Nerden ilaç bulabilirim??

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan sbahce
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Antifungallar ve antibiyotikler kuşu güçten düşürebilir , çocuklara dahi antibiyotik yorucu etki verebiliyor. Sıkı şekilde gözlemleyin kesinlikle

Tamamdır hocam, rahatsız etmiyorum dinlensin diye. Hala da yeşil sulu ishal yapıyor. Ara ara yemek yiyor inşallah biraz toparlar akşama :( Hepinize teşekkür ederim.

Tamamdır hocam, rahatsız etmiyorum dinlensin diye. Hala da yeşil sulu ishal yapıyor. Ara ara yemek yiyor inşallah biraz toparlar akşama :( Hepinize teşekkür ederim.
Birde bu uzun süreli sulu dışkıda hayvan çok su kaybediyor,böyle durumlarda elektrolit takviyesi yapsanız iyi olur.Evde yapımı var internette,ben hazır almıştım ama siz şu an hemen temin edemezsiniz sanırım.Su kaybıda oldukça tehlikeli.

Birde bu uzun süreli sulu dışkıda hayvan çok su kaybediyor,böyle durumlarda elektrolit takviyesi yapsanız iyi olur.Evde yapımı var internette,ben hazır almıştım ama siz şu an hemen temin edemezsiniz sanırım.Su kaybıda oldukça tehlikeli.

Bunu da bir araştırayım o zaman. Kuşumuz iyi su içiyor aslında ama yine de dikkat etmek lazım, haklısınız. Teşekkürler.

Arkadaşlar kuşun kakası yine bozuldu, yiyor yiyor hiç kilo almıyor. Göğsündeki çizgi çok belirginleşti. Kakası arada solucan gibi oluyor arada tamamen mukuslu yeşil, bazen çok sulu oluyor. Parazit ve bakteri karışık bir enfeksiyon mu var anlayamadım gitti. Adam akıllı veteriner de yok ki gideyim.
Ercefuryl bakteri için sanırım artık son çare diyip kullanmayı düşünüyorum içinde de alkol varmış ama bir şey yapmazsam ölecek kuş.
Ya da Biteral çok söyleniyor antibakteriyel ve antiparaziter olarak ne kadar işe yarayabilir?

Screenshot_20200420-121130_Gallery.jpg
Screenshot_20200420-121122_Gallery.jpg

Arkadaşlar kuşun kakası yine bozuldu, yiyor yiyor hiç kilo almıyor. Göğsündeki çizgi çok belirginleşti. Kakası arada solucan gibi oluyor arada tamamen mukuslu yeşil, bazen çok sulu oluyor. Parazit ve bakteri karışık bir enfeksiyon mu var anlayamadım gitti. Adam akıllı veteriner de yok ki gideyim.
Ercefuryl bakteri için sanırım artık son çare diyip kullanmayı düşünüyorum içinde de alkol varmış ama bir şey yapmazsam ölecek kuş.
Ya da Biteral çok söyleniyor antibakteriyel ve antiparaziter olarak ne kadar işe yarayabilir?

Ekli dosyayı görüntüle 46305Ekli dosyayı görüntüle 46306
Ercefuryl şurup alın kullanın. Erecfuryl geçirmezse biteral alın.

Arkadaşlar merhaba. Uzun zaman oldu yazmayalı ve kuşumuz hala iyileşemedi. Son 2 gündür kabarık duruyor sürekli kusacak gibi yapıyor. Yemek yemek istiyor kursağı çok huzursuz ediyor adam akıllı yemek bile yiyemiyor. Yemeği de yemlikten değil direk yerden yiyor :( Su en son ne zaman içti onu bile hatırlamıyorum.
Kakası çimen yeşili resmen. Arada poposuna yapışıyor.
Suyuna flucan koyduk onu içince canlanıyordu kendine geliyordu. Kursağı rahatlıyordu sanırım yemeği öğürmeden yiyebiliyordu. Ama artık su da içmiyor.
Mecbur arada yakalayıp ağzına 4 5 damla ilaçlı su damlatıyoruz o da yetmiyor.
%99 ölecek bu kuş diyorum artık ama öyle ölsün diye de bırakamıyorum. İlacı nasıl verebilirim ben bu kuşa sizce ya da başka ne gelir elimden, kuşa nasıl su içirip yemek yediririm?

Geri