat dişi de son birkaç gündür gördüğüm başka bir şey daha var. İlk geldiğinde çektiğim resimlerde cere rengindeki kızgınlık daha belli iken şu an açılmalar görüyorum. Yardım edebilir misiniz, sebebi nedir? Talihsizlik üstüne talihsizlik sanki benimki.. :(

Kızışmış dişinin kızışması geçer mi? Bir ara merakımdan sorduğum zaman geçmez denmişti ama şu an açıklıklar görüyorum kendi dişimde. İlk geldiği zamanki fotoğraflarını ver şimdiki resimleri atıyorum

İlk geldiği günlerdeki resimler:
Ekli dosyayı görüntüle 10186
Ekli dosyayı görüntüle 10187
Ekli dosyayı görüntüle 10188

Bu da şimdi çektiğim resimler:
Ekli dosyayı görüntüle 10189
Ekli dosyayı görüntüle 10190

Son düzenleme:
Ne kadar talihsiz mişsin

HUAWEI KII-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sanırım.. Nasip işte :( Umarım iyileşir ve umarım ceresindeki bu şey kızışması belirtisinin geçmesi manası değildir ve hastalık da değildir.. Umarım ben yanlış anlıyorumdur

Gecmez dişi kuşlarda cere kahverengi olduktan sonra catlar ve dökülür normal birşey

Öncelikle geçmiş olsun. Hangi ilacı kullandığınız konusunda bilgim yok. Ben de bundan yıllar önce sahiplendiğim ve yaklaşık 2 sene kadar baktığım dişi muhabbet kuşumu aldıktan 2 hafta sonra aynı durumla karşılaşmıştım. Mukostatin isimli eczanede satılan bir ilaç sayesinde hastalıktan kurtulmuştuk. Acil şifalar diliyorum.

Öncelikle geçmiş olsun. Hangi ilacı kullandığınız konusunda bilgim yok. Ben de bundan yıllar önce sahiplendiğim ve yaklaşık 2 sene kadar baktığım dişi muhabbet kuşumu aldıktan 2 hafta sonra aynı durumla karşılaşmıştım. Mukostatin isimli eczanede satılan bir ilaç sayesinde hastalıktan kurtulmuştuk. Acil şifalar diliyorum.
Ya beni şu an nasıl mutlu ettiniz tekrar bu bilgi ile. Ayhan hocam da bana bu ilacı söyledi bugün aldım bende vermeye başladım. Dişiyi ayrı kafese almıştım ama o kafeste çok çırpındı bende erkeği ayrı kafese aldım dişiyi normal kafeslerine koydum. İlacı nasıl verdiniz? Bu arada bende 21 inde aldım erkeğin yanına 2 hafta oldu, bende bu ilacı kullanmaya yeni başladım bugün. Geldiğinden beri koku var mıydı sizin dişide de?

Amin çok teşekkür ederim bu arada. İlacı nasıl ve ne kadar kullandığınızı yazarsanız daha mutlu edeceksiniz beni gerçekten ben damlalık aldım sabah akşam 1 damla gagasından vereceğim daha yeni aldığım için bugün normal suluğuna 8 damla şeklinde damlattım. Bir de gagasından 2 damla verdim. 1 damla vermem lazımdı ama işte yanlış oldu. İlacı içtikten sonra kusacak gibi yaptı kusmak istercesine fakat ben elime aldım biraz ilacı sindirim kusmasın diye kusmadı zaten. Şimdi ben sabah akşam gagasını 1 damla ve suluğuna günlük değişim yaparak 8 damla damlatarak kullanacağım. Ayhan hocam sağolsun. Siz nasıl kullandınız

Sizce erkeğe de bulaşmış mıdır eş olarak aldım çünkü öpüşüyorlardı kusuyordu erkek dişiye? Fakat kokladım kokmuyor da ama bir damla damlatsam erkeğe de olur mu? @Ayhan OTÇUOĞLU hocam? Bir de ilaç tedavisinden sonra probiyotik tedavisi ve vitamin vermek doğru mudur bende 4 günün sonunda yapayım mı gerekli midir?

Son düzenleme:
Sizce erkeğe de bulaşmış mıdır eş olarak aldım çünkü öpüşüyorlardı kusuyordu erkek dişiye? Fakat kokladım kokmuyor da ama bir damla damlatsam erkeğe de olur mu? @Ayhan OTÇUOĞLU hocam?
Benim kuşumda da vardı kursak mantarı bu ilacı bende kullandım beş gün boyunca yarım suluğa 6-7 damla olacak şekilde kullandım hergün tazeledim 2 ay oldu bi daha sorun yaşamadım inşallah da yaşamam.

Benim kuşumda da vardı kursak mantarı bu ilacı bende kullandım beş gün boyunca yarım suluğa 6-7 damla olacak şekilde kullandım hergün tazeledim 2 ay oldu bi daha sorun yaşamadım inşallah da yaşamam.
İnşe'Allah. Allah yaşatmasın ben çok üzüldüm. Ağzına damlatma yaptınız mı siz merak ettim

İnşe'Allah. Allah yaşatmasın ben çok üzüldüm. Ağzına damlatma yaptınız mı siz merak ettim
Ben ağzına damlatma yapmadım kendisi suluktan içti yem yiyordu hareketleri normaldi ama çok zayıflamıştı bir iki kere kustu ve bende burdaki ustalardan gagsından koku geleceğini öğrendim ve gerçekten kokuyordu yönlendirmeleriyle ilacı kullandım ve geçti

Ben ağzına damlatma yapmadım kendisi suluktan içti yem yiyordu hareketleri normaldi ama çok zayıflamıştı bir iki kere kustu ve bende burdaki ustalardan gagsından koku geleceğini öğrendim ve gerçekten kokuyordu yönlendirmeleriyle ilacı kullandım ve geçti
Anladım tamam teşekkür ederim. Bende ağzına damlatma yapacağım bakalım 4 gün sürecek tedavim inşe'Allah iyileşeceğiz..

Anladım tamam teşekkür ederim. Bende ağzına damlatma yapacağım bakalım 4 gün sürecek tedavim inşe'Allah iyileşeceğiz..
İnşallah hemen iyi olur gerçekten çok zor ben hergün gözünün içine baktım resmen başında nöbet tuttum bişey olacak diye allaha şükür şimdi iyiyiz eş alıcam artık.

Konuyu yeni okudum çok geçmiş olsun sakuram nickli arkadaşım.. Dişide nasıl bir koku vardı?

İnşallah hemen iyi olur gerçekten çok zor ben hergün gözünün içine baktım resmen başında nöbet tuttum bişey olacak diye allaha şükür şimdi iyiyiz eş alıcam artık.
Bende öyleyim.. :( İnşe'Allah atlatırız. Sizinki bizimkinden daha ağır gibi duruyor sanki, bizimkinde kusma görmedim hiç ama kusacak gibi yaptığını gördüm şu birkaç gün. Size nasıl kullanmanız gerektiğini söylediler? Bu forum çok ama çok güzel bir forum Allah Ayhan hocam dan da diğer isimlerini sayamadığım bütün hocalarımdan razı olsun bende burada öğrendim dün ilacı

Konuyu yeni okudum çok geçmiş olsun sakuram nickli arkadaşım.. Dişide nasıl bir koku vardı?
Hiç önemli değil sevgili hocam, böyle çok kötü bir koku ekşimsi gibi diyeceğim nasıl anlatamıyorum. İlacı gagasını damlattım damlalık ile kokusu bayağı hafiflemiş. Akşam damlattım ve suluguna da koydum 8 damla

Siz biliyorsanız kokuyu daha doğrusu tarif edebilme şansınız varsa edin bana belki ben sizin tarifinizden bir şeyler anlarım tarif etmek için çünkü gerçekten kötü bir koku vardı özellikle gagasında ve kuyruğu çok hafif inip kalkıyor hala. Dün forumda sormuştum resimler ve gif atarak. Size de atayım hemen dünkü halini, bugün kokusu azaldı bakalım işte..Ekli dosyayı görüntüle 10204 Ekli dosyayı görüntüle 10205

Geri