muhabbetkusu.com.tr KIRAATHANESİ / SOHBET SERBEST

bu saatte delimisin dur. sen igdaş de git. fatura yatırmak 5 dakika. ama igdaşta sıra vardı bekledim dersin :D

bu saatte delimisin dur. gitte gel dicek öyle dersen. sen igdaş de git. fatura yatırmak 5 dakika. ama igdaşta sıra vardı bekledim dersin :D bide diğer faturalar var diye eklersin sonuna

git diyecek ne diyecek. ama sen böyle zırt pırt kuş için poh için püsür için habire izin alırsan bu hızla bir zaman sonra ooo yeter der göze batarsın.

sakırrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr yumurtadan yavru cıkmıs sakırrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr mınnacık bısı kucucuk ya cok super bı duygu suan ucuorum resmen bıldın yavru cıkmıs ya delırıcem sevıncdennnnnnnnnnn
Tebrikleeer.Haydi gözünüz aydın.:) Şu yavru alma olayına beni de en çok heveslendiren grupsunuz.Elimizden geleni yapıyoruz bakım olarak ama hiç tık yok bizimkilerde.

aynen sakır resım at bayadır atmıon gorelım ne halde hatta vıdeoda at daha ıı olur :D

valla kardesım bızle takılan kusuna es alıo sende takıl aldırırız hehehehe :D ısın sakası tabı muhabbet guzel katıl hem bılgı paylasıoruz hem sakalasıoruz vakıtt olduruyoruz :D
Aynen hocam sohbet muhabbet super elimden geldiğince aranızda yer alıcam :) Isparta'da üniversite öğrencisiyim o yüzden dersler felan her zaman bakamıyorum ama sohbet etmeye her zaman gelirim :)

olur olur sizin kuşlarında olur. iyi ve çeşitli beslenme, az ilgi, uyandıkları zamanlarda parlak ışık (aydınlık mekan) olduktan sonra gerisi gelir. tabi sabretmekte önemli.

Ben de o şekilde ilk kuşumuzu üç seneye yakın besledim. Bol kelime öğrendi bize çok yakındı. Sonra o da mesud olsun deyip eş aldım ama yavrularını göremeden kaza sonucu kaybettik kuşu. Üç sene dile kolay, baya üzülmüştüm.
Geçmiş olsun hocam gerçekten çok üzücü. Benim önceki kuşumda öyle dişiydi. Eş almıştım fakat çok agresif olduğu için eşinin önce gözüne zarar verdi sonra öldürdü. Ondan sonra da çok üzüldüğünü farkettim ve onun için en iyisi olan kuş çiftliğine verdim orda daha mutlu olur diye. Şu anki kuşumu çok yavruyken edindiğim için elimden geldiğince kendime alıştırmaya çalışıyorum :)

sakırrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr yumurtadan yavru cıkmıs sakırrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr mınnacık bısı kucucuk ya cok super bı duygu suan ucuorum resmen bıldın yavru cıkmıs ya delırıcem sevıncdennnnnnnnnnn
çok sevindim hocam sağlıklı büyür inşallah.

benim erkeğin yanına attığımız ilk dişi kartal gibiydi. baktım erkeği parçalayacak değiştirdim. bir arkadaşın dişi kuşu vardı 4-5 yaşlarında dedik onu koyalım yanına eş olsunlar. eş oldular ama dişi yumurta yapamadı. 6-7 ay bekledim. baktık olmayacak dişiyi geri verdik sahibine ve dişi yem yememiş 2 gün ölmüş. muhabbet kuşları çok duygusal kuşlar. resmen ayrılık acısına dayanamamış yemeden içmeden kesilmiş kuş ve ölmüş. yeme dokunmadığını kuş ölünce farketmiş sahibi.

Ben dişi kuşuma erkek kuş alırken kafesini de götürmüştüm. Orda aldığım kuşları en azından seçsin diye. 1. koyduğum erkek kuşa baya saldırdı sonra 2. kuşa işte baya kur yapınca bizde aldık ama aldığım kuş çok hareketsizdi sanırım benim kuşumda ondan sinirlendi. Aldıktan sonra sürekli dövüyodu yazık hayvanı ben o kadar olucağını tahmin etmemiştim sanırım döverek öldürmüş bir gün kalktığımda yerde buldum o da çok korkmuştu.

evet bebısın resmı geldı esıme yollattırdım dayanamadım masallah demeyı unutmayın sevıorum hepınızı <3 .)

Ekli dosyalar

• 24129704_376951982746485_3346663763980497964_n.jpg
    24129704_376951982746485_3346663763980497964_n.jpg
    77.7 KB · Görüntüleme: 12
  • 24131511_376951986079818_125314230328692264_n.jpg
    24131511_376951986079818_125314230328692264_n.jpg
    78.8 KB · Görüntüleme: 9
kötü oluyor işte. şimdiki her an yumurtlayacak diye 4 gözle beklediğim dişim garanti dişi. daha önce 1 kere yavru alınmış emin olduğum bildiğim bir kuş. mülayim bişey :D bakalım umarım hepimizin dilekleri her konuda gerçekleşir

Geri