Nerden ilaç bulabilirim??

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan sbahce
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Kuş ishal. Yemliğine aspur ya da yulaf koyun bir gün boyunca yesin 1 gün daha sitraxı kullanın. Ondan sonra kontrol ederiz

Hocam yulaf ve aspur verdim kuşa dün ve sitraks devam ettim. Kakası biraz daha iyi gibi oldu dün ama az önce tamamen su yaptı. Eskiye döndü tamamen diyebilirim. Ağzını şapırdatıyor kusmaya da çalışıyor arada sanırım. Garip sesler çıkarıyor kusmaya çalışırken.
Çok tüy döküyor kuş, bit falan da göremedim hiç çok stres yaptı herhalde. Dün dış parazit için ilaç sıktım ne olur ne olmaz (Biyoteknik marka)

20200410_135240.jpg
20200410_135231.jpg
20200410_151040.jpg

Son düzenleme:
Hocam yulaf ve aspur verdim kuşa dün ve sitraks devam ettim. Kakası biraz daha iyi gibi oldu dün ama az önce tamamen su yaptı. Eskiye döndü tamamen diyebilirim. Ağzını şapırdatıyor kusmaya da çalışıyor arada sanırım. Garip sesler çıkarıyor kusmaya çalışırken.
Çok tüy döküyor kuş, bit falan da göremedim hiç çok stres yaptı herhalde. Dün dış parazit için ilaç sıktım ne olur ne olmaz (Biyoteknik marka)

Ekli dosyayı görüntüle 46237Ekli dosyayı görüntüle 46238Ekli dosyayı görüntüle 46239
Kafes tabanına tuvalet kağıdı koyun 3,4 tane dışkı daha yapsın öyle bakalım. Ağzını şapırdatması normal, kuşlar yapar o hareketi. Çok tüy dökmesi de tüye girdiğinden olabilir.

Kafes tabanına tuvalet kağıdı koyun 3,4 tane dışkı daha yapsın öyle bakalım. Ağzını şapırdatması normal, kuşlar yapar o hareketi. Çok tüy dökmesi de tüye girdiğinden olabilir.

Hocam 3 tane çektim foto. Şu an kakası fena değil sanki ama çok değişken yani bir saat sonra gidip sulu yeşil kaka da yapabiliyor. Bir öneriniz varsa ilaç olsun yiyecek içecek bir şey olsun çok mutlu olurum!

20200410_163852.jpg
20200410_163844.jpg
20200410_163832.jpg

Dışkılar etrafa leke bırakıyor mu? Birde bidaha dışkı fotoğrafı atacağınız zaman 3,4 tane dışkıyı toplu atın.

Dışkı leke bazen bırakıyor bazen bırakmıyor.
Toplu foto şu şekilde atayım o zaman burda bazılarında yeşilimsi leke var etrafta.

Screenshot_20200410-175026_Gallery.jpg

Şuan kuşta ne gibi problemler var dışkılar fena değilde. Ondan soruyorum

Şu an ötüyor, tek ayak üzerinde kafasını arkaya attı eğleniyor sanırım. İyi duruyor.
Ama kakası iyiyken bir anda sulu yapmaya başlıyor, sonra hapşuruyor arada öğürüyor bir anda halsizleşiyor. Tüylerini kaşıyor yoluyor. Sonra yine iyi oluyor. (Son attığım fotodan sonra yeşil sulu ishal yaptı mesela birkaç sefer)
Yani beni asıl endişelendiren bu kadar dengesiz olması. Şimdi iyi ama birkaç saat sonra nasıl olacağını tahmin edemiyorum.

Şu an ötüyor, tek ayak üzerinde kafasını arkaya attı eğleniyor sanırım. İyi duruyor.
Ama kakası iyiyken bir anda sulu yapmaya başlıyor, sonra hapşuruyor arada öğürüyor bir anda halsizleşiyor. Tüylerini kaşıyor yoluyor. Sonra yine iyi oluyor. (Son attığım fotodan sonra yeşil sulu ishal yaptı mesela birkaç sefer)
Yani beni asıl endişelendiren bu kadar dengesiz olması. Şimdi iyi ama birkaç saat sonra nasıl olacağını tahmin edemiyorum.
Anladim kusa duzenli probiyotik veriyornusun.

Anladim kusa duzenli probiyotik veriyornusun.

Neredeyse 1 aydır probiyotik veriyordum 3-4 gün önce bıraktım. Şimdi vitamin veriyorum. İşe yarayacaksa sarımsak suyunu da denemeyi düşünüyorum sonraki günlerde. Sarımsak suyu şu durumda mantıklı mıdır? Yoksa probiyotikle devam edeceğim.

Neredeyse 1 aydır probiyotik veriyordum 3-4 gün önce bıraktım. Şimdi vitamin veriyorum. İşe yarayacaksa sarımsak suyunu da denemeyi düşünüyorum sonraki günlerde. Sarımsak suyu şu durumda mantıklı mıdır? Yoksa probiyotikle devam edeceğim.
Sarımsaklı suyu deneyebilirsin. O da geçirmez ise ishal ilaç öneririm

Sarımsaklı suyu deneyebilirsin. O da geçirmez ise ishal ilaç öneririm

Hocam sarımsaklı suyu hazırladık ama hiç içmedi. Son 2 gündür 3 kez kustu, kustuğunu geri yedi. Sürekli tek ayak üzerinde duruyor ve tüylerini yoluyor. Ayrıca hala sulu yeşil ishal yapıyor ama henüz halsizleşmedi hala ötüp oynuyor arada. Eş istiyor da olabilir ama kuş alabilecek durumda değiliz. B vitamini eksik olunca sanırım olabiliyormuş bunlar yarın B vitamini almayı düşünüyorum. B vitamini işe yaramayabilir ama o işe yaramazsa ilaç vereceğim.
İshal ilacı olarak kolay bulunabilen ne önerirsiniz?

Hocam sarımsaklı suyu hazırladık ama hiç içmedi. Son 2 gündür 3 kez kustu, kustuğunu geri yedi. Sürekli tek ayak üzerinde duruyor ve tüylerini yoluyor. Ayrıca hala sulu yeşil ishal yapıyor ama henüz halsizleşmedi hala ötüp oynuyor arada. Eş istiyor da olabilir ama kuş alabilecek durumda değiliz. B vitamini eksik olunca sanırım olabiliyormuş bunlar yarın B vitamini almayı düşünüyorum. B vitamini işe yaramayabilir ama o işe yaramazsa ilaç vereceğim.
İshal ilacı olarak kolay bulunabilen ne önerirsiniz?
Dışkı fotoğrafı atarmısın

Dışkı fotoğrafı atarmısın

Hocam kağıt üzerinde böyle duruyor şu an, yarın tuvalet kağıdı üzerinde de atabilirim. Dışkısı açık yeşil,beyaz karışımı. Kağıtta yeşil iz bırakıyor sıvısı. Ve biraz fazla yapış yapış duruyor.

Screenshot_20200413-035320_Gallery.jpg

Şuan bir iz bırakmıyor. Tüm dışkıları böyle mi?

Hocam sürekli farklı farklı yapıyor. İyileşmiş gibi duruyor sonra bozuyor bir anda. Her kakası farklı diyebilirim. Aspur düzeltiyor gibi oluyor sonra yine kakası bu hale geliyor.

Şimdi bu halde gece yaptıkları birikmiş çevresi koyu yeşil iz bırakmış.
Screenshot_20200413-104625_Gallery.jpg

Son düzenleme:
Hocam sürekli farklı farklı yapıyor. İyileşmiş gibi duruyor sonra bozuyor bir anda. Her kakası farklı diyebilirim. Aspur düzeltiyor gibi oluyor sonra yine kakası bu hale geliyor.

Şimdi bu halde gece yaptıkları birikmiş çevresi koyu yeşil iz bırakmış.
Ekli dosyayı görüntüle 46274
İç mantar kürü yapın. Flucan 150 mg 1 kapsül alın. Tam dolu suluğa 1 pirinç tanesi kadar ekleyin 5 gün boyunca kullanın. Bakalım

Kapsülü açın içindeki tozu kullanın. Kapsülü tekrardan kapatın. Kuru güneş görmeyen yerde saklayın. Bozulmaz

Anladım hocam. Bir şey daha sormak istiyorum. Ben B vitamini vermek istiyorum kuşa çünkü oynamadığı zamanlarda sürekli tek ayak üzerinde duruyor. Koruma amaçlı vereceğim, felçten gitmesin şimdi kuşcağız. Flucan'ı suluktan verirken bir yandan da şırıngayla B vitamini versem problem olur mu? Sulukta karıştırmak problem olur sanırım.

Geri