Sohbet Başlığı

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan ADRIAN
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Forum içinde bulmak zor değil ama nasıl diyim karmaşık. Normal bir site olsa kategorize olarak başlıkları anasayfada fontun üzerine verirsin direk tıklanır. Forumda ilk göze o çarpmıyor.
Hocam mesela acil lütfen yazanı bildir diye bir eklenti olsa bildirsek direkt yöneticilere gitse daha kolay olur bence

Raporlama var. Ya da yöneticileri etiket yapabilirsiniz konuya.
Ben bu olaya şahsen karşıyım bazı konularda moddan önce görüp modluğa soyunanlar var. Modu etiketliyip mükerre konu diyor misal. Üyenin işi değil bu bence. Forumu geliştirmek için destek verebilirsin, görüş bildirebilirsin de böyle konuları bildirmek tuhaf. İkinci bir başlıkda cinsiyet,yaş soranlara ben cevap yazıyorum o başlık altında ilgili başlığa yönlendirmiyorum. Yazmış artık, hem o ikinci kez uğraşmış olcak hem ben 😅 iki kelime yazmak daha kolay geliyor.

Foruma yeni gelen üyelerin başlıkları okuduklarından pek emin değilim üye oldukları gibi direk konu açıyorlar tabi konular yanlış başlıklara açılıyor onu düzenlemek yine bize kalıyor yani özetle çok faydası olacağını sanmıyorum ama Ürün inceleme başlığı için düzenleme yapabiliriz.
Hocam yeni gelen üye forumdaki yazıları bir üye tarafından yazıldığının bilincinde emin olamıyo doğrumu değilmi. Vikipedi de okusa dogmatik bilgi gibi sorgulamaz. Halbuki ordaki metinlerde ilgili kaynaklardan kaynakça gösterilerek alınıyor. Forumla normal sitenin farkı o. Muhabbet kuşu yazınca googleda ilk 3 de çık. Burdaki bilgileri normal site üzerinde makale gibi ver kimse sorgulamaz doğrumu yanlış mı diye.

Ben bu olaya şahsen karşıyım bazı konularda moddan önce görüp modluğa soyunanlar var. Modu etiketliyip mükerre konu diyor misal. Üyenin işi değil bu bence. Forumu geliştirmek için destek verebilirsin, görüş bildirebilirsin de böyle konuları bildirmek tuhaf. İkinci bir başlıkda cinsiyet,yaş soranlara ben cevap yazıyorum o başlık altında ilgili başlığa yönlendirmiyorum. Yazmış artık, hem o ikinci kez uğraşmış olcak hem ben 😅 iki kelime yazmak daha kolay geliyor.
Forumda aynı anda 3'ten fazla modu aktif göremezsin. Doğal olarak her konuya yetişemiyorlar, kendileri diyorlar etiketleyin bizi gelelim kapatalım diye zaten. Biz de etiketliyoruz. Burada modluğa soyunma gibi bir durum yok, sen cevap verirsen başkası da gelir bir daha konu açar. Sonra sürekli cinsiyet konuları açılır.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Adamlar ilkokuldan başlıyorlarmış öğretmeye yurtdışında, galiba bizde de işkur veriyordu kurs olarak lise öğrencilerine ama tabi ne kadar öğretebilecekler.
Evde kendin de öğrenirsin, zor görünüyor dışarıdan bakınca ama mantığı kavradığın zaman gerisi geliyor. Biraz zaman ve istek gerek sadece. Ama kodlama dili öğrenirsen full stack developer olur paranı kazanırsın. Şuan en basiti sürükle bırak yöntemi ile website tasarlasan yine para kazanırsın.

Benim forumda en çok gıcık olduğum durum şu;
- Kuşumun göğüs kemiği elime geliyor, kuruma mı?
-Yuvalık taktım ne zaman yumurta gelir?
- Kavga ediyorlar ne yapmalıyım?
- Kuşum kafes tellerine çıkıp uyuyor, hasta mı?
Gibi belki forum içerisinde 1000 kez cevaplanmış sorular her gün tekrar tekrar açılıyor. Hani şuna tamam, atıyorum kuşları uzun süredir iyi anlaşırken sebep olmadan kavga etmeye başlamıştır ve bu yüzden açmıştır ne yapmalıyım diye konu. Bu kabul edilir, ama 5 yaşında dişi ile yeni yeme düşmüş erkek kuşu aynı kafese koyup sonra neden kavga ediyorlar diye konu açan insanlar var. Biz anamızın karnından Muhabbet kuşlarına elçi olarak gönderilmedik ki, biz de araştırarak öğreniyoruz. Forum içerisinde hemen hemen bu soruların hepsinin cevabı var üstelik.

Bu yüzden forumda en çok görmek istediğim değişiklikler şunlar;
1- Bilgi bankasının güncellenmesi.
2- Sitede arama için konuların daha iyi filtrelendirilmesi, araştırma yapmanın kolaylaştırılması.

Bilgi bankasında bazı konular 2013'den filan kalma, bazıları da konu hakkında yeterince açıklayıcı değil. Moderatörler veya sitedeki bilgili üyeler ile bu konular yenilenebilir. Örneğin @ADRIAN'ın yaptığı incelemeler, @Melih.S59'un yazıları, @Recai SULAMİS'in hastalık tedavileri vb. Bu konular gerekli başlıklara sabitleniyor elbet ama yeni gelen kaç üye açıp konu başlıklarının sabitlenen konularına bakıyor. Mesela benim kendi yazım sabitlendiğinde gördüm ilk böyle bir bölümün olduğunu.

Sitede araştırma yapmak da biraz zorlayıcı. Atıyorum adamın kuşunda yumurta sıkışması belirtileri var, araştırmak istiyor. Giriyor yumurta sıkışması yazıyor arama yerine. Cevap bulmak yerine kafasına daha çok soru işareti giriyor. Konular başlıklar haricinde de filtrelense araştırma yapmak için çoğu insana kolaylık sağlar.

Benim forumda en çok gıcık olduğum durum şu;
- Kuşumun göğüs kemiği elime geliyor, kuruma mı?
-Yuvalık taktım ne zaman yumurta gelir?
- Kavga ediyorlar ne yapmalıyım?
- Kuşum kafes tellerine çıkıp uyuyor, hasta mı?
Gibi belki forum içerisinde 1000 kez cevaplanmış sorular her gün tekrar tekrar açılıyor. Hani şuna tamam, atıyorum kuşları uzun süredir iyi anlaşırken sebep olmadan kavga etmeye başlamıştır ve bu yüzden açmıştır ne yapmalıyım diye konu. Bu kabul edilir, ama 5 yaşında dişi ile yeni yeme düşmüş erkek kuşu aynı kafese koyup sonra neden kavga ediyorlar diye konu açan insanlar var. Biz anamızın karnından Muhabbet kuşlarına elçi olarak gönderilmedik ki, biz de araştırarak öğreniyoruz. Forum içerisinde hemen hemen bu soruların hepsinin cevabı var üstelik.

Bu yüzden forumda en çok görmek istediğim değişiklikler şunlar;
1- Bilgi bankasının güncellenmesi.
2- Sitede arama için konuların daha iyi filtrelendirilmesi, araştırma yapmanın kolaylaştırılması.

Bilgi bankasında bazı konular 2013'den filan kalma, bazıları da konu hakkında yeterince açıklayıcı değil. Moderatörler veya sitedeki bilgili üyeler ile bu konular yenilenebilir. Örneğin @ADRIAN'ın yaptığı incelemeler, @Melih.S59'un yazıları, @Recai SULAMİS'in hastalık tedavileri vb. Bu konular gerekli başlıklara sabitleniyor elbet ama yeni gelen kaç üye açıp konu başlıklarının sabitlenen konularına bakıyor. Mesela benim kendi yazım sabitlendiğinde gördüm ilk böyle bir bölümün olduğunu.

Sitede araştırma yapmak da biraz zorlayıcı. Atıyorum adamın kuşunda yumurta sıkışması belirtileri var, araştırmak istiyor. Giriyor yumurta sıkışması yazıyor arama yerine. Cevap bulmak yerine kafasına daha çok soru işareti giriyor. Konular başlıklar haricinde de filtrelense araştırma yapmak için çoğu insana kolaylık sağlar.
Kuruma konusunda maalesef söylemekten başka birşey yapmamız mümkün değil..
Nedeni ise kuruma hastalık olarak lanse edildi.
Mesela youtube da kurumaya sulphamezathine öneren var. Facebook gruplarında yine kurumaya biteral öneriyorlar hâlâ. Zaten forumda söyleye söyleye dilimizde tüy bitti.

Kuruma konusunda maalesef söylemekten başka birşey yapmamız mümkün değil..
Nedeni ise kuruma hastalık olarak lanse edildi.
Mesela youtube da kurumaya sulphamezathine öneren var. Facebook gruplarında yine kurumaya biteral öneriyorlar hâlâ. Zaten forumda söyleye söyleye dilimizde tüy bitti.
Şuan hala kurumanın hastalık olduğuna dair sabitlenmiş başlık var.

Şuan hala kurumanın hastalık olduğuna dair sabitlenmiş başlık var.

Düzenlemeler olucak..

Forumda aynı anda 3'ten fazla modu aktif göremezsin. Doğal olarak her konuya yetişemiyorlar, kendileri diyorlar etiketleyin bizi gelelim kapatalım diye zaten. Biz de etiketliyoruz. Burada modluğa soyunma gibi bir durum yok, sen cevap verirsen başkası da gelir bir daha konu açar. Sonra sürekli cinsiyet konuları açılır.
Aslında hepsine yetişiriz ancak bizim de işlerimiz olduğu için bazen foruma pek giremiyoruz. Girdiğimiz de de bi göz gezdirip çıkıyoruz. Siz etiket yapınca direk görme imkanımız oluyor.

Geri