Sizce yumurta var mı ?

Hüseyin bey bende sizin gibi çok bekledim aynı sizin gibi benim kuşumdada yumurta belirtileri ortaya çıkıp sonra geri gidiyordu. Yapmadığım şey kalmamıştı mamasıydı vitaminiydi falan en sonunda dedim bu iş olmayacak ümidi kestim günde 2-3 kez çiftleşiyorlar. Bi zamanlar yine yumurta belirtileri gösterdi bi akşam yuvalığı açtım yumurta bana bakıyor. İlk kuluçkası olduğu için stres yapıp o yumurtaları yemişti. Şu an 2. Kuluçkada ilk yavru çıktı. Demek istediğim ümidinizi kaybetmeyin elbet yumurta yapacak ben 4 ayda aldım sizde alırsınız mutlaka.

Hüseyin bey bende sizin gibi çok bekledim aynı sizin gibi benim kuşumdada yumurta belirtileri ortaya çıkıp sonra geri gidiyordu. Yapmadığım şey kalmamıştı mamasıydı vitaminiydi falan en sonunda dedim bu iş olmayacak ümidi kestim günde 2-3 kez çiftleşiyorlar. Bi zamanlar yine yumurta belirtileri gösterdi bi akşam yuvalığı açtım yumurta bana bakıyor. İlk kuluçkası olduğu için stres yapıp o yumurtaları yemişti. Şu an 2. Kuluçkada ilk yavru çıktı. Demek istediğim ümidinizi kaybetmeyin elbet yumurta yapacak ben 4 ayda aldım sizde alırsınız mutlaka.
En beklemediğiniz anlarda oluyor nedense hep.

Aldığım adamda 4 ay demişti. Belkdide yavru alıp sattıkları için şuan yumurta gelmiyor bilemedim. Umudumu yitirmedim, bekliyoruz bakalım[emoji106]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Selamün Aleyküm [emoji106] buraya tekrar geldim çünkü sonunda yumurta var.

Belirtiler; baş pöaek kadar büyük dışkılar.

Genişlemiş ve şişmiş anüs ve o nölgede tüy dökülmesi.

Kızıştırıcı herşeyi bugün son olarak verdim.

Bugün veya yarın sıkışma olmazsa kesin yumurta bekliyorum.

Asıl dertler şimdi başlıyor demiştiniz inşallah kuşlar kendileri hallederler[emoji106]

Evet kuşları alalı 3 ay 8 gün olmuş.

Ve 2 gün içerisinde yumurta bekliyorum bu sefer kesin.

Dualarınızı bekliyorum genelde ilk kuluçka hep sorunlu olur ama inşallah sorunsuz atlatırlar ve hepside sağlıklı olur.

Herkese çok teşekkür ederim[emoji106]

hayırlı olsun gelişmeleri bekliyoruz

Suni dölleme neticesinde gelişen bir sonuç mu ? Yoksa kuşlar doğal yolla mı çiftleştiler ?

Suni dölleme neticesinde gelişen bir sonuç mu ? Yoksa kuşlar doğal yolla mı çiftleştiler ?

Emin değilim hocam. Hergün günde 2-3 kere doğal olarak çifltşeiyorlardı.

Suni dölleme yaptığım günde çiftleşmişlerdi.

Suni dölleme ile olduysa 15 gün sonra oldu demektir.

İlk yumurta dolu olup diğerleri boş çıkarsa anlaşılır herhalde.

Bugün yumurtlar muhtemelen anüs çok büyüdü. Bugün bile çiftleştiler.

Bu suni döllemeye bende karşıyım ama ilk kuluçka için denemek istedim. Çünkü hayvanın geldiğinden beri yuvayla uğraşması, kızışık halde beklemesinin uzun sürelerde eziyet olduğunu düşünüyorum. Kuluçkamın ardından hemen yuvalığı alacağım. 3 aydır kızışık nerdeyse.

hayırlı olsun sağlıkla büyürler inşallah ☺️ ben de dün gece ilk yumurtayı aldım. İlerleyen zamanlar için tavsiyeleriniz varsa seve seve dinlerim 😂 Yuvalıkta yumurta görmek acayip bir duyguymuş.

hayırlı olsun sağlıkla büyürler inşallah [emoji3526] ben de dün gece ilk yumurtayı aldım. İlerleyen zamanlar için tavsiyeleriniz varsa seve seve dinlerim [emoji23] Yuvalıkta yumurta görmek acayip bir duyguymuş.

Burdan paylaşacağım inşallah bende uzun süredir yuvada şuan. Galiba yapmaya çalışıyor..

Geri