muhabbetkusu.com.tr KIRAATHANESİ / SOHBET SERBEST

ömer bu çiftten harika renkte yavrular çıkacak. hayal bile edemiyorum.... diğerleri bir yana bunlar bir yana bak gör...

ömer bu çiftten harika renkte yavrular çıkacak. hayal bile edemiyorum.... diğerleri bir yana bunlar bir yana bak gör...
valla olabılır kardesım dısının rengı zaten cok acayıp aldımda beyazdı sonra bole renk deısdırdı tuy dokumunde sarı yuz oldu vıcudunun bazı yerlerınde hafıf sarılıklar oldu mavısı var onunde ve sırtında cok deısık bı renk oldu :D baba zaten sarı sırtı ve on kısmı bıraz yesıl bende bunlardan cok renklı guzel yavru beklıorum tek sorun ılk kulucka ve yavru oldukları ıcın bos cıkma olasılıgı yuksek ve yumurta sıkısma olasılıgıda yuksek cok dıkkat etmem lazım zeytın yagı verıcem ona mamasına katıcam

Ya sonuçta şimdi olmazsa birdahaki kuluçkada çıkacak yani. maşallah demeyi unutmayayım da nazar mazar değmesin. ben çok umutluyum bu çiftten çok güzel tam benim sevdiğim renklerde yavrular verecek. ben düz kuş sevmiyorum. parçalı ya da açık renk kuşları seviyorum. düz renk te olmayacak. benim erkek gibi yada çiftin çok güzel işte

Ya sonuçta şimdi olmazsa birdahaki kuluçkada çıkacak yani. maşallah demeyi unutmayayım da nazar mazar değmesin. ben çok umutluyum bu çiftten çok güzel tam benim sevdiğim renklerde yavrular verecek. ben düz kuş sevmiyorum. parçalı ya da açık renk kuşları seviyorum. düz renk te olmayacak. benim erkek gibi yada çiftin çok güzel işte
saol kardesım bunlar zaten ılk hobıye basladım kuslar 3 aylıkken almısdım sımdı 6 aylık oldular bakalım ılk kulucka olcak kucukler ama belkı sasırtıp yavrulu cıftı gecıp 6 7 yumurta yapar 5 6 sıda dolu cıkar bellımı olur :D olesını cok gordum youtubede bakalım kısmet ben onları zaten bı ayrı sevıorum dıerlerınden yerlerı cok ayrı <3

ooo çok geçmiş olsun kardeşim. allah şifa versin. nedir bu ya bir anda herkeste bişeyler olmuş :S

sağa ol kardeşim bende dün yumurta kontrolü yaptım 6 dolu bir boş var önümüzdeki hafta sonu ilk yavru gelmesi lazım bakalım kısmet
cok cok gecmıs olsun kardesım Allah sıfalar versın 6 dolunda hayırlı olsun ınsallah hepsı cıkar amin

merhabalar, tüm gruba merhaba diyeyim... oğlum orta kulap iltihaplanması yaşadı gece aniden ateş ağrı vs derken kendimizi hastanede bulduk, şimdi tedavi görüyor o yüzden yazamadım kusura bakmayın, durumu şu an çok şükür iyi ama kulak iltihaplanması berbat birşeymiş... özellikle çocuk kulağımın içi ağrıyor derken calpol dolven vs müdahale etmeye çalışıp çaresiz kalmak da cabası...
size bir haber vermek için yazayım dedim herşey bir yana, tüye giren çiftim 2 hafta oldu tüy işi bitti, bir baktım yuva kemirme sesi, yumurta beklediğim kuş sandım önce baktım o değil, diğer tüyden çıkan dişi, o yaşça da tam müsait yumurta vermeye, yuvayı kemirip, içine girip çıkıyor... ama canımı sıkan onun yuvası folluklu değil, acaba diyorum yumurta tavına gelmişken folluklu yuvalık alırsam rahatsız etmiş olur muyum acaba? herkese selamlar bol sağlıklı günler...

merhabalar, tüm gruba merhaba diyeyim... oğlum orta kulap iltihaplanması yaşadı gece aniden ateş ağrı vs derken kendimizi hastanede bulduk, şimdi tedavi görüyor o yüzden yazamadım kusura bakmayın, durumu şu an çok şükür iyi ama kulak iltihaplanması berbat birşeymiş... özellikle çocuk kulağımın içi ağrıyor derken calpol dolven vs müdahale etmeye çalışıp çaresiz kalmak da cabası...
size bir haber vermek için yazayım dedim herşey bir yana, tüye giren çiftim 2 hafta oldu tüy işi bitti, bir baktım yuva kemirme sesi, yumurta beklediğim kuş sandım önce baktım o değil, diğer tüyden çıkan dişi, o yaşça da tam müsait yumurta vermeye, yuvayı kemirip, içine girip çıkıyor... ama canımı sıkan onun yuvası folluklu değil, acaba diyorum yumurta tavına gelmişken folluklu yuvalık alırsam rahatsız etmiş olur muyum acaba? herkese selamlar bol sağlıklı günler...
Çok geçmiş olsun acil şifalar diliyorum

her petshopcuya guvenılmıor ben mesela kus aldım 1 aya yakın oluo kusu deısdırmısdım uretıcıden aldım 2 sıde erkek cıkmısdı ben erkek oldunu soledım halde bana dısı demısdı dolandırıcı uretıcılerınde guvenılmezı cok neyse petshopda deısdım baska kus aldım geldım bıraz hastaydı kus burnu tıkalıydı bende aldım gerı goturdum ucretsız deısdırdı hıc ıtıraz etmeden bıde ben 12 yıllık musterısıyım ondan benı kırmaz zaten ona bıraz guvenırım bısı verdı ve soledı zaman deep fix bana yarım suluga 6 damla kadar damlat dedı gunluk suyunu tazele dedı sende boyle uygulaya bılırsın
Tşk ederim.burda bir konuyada açıklık getiriyim kesinlikle her petşopcu üçkağıtcıdır güvenilmez gibi birşey kast etmedim bizim burası ufak bir yer ve tek petşopcu var onunla yaşadığım bir olayı anlattım ve ona güvenmediğimi belirtmek istedim yoksa bu işi hakıyla yapan petşopcu arkadaşlarda var her meslekte olduğu gibi kesinlikle genellemek istemedim lütfen kimse yanlış anlamasın kul hakkına girer bu ve ben bundan çok korkarım

Tşk ederim.burda bir konuyada açıklık getiriyim kesinlikle her petşopcu üçkağıtcıdır güvenilmez gibi birşey kast etmedim bizim burası ufak bir yer ve tek petşopcu var onunla yaşadığım bir olayı anlattım ve ona güvenmediğimi belirtmek istedim yoksa bu işi hakıyla yapan petşopcu arkadaşlarda var her meslekte olduğu gibi kesinlikle genellemek istemedim lütfen kimse yanlış anlamasın kul hakkına girer bu ve ben bundan çok korkarım
yok estagfurullah ben hepsıne kotu dedınız demedım tabıkı her meslek de oldu gıbı bu meslekdede uskagatcı var ama ıyılerıne denk gelırsekde ıyısıde cok uretıcıdende kus aldım petshopdanda ama petshoplardan aldım kuslardan daha memnunum cabuk yavru verıorlar gayet bakımlı temız kuslarıda var benım aldım yerde hasta kusları ayrı kafesde tedavıye alıyor adam saglıklı kuslarla aynı kafeste tutmuyor gıttıgımde cok gordum o yuzden solıyım dedım uretıcıden alıp memnun kaldım jumbo hollanda cıftım var suan yuva hazırlıgında dısı sabahdan berı yuvalıkda alalı 11 12 gun oldu 2 haftaya yumurtlar dıe dusunuorum cıftlesdıklerınıde gordum oyuzden ama ısde dıer cıftler ıcın aynı sey soz konusu dıl bır cıftı alalı 1ay rahat oldu yuvaya gırıp cıkıor kanat dusdu ama poposu ole sıs dıl onun daha yumurtlamaya zamanı var mesela 6 aylık kusumu petshopdan aldım suan cok asırı kızgın az once gene cıftlesmısler hanı devamlı cıftlesıorlar cok fena oldu kus yumurtladı yumurtlıcak daha 6 aylık bırde uretıcıden alıoruz o yasda yumurtlamıor kuslar 1 yasına gırene kadar ben pek gormedım yumurtlayanı ıyı bır petshopcu bulursanız memnun kalırsınız Allah herkezın ıcıne Allah korkusu kul hakkı korkusu versınde yasamayalım kotu deneyımler

Maaşallah hepsine
cok sagol kardesım :D artık bundan sonra kendı yavrularımdan cıft yapıcam damızlık olarak kendı yavrumdan yavru alıcam ınsallah nasıp olursa ve kusalr cogaldıkcada satıs yapmaya baslıcam bakalım ama mutlaka her ılk kuluckalarından 1 er yavru ayırıcam kendıme :D

köşeyi dönücem diyosun :D
hıc sanmam anca harcadım masrafı karsılar hatta karsılamaz :D bak solım her hafta 40 tl bazende 70 80 tl harcıorum :D + dogalgaz hep acık hıc kapatmıorum 153 tl fatura odedım bu ay :D 5 kıloluk su alıyorum devamlı cesme suyu vermıorum kesınlıkle :D dıer ufak tefek harcamaları saymıorum bıle :D

Geri