Sizce yumurta var mı ?

Hazır kuru mama ile karışık yumurta veriyorum ben şuanda havuçu kestim vermeyeceğim. Havuç kızgınlık arttırıyor. Erkekte sakin bu aralar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
anladım teşekkür ederim ☺️ yuvalıktaki talaşı azaltmış sizce bu süreçten sonra koymalı mıyım yoksa böyle mi dursun?

Hazır kuru mama ile karışık yumurta veriyorum ben şuanda havuçu kestim vermeyeceğim. Havuç kızgınlık arttırıyor. Erkekte sakin bu aralar

Bugday cimle yumurta kuru mama bugdayi haftada 2 kez yeterli arada elma rendele öyle menü yapa bilirsin bugdayın ruseyminde olan vitamin hem insan saglıgı icin hemde kuslar icin önemlidir ve o vitamini baska hic bir yerde bulamazlar

Bugday cimle yumurta kuru mama bugdayi haftada 2 kez yeterli arada elma rendele öyle menü yapa bilirsin bugdayın ruseyminde olan vitamin hem insan saglıgı icin hemde kuslar icin önemlidir ve o vitamini baska hic bir yerde bulamazlar

Tamamdır haftada
-2 kere buğday çimlenmesi
-2 kere mama
-elma tamamdır.

anladım teşekkür ederim [emoji3526] yuvalıktaki talaşı azaltmış sizce bu süreçten sonra koymalı mıyım yoksa böyle mi dursun?

Benimkiler aşırı azaltmıştı, granül koydum granülü atmaya çalışdıtılar yapamayınca kabullendiler.

Sürekli atıyorsa hiç kalmıyorsa sizde granül koyun. Ama yumurta varsa şuan yuvada ellemeyin kırabilir

[mention]MeCHuLBeY [/mention] reis kuş yuvada yumurtaya yatıyor.

Sağlıklı olanı, 3. veya 4. Yumurtadan sonra yatması değil mi ? Yapmam gereken birşey var mı ?

Tamamdır haftada
-2 kere buğday çimlenmesi
-2 kere mama
-elma tamamdır.

Hüseyin cim not ekliyorum bugday rusey mi kanser hastalarında da kullanıldıgı bilinmektedir suan bilimsel bir acıklama olmasada iyi geldigi düsunuluyor gerisini sen düsün :) benim aklım ermio

Benimkiler aşırı azaltmıştı, granül koydum granülü atmaya çalışdıtılar yapamayınca kabullendiler.

Sürekli atıyorsa hiç kalmıyorsa sizde granül koyun. Ama yumurta varsa şuan yuvada ellemeyin kırabilir

evet 3. yumurtayı yaptı bugün eklersem deli cesareti göstermiş olurum herhalde

bu arada yumurtaya çok sevindim inşallah sağlıklı büyürler 🥰

evet 3. yumurtayı yaptı bugün eklersem deli cesareti göstermiş olurum herhalde

bu arada yumurtaya çok sevindim inşallah sağlıklı büyürler [emoji3059]

Talaş çok az ise, kuş yuvada değilken 6-7 saatte bir azıcık bir tutam talaş atanlar var kuş farketmiyor. Ama yinede sizin kuşunuzun huyuna göre siz daha iyi bilirsiniz, yavrular çıkınca granüle geçebilirsiniz

Süreç uzun sürdü korktum tömür yada yağlanma olmasından. Kuşu kafeste elime aldım ve popo kısmına dokundum hiç bir yumurta sertliği yoktu. Veterinere götürmeyi düşündüm hemen lakin yıvaya baktığımda karşılaştığım manzara buydu;
c9a91aa32952f48f128e226461725a71.jpg

Şükür elhamdülillah[emoji7]

Gözünüz aydın.😁 Ben de 2 hafta ilk defa bu duyguyu yasadım, çok güzel birşey.Bir kac aydır postunuzu takip ediyorum, sizin de yaşamanıza sevindim.

Arkadaşlar yumurtadan kalkmış tünekte duruyor başını yukarı kaldırmış biraz gözlerini yummuş biraz nefes alırken sancı sesi var gibi üzüldüm. Ağrısı var galiba.

Bu olay normal mi peki ?
92c13a9572c96a66db75517c9d16efb2.jpg

f32c28da3f974045c8c0f92d9f8d3333.jpg

Gayet iyiler ilk defa bugün 4 kere ard arda süren çiftleşmeye şahit oldum.

Yumurta maması verdim kuşlara ara ara yatıp öıkıyor yumurtadan.

Herşey normal görünüyor ama yumurtayı sıvak tutacak kadar yatmadı daha.

Şuan yatmaması daha iyi. İkinci ve üçüncü yumurtayla beraber yatmaya başlar.

Hüseyin baba sanki benim çocuğum olmuş gibi sevdindim :) Allah utandırmasın ve sana şunu söyleyim bu kuşlarla ne kadar uğraşırsan o kadar sorun yaşayacaksın 3 aydır falan bende hayvanları zorla çiftleştirmeye çalışıyorum resmen şu son bir aydır umudu kestim umrumda bile değildi 7 tane yumurta yapmış oturuyor yani demem o ki bırak ister yatsin ister yatmasın o kuş yatmak istemezse zorla oturtamazsin kendi haline bırak herşey halloluyor sıcak kanlı hayvanlar çoğu bakıcılığı iyi biliyor

Hüseyin baba sanki benim çocuğum olmuş gibi sevdindim :) Allah utandırmasın ve sana şunu söyleyim bu kuşlarla ne kadar uğraşırsan o kadar sorun yaşayacaksın 3 aydır falan bende hayvanları zorla çiftleştirmeye çalışıyorum resmen şu son bir aydır umudu kestim umrumda bile değildi 7 tane yumurta yapmış oturuyor yani demem o ki bırak ister yatsin ister yatmasın o kuş yatmak istemezse zorla oturtamazsin kendi haline bırak herşey halloluyor sıcak kanlı hayvanlar çoğu bakıcılığı iyi biliyor

Yok hocam zaten ilgiyi bırakıp 5 gün suyunu yemini değiştirmekten başka kuşları bulunduğu odaya giremedim işlerim vardı. O işlerimi bitirip bakalım ne var ne yok dediğimde yumurta belirtileri gördüm. Onca uğraşım sonucu olan bişry olmafığını anladım. Hayvanlara ne kadar az müdahale o kadar çok huzur[emoji106]

Bunu anladım geceleri yuva kontrolü yapıyorum artık kuş yuvada değilken ve yem suyu mama sabah erkenden ayarlayıp dahada yaklaşmıyorum bile hayvanlara. Ben çözdüm olayı. Uğraştıkça olmuyor. Hayvanlar ne zaman isterse o zaman oluyor bu iş.

Hayırlısı artık ben takviye dışında rahatsız etmiyorum. Gözüm gibi bakıyorum ama asla rahatsız etmiyorum[emoji106]

Geri