Sizce yumurta var mı ?

Aşırı mı beslemiş acaba tehlikeli olur mu korktum [emoji1] sıkıntı olurmu acabaya

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu kadar beslemesi anormal mi acaba ?
Heyvandan büyük resmen.
dcc5b3e4f48b327264328927d112edd1.jpg

c7a86b388f73d34bf90f04c571ada646.jpg

İlk zamanlarda böyle oluyor. Kuş çok küçük olduğundan sanki çok yemiş gibi gözüküyor. Aslında 30 günde şu küçücük halinden, kocaman bir hale dönmesi için sürekli olarak böyle beslenmesi gerekiyor. Yeme düştükleri de görürüz umarım. 😁

İlk zamanlarda böyle oluyor. Kuş çok küçük olduğundan sanki çok yemiş gibi gözüküyor. Aslında 30 günde şu küçücük halinden, kocaman bir hale dönmesi için sürekli olarak böyle beslenmesi gerekiyor. Yeme düştükleri de görürüz umarım. [emoji16]

Patlıyacak gibi duruyor reis[emoji1][emoji1]

İlk yavru gözünü açtı [emoji102]

Kursağındaki siyahlık nedir ?

b36f5a50dfec7c343a3b8047f7a5afbc.jpg

Kursağındaki siyahlık nedir ?

b36f5a50dfec7c343a3b8047f7a5afbc.jpg

Kimse bilmiyor sanırım neyse sindirdi onuda. Sıkıntı yok gibiler.

Son yumurtayı öldü zannettim içinde diğerlerinden daha dazla boşluk var. Diğerlinede bakmış böyle değildi.

Buraya fotosunu çekmek için elime aldım. Cik cik cik sesleri geldi hem şaşırdım hem sevindim.

Elhamdülillah Rabbim nelere kadir.
İnsan etkileniyor.

Dün akşam saat 19:50 den beri son yumurtadan ses geliyor cik cik diye ama çıkamıyordu. Günü geçti içinden çıkamadı.

13 saat bekledim yaşayıp yaşamadığını kontrol ederek ama sonunda kıramadığına emin oldum. Kürdanla diğer yavruların yumurtayı kırış biçimi gibi hafif hafif kırdım.

Hayvanın kolundan kafasına sarılmış deri parçadı gibi birşey vardı mutasyon bozuk doğmuş sandım elimi sürtünce biraz o zar gibi parça çıktı yani üstüne yapışmış bişrydi hareket edemiyordu yavrucak birde alnında vardı aynı şeyden.

Cidden dediğim kadar varmış. Hem hayvanı bi çarşaf gibi zar sarmış kımıldayamamış. Hemde yumurtanın kabuğu ve içinde zar cidden kalındı ben bile zorlandım kırar iken.

Neyse kurtardık keratayı. Bağı koptu göbeği azcık kanadı, annesinin yanına göbek bağı olan kabukla beraber koydum. Annesinin kollarında şimdi inşallah hepsi sağlıklıkca büyür. Tüm yumurtalar çıktı artık.
ab32c3b66d67f6d342764093247523ab.jpg

6dcae73c10c78a58df512215fea13dda.jpg

Dün akşam saat 19:50 den beri son yumurtadan ses geliyor cik cik diye ama çıkamıyordu. Günü geçti içinden çıkamadı.

13 saat bekledim yaşayıp yaşamadığını kontrol ederek ama sonunda kıramadığına emin oldum. Kürdanla diğer yavruların yumurtayı kırış biçimi gibi hafif hafif kırdım.

Hayvanın kolundan kafasına sarılmış deri parçadı gibi birşey vardı mutasyon bozuk doğmuş sandım elimi sürtünce biraz o zar gibi parça çıktı yani üstüne yapışmış bişrydi hareket edemiyordu yavrucak birde alnında vardı aynı şeyden.

Cidden dediğim kadar varmış. Hem hayvanı bi çarşaf gibi zar sarmış kımıldayamamış. Hemde yumurtanın kabuğu ve içinde zar cidden kalındı ben bile zorlandım kırar iken.

Neyse kurtardık keratayı. Bağı koptu göbeği azcık kanadı, annesinin yanına göbek bağı olan kabukla beraber koydum. Annesinin kollarında şimdi inşallah hepsi sağlıklıkca büyür.
Hadi hayırlı olsun hüseyin umarım sağlıklı bi şekli büyürler.

Helal sana Hüseyin. Ben ilk yavrunun yumurtası neredeyse paramparça olmuşken kırdım, çıkardım. Öyle bile ayağımın titremesinden ayakta duramadım bir süre.

Olur hocam. Bizde acillerde gördük geçirdik soğuk kanlılık kazandık. Ama yinede elime aldığımda çok narindi [emoji1]

İlk yavrumuz 6 günlük oldu maşallah.

cf2b29843dc8f51f432b59e80e916bd0.jpg

07802b72b08dfec435b7923705015be5.jpg

Bunlarda diğerleri maşallah
939f908490163dd2b51fbd74598e8bb5.jpg

44f81921d121c68436a09f33a00d43a4.jpg

Anneleri Ne malzeme koysam ya atıyor yada köşeye biriktiriyor. Napacaksak böyle
00a942f763c312c96a73a6c2f676cb10.jpg

Teşekkür ederim kurtardık keratayı. Bulunduğum çevrede granül satılıyor ama biraz iri satılıyolar. Şu küçük olan yavruda 5-6 günlük olunca geanüle geçeyim diyorum. Sert olduğu için canını acıtabilir diye düşündüm.

Teşekkür ederim kurtardık keratayı. Bulunduğum çevrede granül satılıyor ama biraz iri satılıyolar. Şu küçük olan yavruda 5-6 günlük olunca geanüle geçeyim diyorum. Sert olduğu için canını acıtabilir diye düşündüm.

Üst üste gelince boşluklu oluyor acıtmaz

Geri