Nerden ilaç bulabilirim??

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan sbahce
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Anladım hocam. Bir şey daha sormak istiyorum. Ben B vitamini vermek istiyorum kuşa çünkü oynamadığı zamanlarda sürekli tek ayak üzerinde duruyor. Koruma amaçlı vereceğim, felçten gitmesin şimdi kuşcağız. Flucan'ı suluktan verirken bir yandan da şırıngayla B vitamini versem problem olur mu? Sulukta karıştırmak problem olur sanırım.
Birtek Flucanı verin.

Birtek Flucanı verin.

Hocam bugün ilacın 3. Günü. Dün kakası baya düzelmişti. Şu an eskiye döndü tamamen yeşil sulu yapıyor yine. İlacı kullanmaya yine de devam edelim mi, ilaç etkisini geç mi gösteriyor? Korkuyorum kuş ölecek diye gerçi pek bir umudum da kalmadı kurtulacağına dair :(

Hocam bugün ilacın 3. Günü. Dün kakası baya düzelmişti. Şu an eskiye döndü tamamen yeşil sulu yapıyor yine. İlacı kullanmaya yine de devam edelim mi, ilaç etkisini geç mi gösteriyor? Korkuyorum kuş ölecek diye gerçi pek bir umudum da kalmadı kurtulacağına dair :(
5 gün kullanmıştınız değil mi

5.gün gelişmeleri yazın.

Hocam bugün 5. gün. Kuş biraz halsiz gibi. Oynamak için çıkıyor 10 dakika oynuyor sonra yorulup kafesine dönüyor.
Yemesi içmesinde sorun yok henüz. Hatta iyi yiyor diyebilirim şu anki haline göre ama kusma hareketini çok yapıyor kusuyor mu anlayamıyorum. Kursak mantarı ihtimali korkutuyor beni, kursağı şişmiş mi anlayamıyorum.
Şimdiye kadar kullandığımız 3 ilaç oldu: Baytril, Sitraks, Flucan. Hepsini ayrı ayrı kullandık, hepsi de iyileştiriyor gibi oldu sonra kuş yine aynıya döndü gibi. Burdaki bir kuşçuya sordum yeşil sulu ishal çok tehlikeli geç kalmışsın dedi :(
Şu anki kakalarının fotoğrafı şöyle:
Screenshot_20200418-141129_Gallery.jpg

Napalım hocam aydınlatırsanız sevinirim.

Hocam bugün 5. gün. Kuş biraz halsiz gibi. Oynamak için çıkıyor 10 dakika oynuyor sonra yorulup kafesine dönüyor.
Yemesi içmesinde sorun yok henüz. Hatta iyi yiyor diyebilirim şu anki haline göre ama kusma hareketini çok yapıyor kusuyor mu anlayamıyorum. Kursak mantarı ihtimali korkutuyor beni, kursağı şişmiş mi anlayamıyorum.
Şimdiye kadar kullandığımız 3 ilaç oldu: Baytril, Sitraks, Flucan. Hepsini ayrı ayrı kullandık, hepsi de iyileştiriyor gibi oldu sonra kuş yine aynıya döndü gibi. Burdaki bir kuşçuya sordum yeşil sulu ishal çok tehlikeli geç kalmışsın dedi :(
Şu anki kakalarının fotoğrafı şöyle:
Ekli dosyayı görüntüle 46296

Napalım hocam aydınlatırsanız sevinirim.
Eczaneden erecfuryl şurup alın kullanmaya başlayın.

Eczaneden erecfuryl şurup alın kullanmaya başlayın.

Hocam şimdi haftasonu olduğu için çıkma yasağı var ne yazık ki çıkamıyorum. Bu 2 günde kuşu biraz daha iyi tutmak için ne yapabilirim? Şimdi flucan kesip vitamin mi vereyim o zaman?
Bir de şey soracaktım erecfuryl derseniz onu kullanacağım ama Biteral kapsülü kullananlar var o nasıldır?

Kendi kuşum da öyle dışkılar gördüm ki , bence iz bırakması dışında bir sorun yok bence iyi bi probiyotik takviyesi yapılmalı

Hocam şimdi haftasonu olduğu için çıkma yasağı var ne yazık ki çıkamıyorum. Bu 2 günde kuşu biraz daha iyi tutmak için ne yapabilirim? Şimdi flucan kesip vitamin mi vereyim o zaman?
Bir de şey soracaktım erecfuryl derseniz onu kullanacağım ama Biteral kapsülü kullananlar var o nasıldır?
Biterale şu an gerek yok. Evinize çok yakın eczane varsa gidin alın hemen, bende gideceğim şimdi. Şu an probiyotik verin ondan sonra da vitamin

Zaten o ilacın aşırı kuvvetli olduğunu sanmıyorum. Birde içinde metil alkol var mecbur kalmadıkça kullanmamakta fayda var. Bence şuan için probiyotik ve vitamin iyi gider .

Hocam çok halsiz bu kuş, sürekli uyuyor. Vitamin eksikliği bu kadar etkiler mi?
Biterali çok diyorlar onu merak ettim genelde başarılı sonuç alıyorlarmış ama kuşun içi dışı ilaç oldu içim acıyor artık.

Hocam yakındaki eczanelere sordum ne yazık ki yok elimizde ilaç dediler artık 2 gün probiyotik vitamin devam edicem :(
Suluğa kaç damla koyalım ilacı?
O zaman ge oral alıp kullanın. Ge oral bence kesin keser ishali

Biterali çok diyorlar onu merak ettim genelde başarılı sonuç alıyorlarmış ama kuşun içi dışı ilaç oldu içim acıyor artık.
2 gün probiyotik 2 gün multivitamin verin verdikten sonra başlarsınız

Antifungallar ve antibiyotikler kuşu güçten düşürebilir , çocuklara dahi antibiyotik yorucu etki verebiliyor. Sıkı şekilde gözlemleyin kesinlikle

Geri