Sizce yumurta var mı ?

Hüseyin bazen suni dölleme gerekiyor sebebini bir ara paylasirim senle :)

Senlede paylasırım ayıp ediosun daha ne deli projeler var denenmis sonuc alınmıs @Recai demi :)
Suni döllemeyi denemişliğim var evvela fikrimde var lakin zamanla kendiliğinden çiftleşecek olan özellikle yerli kuşlara uygulamak anlamsız.

Özellikle eşe gelmeyen özel ırklar için kullanılabilir lakin bu herkesin yapabileceği basit bir işlem değil, video izleyerek suni dölleme işlemi yapılmaz sonra 10 kuştan 7-8 tanesi kalıcı olarak idrar yolu enfeksiyonu, cinsel organın kan toplaması ve enfeksiyon kapması, dölleme işleminin doğal yollarla yapılamaması bozulması yada kısır kalması gibi sonuçlar doğuruyor.

Suni döllemeyi denemişliğim var evvela fikrimde var lakin zamanla kendiliğinden çiftleşecek olan özellikle yerli kuşlara uygulamak anlamsız.

Özellikle eşe gelmeyen özel ırklar için kullanılabilir lakin bu herkesin yapabileceği basit bir işlem değil, video izleyerek suni dölleme işlemi yapılmaz sonra 10 kuştan 7-8 tanesi kalıcı olarak idrar yolu enfeksiyonu, cinsel organın kan toplaması ve enfeksiyon kapması, dölleme işleminin doğal yollarla yapılamaması bozulması yada kısır kalması gibi sonuçlar doğuruyor.
Kesinlikle katılıyorum eksik olan su erkek olan kusun gısır kalması ve döl torbasinin patlamasına kadar giden sorunlar var faydalı yönünü burdan söylemeyim özelden yazarım millet duyunca denemeye kalkar kusa zarar verir bu konuda ciddiyim ama

Hocam yerliler her türlü eş tutuyor mu ? Eş seçimi yaptırmadan da ?

Hocam yerliler her türlü eş tutuyor mu ? Eş seçimi yaptırmadan da ?
Diğer ırklara göre daha kolay eş tutarlar ve yavrularına daha iyi bakarlar ama bu her türlü eş tutacakları anlamına gelmez sadece maddi olarak daha uygun fiyata oldukları ve eş seçimleri daha kolay olduğu için suni dölleme işlemi yapılması için yerli ırkların seçilmesi çok mantıklı olmaz.

Doğal süreçte eş tutumu yavru bakımı en sağlıklı olanıdır müdahale ile doğal sürecin dışına çıkılan her yöntem sağlıksız sonuçlar doğurur.

Kuyrukta sallanmalar var ama hala enerjik. Daha yumurtlamadı üzülüyorum kolay atar inşallah

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kuyrukta sallanmalar var ama hala enerjik. Daha yumurtlamadı üzülüyorum kolay atar inşallah

En beklemediğin anda atıyorlar Hüseyin hep. Ben dün bütün gün bekledim kuşun yumurtası için, banyoya bi gittim geldim kuş yumurtlamış.

Arkadaşlar sorum olacak. Yakında yumurta gelir ama dişi yuvada talaş bırakmamış bir avuç koymuştum hiç biri kalmamış yuvada hiç birşey istemiyor.

Yumurtalar için bunun zararı olur mu hiç bişry olmasada olur mu ? Ne yapmalıyım

Olmasada olur ama söle bir durum söz konusu ani hareketlerde bir birine carpip kirila bilir

Benim kuşumda aynı şekil herşeyi atmıştı yuvadan. kuş yumurtalyınca bir tutam koymuştum yatmayı bırakıp bütün yumurtaları kırmıştı. Yuvayla çok oynamayın bence ama karar sizin tabi ki.😊

benim kuşum da yuvalığa yem dökmüştüm yemlerin üzerine yaptı yumurtasını daha sonra forumdan arkadaşlar çam talaşı koy dediler bir tutam koydum baktım hepsini atmış dışarı sonra 2 cm kalınlığında koydum kendisine göre ayarlamış fazlalıkları atmış dışarı , az yerine biraz fazla koyabilirsin benim kuşum kanat çırparak dışarı atıyordu az olunca hepsi birden uçabilir

20201106_165053.jpg
20201118_231804.jpg

çam talaşı koyduğumda o plastikler gözükmeyene kadar doldurmuştum sonra kendisi girip ayarlamıştı

Geri